Swiatzwierzat.pl
Słonie

youtube/ShanghaiEye魔都眼

Wielka ucieczka dzikich słoni z rezerwatu przyrody. Chińskie władze wydały decyzję o blokadzie dróg

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Dramatyczna sytuacja w Państwie Środka. Ludzie uciekają przed stadem dzikich słoni, które uciekły się z narodowego rezerwatu przyrody Xishuangbanna w prowincji Yunnan. Władze poinformowały, że stado dotarło do przedmieść stolicy prowincji Kunming i wydało rozkaz zablokowania okolicznych dróg. Mieszkańcy są proszeni o nieopuszczenie domów i chronienie swoich zwierząt.

Wieści dotyczące stada dzikich słoni azjatyckich, które w kwietniu uciekły z rezerwatu przyrody, wciąż budzą wielkie emocje. Zwierzęta z nieznanego bliżej powodu wyruszyły na północ i przeszły już ponad 500 km, uszkadzając po drodze uprawy oraz ludzkie siedziby, a także zagrażając bezpieczeństwu mieszkańców i ich pupili.

Słonie sieją postrach wśród mieszkańców. Podjęto decyzję o zamknięciu dróg

Chińskie media społecznościowe przepełnione są komentarzami oraz filmami dokumentującymi spotkania ze stadem chronionych ssaków. Ich wędrówka jest na bieżąco monitorowana przez drony, natomiast świadkowie przekonują, że zwierzęta są nie do zatrzymania.

W zeszłym tygodniu słonie weszły do Eshan, miasteczka w środkowym Yunnanie, gdzie błąkały się przez sześć godzin. We wtorek w godzinach wieczornych stado składające się z z 15 osobników (sześć samic, trzy dojrzałe i trzy młode samce oraz trójka cieląt) zostało zauważone zaledwie trzy kilometry od Kunmingu.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa publicznego władze miasta zadecydowały o ustawieniu barier chroniących przed stratowaniem zamieszkanych przez ludzi terenów. Mieszkańców ostrzeżono, by dla własnego bezpieczeństwa nie wychodzili z domu.

XXXI LO w Łodzi

Papuga w fatalnym stanie "ozdobą" łódzkiego liceum. „To nie człowiek, nie musi iść do lekarza"

CZYTAJ DALEJ

Dzikie ssaki pozostawiają po sobie "szlak zniszczenia"

Uciekinierzy z rezerwatu przyrody kontynuują swoją podróż, powodując olbrzymie zniszczenia na swojej drodze. W czasie swojej wędrówki dwa słonie zawróciły, ale w stadzie urodziło się też jedno słoniątko.

Jak poinformowała państwowa chińska telewizja CCTV, stado słoni zniszczyło dotąd około 56 hektarów upraw, powodując straty szacowane na 6,8 mln juanów (1,07 mln dolarów). Na szczęście wciąż nie odnotowano żadnych ofiar.

Rolnicy i mieszkańcy wsi, do których zawitało stado, narzekają na uszkodzone uprawy, objedzone pola kukurydzy i stratowane stodoły. W ciągu ostatniego tygodnia zwierzęta szukające dla siebie miejsca osuszyły zbiornik wody, co również spotkało się z niezadowoleniem ze strony ludzi.

Mimo skali szkód wyrządzonych przez dzikie słonie, eksperci są zdania, iż mowa o największej odnotowanej w Chinach wędrówce tych zwierząt.

Zobacz nagranie:


Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami.

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >