psie oczy
Źródło: unsplash.com/Ryan Walton

Twój pies patrzy ci prosto w oczy? Wysyła ważną wiadomość, wszyscy właściciele powinni znać znaczenie

5 Listopada 2020

Wiadomość, którą przekazuje pies swoim spojrzeniem, można odczytać na wiele sposobów. Jednak jeden z nich jest naprawdę wyjątkowy i każdy właściciel czworonoga powinien wiedzieć, co oznacza. Zastanawiałeś się kiedyś, czemu pies patrzy ci głęboko w oczy?

Wiadomość przekazywana spojrzeniem ma w przypadku zwierząt ogromne znaczenie. Choćbyśmy bardzo chcieli, nasi czworonożni przyjaciele nigdy nie powiedzą nam wprost, o co im chodzi, musimy więc nauczyć się odczytywać niewerbalne sygnały. To właśnie psie spojrzenie odgrywa tu olbrzymią rolę. Co oznacza wzrok psa, wpatrzony w nas jak w obrazek?

Kobieta oddała dwa koty do adopcji. Podała powód, który wielu się nie spodobałKobieta oddała dwa koty do adopcji. Podała powód, który wielu się nie spodobałCzytaj dalej

Wiadomość od psa

Każdy z nas pewnie zastanawiał się kiedyś, co by nam powiedział pies, gdybyśmy mówili w tym samym języku. Na szczęście możemy także polegać na mowie ciała, którą jesteśmy w stanie zrozumieć, podobnie jak psy rozumieją nasze gesty.

Właściciele psów dobrze wiedzą, że ich zwierzaki potrafią samymi oczami przekazać swój nastrój albo potrzebę. Wpatrując się w nas intensywnie, psy potrafią nam powiedzieć, że potrzebują spaceru, zabawy, jedzenia czy miski wody. Zdarza się także, że po ich wzroku widzimy, że coś przeskrobały i bardzo się tego wstydzą. Któż byłby w stanie oprzeć się tym szczenięcym oczkom?

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pies płacze i przytula się do długo niewidzianej właścicielki. Łzy same płyną po policzkach
2. Tragedia: rolnik zabity przez maszynę. Michał umierał na rękach kuzyna
3. Od soboty kolejne zmiany w obostrzeniach. Zoo wydało ważny komunikat

Co oznacza psie spojrzenie?

Jest jednak jeszcze jedna wiadomość, którą psy przekazują nam za pomocą wzroku. Na pewno każdemu właścicielowi zdarzyło się przyłapać psa na siedzeniu naprzeciwko niego i intensywnym wlepianiu w niego oczu przez dłuższy czas. Co to oznacza? Otóż eksperci twierdzą, że wlepiając w nas wzrok, pies pokazuje nam, że bezgranicznie nam ufa, a także że jesteśmy dla niego ważni!

Dodatkowo tak głębokie spojrzenie ma na celu nawiązanie z nami równie głębokiej więzi. Kiedy zwierzak tak intensywnie na nas patrzy, prawdopodobnie po prostu cieszy się naszym widokiem. Również wzajemne spoglądanie sobie w oczy wytwarza oksytocynę, czyli tak zwany "hormon miłości".

- Nigdy do końca nie dowiemy się, co oznacza spojrzenie psa. Kiedy patrzymy na dzieci, czujemy się miło. Być może psy spoglądają na ciebie, bo też czują się wtedy przyjemnie. Może czworonogi chcą przytulać nas wzrokiem? Jest jednak pewne, że spoglądanie na swoich właścicieli uszczęśliwia psy - tWierdzi antropolog Evan L. MacLean, jak przytacza pikio.pl.

Dlaczego pies na mnie siada? 5 przyczyn, powinieneś znać prawdęDlaczego pies na mnie siada? 5 przyczyn, powinieneś znać prawdęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Kundelek bał się wskakiwać do auta. Jego pan wpadł na genialny pomysł, efekt zwala z nóg
  4. Niemowlę próbuje raczkować. Wtedy znikąd pojawią się Jack Russell terrier i robi coś niezwykłego
  5. Z fermy pod Krotoszynem ocalało tylko kilka lisów. Ale ich stan nie napawa radością
  6. W warszawskim zoo zamieszkał myszojeleń. Przypomina jelenia, ale ma kończyny o średnicy ołówka
  7. Pij go całą jesień i zimę, a przeziębienie cię nie dopadnie. Syrop z 3 składników działa jak tarcza przed chorobami i wirusami

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł