Pies czekał
Źródło: youtube/Lokmat Hindi

Od ponad 80 dni wierny pies czeka na swoją panią. Nie potrafi zrozumieć, że ona już nigdy po niego nie wróci

20 Listopada 2020

Wierny pies przez blisko 3 miesiące nie chciał ruszyć się z pobocza ruchliwej ulicy. Przez całe dnie czekał na swoją opiekunkę w wyznaczonym miejscu, mając nadzieję, że wkrótce do niego wróci. Biedne zwierzę nie rozumiało, że nie dane im będzie ponowne spotkanie. Kobieta nie żyła.

Powiedzenie, że jest się "wiernym jak pies" to nie tylko puste słowa. Czworonogi potrafią tak mocno przywiązać się do ukochanego człowieka, że nawet w najgorszej możliwej sytuacji nie potrafią go zdradzić. Jeśli zajdzie taka konieczność, mogą nawet miesiącami czekać na powrót swojego pana, który w psich oczach jest całym ich światem.

Szlachetny gest polskiego proboszcza. Gdy zobaczył 10 szczeniaków w potrzebie, nie mógł postąpić inaczejSzlachetny gest polskiego proboszcza. Gdy zobaczył 10 szczeniaków w potrzebie, nie mógł postąpić inaczejCzytaj dalej

Wierny pies czekał przez 83 dni na spotkanie ze swoją panią

Samotnie przesiadujący pies został zauważony przy jednej z chińskich dróg w miejscowości Hohhot. Od 21 sierpnia czworonóg czekał w jednym miejscu i nie chciał wrócić do domu.

Wprawdzie nie miał powodu, aby tam wracać. Doskonale wiedział, że jego właścicielki w nim nie ma. Okazuje się, że lokalizacja, w której zwierzę przesiadywało od przeszło 3 miesięcy, nie została wybrana przypadkowo.

To właśnie w tym miejscu 21 sierpnia jego pani zginęła w wypadku samochodowym. Zwierzęciu przyświecał cel tak ważny, że nie potrafił przejmować się własnym bezpieczeństwem i zdrowiem w obliczu złożonej obietnicy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 52-latek chciał skrzywdzić bezbronne dziewczynki. Bohaterski pitbull ukarał go w najboleśniejszy sposób
2. Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeszła metamorfozę. Zdumiewa odważnym kolorem włosów
3. Rudy kotek przeszedł 19 km, żeby spotkać swoją rodzinę. Oni odpłacili mu się w najgorszy sposób

Zwierzę wierzyło, że nawet śmierć ich nie rozłączy

Czworonóg nie mógł się pogodzić z tragiczną śmiercią właścicielki, dlatego wciąż żywił nadzieję, że jeśli będzie czekał na nią odpowiednio długo, to pewnego dnia jego trud zostanie nagrodzony. Myślał, że kobieta wreszcie wróci po niego i wspólnie wrócą do domu.

- Minęły już prawie trzy miesiące, a pies zawsze tam jest. Nieważne czy świeci słońce, czy pada deszcz. Ta historia jest naprawdę wzruszająca – powiedział Guo Xinhua z chińskiej gazety.

Dziennikarz pracujący dla Guo Xinhua zapewniał, że miejscowi próbują pomóc zwierzęciu. Wierny pies był regularnie dokarmiany. Niestety, pupil, który stracił właścicielkę, jest bardzo lękliwy i boi się obcych. Ucieka za każdym razem, gdy ktoś próbuje się do niego zbliżyć.

Pomimo ucieczek, czworonóg zawsze wraca do tego samego miejsca, by ponownie spędzić tam cały dzień. Siedząc na poboczu, cierpliwie wyczekuje na powrót swojej ukochanej opiekunki.

Historia lojalnego psiaka zyskała na popularność dzięki filmikowi opublikowanemu w sieci. Miłośnicy zwierząt z całego świata podziwiali jego zaciętość, wolę walki i bezgraniczne oddanie właścicielce, choć jednocześnie niepokoiło się jego losem.

Zgodnie z doniesieniami, sprawą zajęła się lokalna organizacja charytatywna Blue Hada, która skontaktuje się z rodziną opiekunki psa.

ZOBACZ WIDEO:

Stres u psów - po czym go poznać i jak sobie z nim radzić? 7 najważniejszych oznak u zestresowanych pupiliStres u psów - po czym go poznać i jak sobie z nim radzić? 7 najważniejszych oznak u zestresowanych pupiliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. TVP: Ewakuacja setek osób na Bałtyku. Potrzebowali pomocy. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe
  3. Spaniel ma już 2 lata, ale wygląda jak malutki szczeniaczek. Jest naprawdę wyjątkowy, więcej nie urośnie
  4. Kot miał zostać uśpiony, bo był tak brzydki, że nikt go nie chciał. 24 godziny przed planowanym zabiegiem wydarzył się cud
  5. Nagrano pierwszą wizytę husky'ego u fryzjera. Właściciel wytrzeszczył oczy, gdy obejrzał nagranie, nie znał go od tej strony
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Bill Gates chce budować nowoczesne reaktory jądrowe. Elektrownie atomowe na każdym osiedlu? Tak może wyglądać przyszłość

źródło: psy.pl

Następny artykuł