Tasmania
Źródło: facebook/Marine Conservation Program

Dramat na plaży. Zwierzęta wypłynęły z wody, bez pomocy człowieka zginą

22 Września 2020

Wieloryby utknęły na płyciźnie. Zwierzęta zauważono w poniedziałek wieczorem i rozpoczęto walkę o ich życie. Na płytkich wodach znaleziono 270 pięknych ssaków. Niestety, nie wszystkie przeżyły. Reszta walczy o życie.

Co najmniej 90 wielorybów nie żyje po tym, jak zwierzęta wypłynęły na plaże, dokładnie utknęły na mieliźnie w Macquarie Harbour. Nie wiadomo, co wypędziło je z wody. Rzadko spotyka się je w pobliżu plaż. Jak informują zagraniczne media sytuacja jest fatalna, a naukowcy próbują ratować kolejne zwierzęta. Zazwyczaj ratowano pojedyncze osobniki, które zabłądziły w okolicach plaży. Teraz trzeba pomóc około 200 zwierzętom.

Ustawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali sięUstawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali sięCzytaj dalej

Australia. 270 wielorybów na plaży

Woda jest za płytka, wieloryby nie są w stanie same odpłynąć. Naukowcy próbują pomóc zwierzętom, jednak sytuacja jest trudna, ponieważ duże grupy utknęły na piaszczystych ławicach w porcie, kilkaset metrów od siebie. Urzędnicy z Departamentu Środowiska nie ustalili jeszcze gatunku. Obecnie trwa akcja ratunkowa. Większe wieloryby zostaną wprowadzone na głębokie wody, dzięki pomocy dorosłych. Dla pozostałych będzie trzeba wywołać duże fale, które pomogą im ruszyć się z mielizny.

- W związku ze spodziewaną falą pływową już jutro (we wtorek - red.) zaczniemy podejmować wysiłki, będzie to fala odpływowa, więc na naszą korzyść, ale oczywiście pływy rosną i opadają, więc będziemy starać się jak najlepiej wykorzystać okna, które mamy” – powiedział Nic Deka, który zarządza akcją ratunkową.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Policjanci pokazali nowego członka ekipy. Tak słodkiego labradora dawno nie widzieliśmy
2. Nagranie od razu wywołuje łzy. Pies położył się na grobie swojej pani i zrobił jedną rzecz, nie mogli dać wiary
3. Kupiła 10-letnią, schorowaną rybkę w zoologicznym. Niemożliwe, co się stało, kiedy zmieniła jej akwarium

Dlaczego wieloryby wypłynęły na mieliznę?

Wieloryby są zwierzętami stadnymi, stąd wystarczyło, że jeden z nich obrał inny kierunek, a reszta podążyła za nim. Być może zwierzęta przestraszyły się czegoś w wodzie, musiały uciekać i zabłądziły. Biolodzy uspokajają, że niektóre grindwale są w stanie przeżyć 5 dni na brzegu. Wszyscy pracują na pełnych obrotach, niewykluczone będzie skorzystanie z pomocy wolontariuszy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady
  2. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  3. Czy psy idą do nieba? Są sprzeczne teorie
  4. Pies załamał się, gdy właściciele sprzedali jego najlepszego przyjaciela. Uciekł z domu, aby go odnaleźć
  5. Krokodyl chciał ich zaatakować, a oni go zlekceważyli. Niemożliwe, co z nim robili
  6. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu

Źródło: o2.pl, krolowasuperstarblog.wordpress.com/


Następny artykuł