Mała wiewiórka drzemie zwinięta w kłębek.
Źródło: Pixabay/Alexas_Fotos

Była wychłodzona i głodna. Mała wiewiórka pilnie potrzebowała pomocy

11 Maja 2020

Wiewiórka została znaleziona przy jednym z domów na warszawskim Ursynowie. Gdyby nie czujność właściciela posesji oraz szybka interwencja Ekopatrolu, zwierzak mógłby skończyć tragicznie. Jak potoczyły się jego losy? Czy udało się uratować jego życie?

Mieszkańcy pewnego domu na warszawskim Ursynowie dokonali niezwykłego odkrycia. W ich ogrodzie pojawił się niezapowiedziany gość. Co więcej - potrzebował natychmiastowej pomocy.

Maluch leżał wychłodzony i głodny

Właściciel domu zauważył, że w ogrodzie leży małe zwierzątko. Puchata, ruda kuleczka okazała się być młodą wiewiórką! Zwierzak był w bardzo ciężkim stanie. Rudy gryzoń był osłabiony, wychłodzony i wyczerpany. Mężczyzna nie zwlekał ani chwili - od razu zadzwonił po Straż Miejscką. Pracownicy Ekopatrolu pojawili się na miejscu i zabrali malucha. Funkcjonariusze zawieźli wiewiórkę do lecznicy należącej do Lasów Miejskich. Tam, zwierzę trafiło pod opiekę weterynarzy.

Całe szczęście okazało się, że malec nie uległ żadnym poważnym obrażeniom. Rudzielec był tylko bardzo głodny i wyziębiony. Lekarze nakarmili go specjalnym mlekiem i ogrzali. Wiewiórka trafi na wybieg, gdzie mieszkają inne przedstawicielki tego gatunku i będzie miała okazję nauczyć się zachowań dla nich typowych - wspinania się na drzewa, skakania, budowania dziupli. Kiedy tylko podrośnie i odbierze odpowiednie "wykształcenie", pracownicy planują wypuścić ją na wolność.

Wiewiórka to bardzo popularny zwierzak w Polsce. Choć płomienna kitę można zauważyć zarówno w parkach, jak i lasach i wydawało by się, że zwierzaki mają się dobrze - są gatunkiem objętym częściową ochroną.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zobaczył wychudzonego psa na cudzym podwórku. Zachowanie mężczyzny zasługuje na medal 2. Porzucona suczka zobaczyła swoich właścicieli w schronisku. Była pewna, że przyszli po nią, niestety

Trzymamy kciuki za dalszą rekonwalescencję pięknego rudzielca, mamy nadzieję, że szybko wróci do swojego naturalnego środowiska! Pamiętajcie - jeżeli znajdziecie zwierzę w potrzebie, możecie zadzwonić pod numer Straży Miejskiej - 986. Zostaniecie wówczas przekierowani do Ekopatrolu. Nie przechodźmy obojętnie obok potrzebujących pomocy stworzeń.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Maluch miał wiele szczęściaMaluch miał wiele szczęścia
Pixabay/Alexas_Fotos

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagle do szpitala wpadł kot. Powód szybko wyszedł na jaw, cały personel miał łzy w oczach
  2. 5 chorób, które najczęściej atakują koty. Powinieneś na nie uważać
  3. Targi ze zwierzętami wciąż funkcjonują. Stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia
  4. Szczeniak labradora poszedł spać. Wideo z jego drzemki skradło serca internautów
  5. Schronisko chciało uśpić "najsmutniejszego kota w internecie". Nagle weterynarz przekazała ważną wiadomość
  6. Podeszli do budy psa i odkryli okropną rzecz. Wezwali policję

Źródło: strazmiejska.waw.pl

Następny artykuł