Ratunek psa
Źródło: fot. uwmadison/YouTube (screen)

Weterynarze walczyli do upadłego, żeby uratować psa bogatego biznesmena. Nie do wiary, jak im później podziękowano

8 Listopada 2020

Weterynarze robili wszystko, co tylko było w ich mocy, aby uratować psa należącego do bogatego biznesmena. Kiedy zacięta walka o życie czworonoga zakończyła się sukcesem, lekarze spodziewali się, że usłyszą zwykłe "dziękuję". Mężczyzna miał jednak inny pomysł, postanowił im podziękować w bardzo niestandardowy sposób.

Weterynarze każdego dnia dbają o zdrowie i dobre samopoczucie swoich pacjentów, ratując ich przed najróżniejszymi chorobami i dolegliwościami. Choć zdecydowana większość wizyt w klinice weterynaryjnej ogranicza się do rutynowych badań czy standardowych zabiegów, zdarzają się też ekstremalne przypadki, kiedy to od decyzji lekarzy zależy, czy zwierzę przeżyje.

2-letnia dziewczynka chciała zbadać bulteriera. Reakcja psa na widok strzykawki wprawia w osłupienie2-letnia dziewczynka chciała zbadać bulteriera. Reakcja psa na widok strzykawki wprawia w osłupienieCzytaj dalej

Weterynarze ocalili życie psa wpływowego biznesmena

Doświadczeni lekarze wyposażeni w lata praktyki oraz specjalistyczną wiedzę nie mogą sobie pozwolić na choćby najmniejszą pomyłkę. Osobom wykonującym ten odpowiedzialny i niesamowicie skomplikowany zawód należą się nie tylko słowa podziękowania, ale również wielki szacunek.

Latem 2019 roku amerykański biznesmen został poinformowany, że jego ukochany pupil zachorował na nowotwór. U labradora o imieniu Scout wykryto guz w sercu. Weterynarze przez złośliwego raka dawali psu co najwyżej miesiąc życia. Pomimo tego, że lekarze dawali zwierzęciu jeden procent szans na przeżycie, właściciel zwierzęcia - David MacNeil - nie poddał się bez walki. Postanowił walczyć o życie Scouta do samego końca.

Jak podała telewizja WMTV, pies rasy golden retriever imieniem Scout nie był zwykłym czworonogiem. To nieoficjalna maskotka firmy Weathertech, która zajmuje się produkcją akcesoriów samochodowych. Właściciel sławnego pieska był skory zapłacić każde pieniądze, aby pomóc swojemu przyjacielowi. Doszedł do wniosku, że jego pupil zasługuje na najwyższej klasy opiekę medyczną, dlatego zwrócił się z prośbą do jednej z najbardziej prestiżowych przychodni weterynaryjnych.

Labrador trafił do University of Wisconsin School of Veterinary Medicine, gdzie został poddany radioterapii i chemioterapii. Po miesiącu wysiłków amerykańskich weterynarzy okazało się, że guz zmniejszył się o aż 78 procent! Obecnie praktycznie w ciele psa nie ma po nim śladu, a Scout może normalnie funkcjonować.

- Scout jest swego rodzaju idealnym pacjentem, ponieważ bardzo dobrze tolerował różne rodzaje terapii. Jego nowotwór dobrze zareagował na leczenie, a my byliśmy w stanie utrzymać jego jakość życia na bardzo wysokim poziomie - tłumaczył David Vail, profesor z UW School of Veterinary Medicine, cytowany przez WMTV.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 2-letnia dziewczynka chciała zbadać bulteriera. Reakcja psa na widok strzykawki wprawia w osłupienie
2. W ukryciu na wsi zarabiali miliony. Policjanci pobledli, gdy zobaczyli na własne oczy
3. Wstrząsający raport WHO. Koronawirus na fermach norek nie przestaje mutować, wykryto 5 nowych ognisk w Europie

Niezwykłe podziękowania

Za uratowanie ukochanego labradora David MacNeil, właściciel firmy Weathertech, postanowił podziękować lekarzom w taki sposób, aby usłyszał o tym cały kraj. W tym celu wykupił za niebotyczną sumę 6 mln dolarów (w przeliczeniu ponad 23 mln zł) trzydziestosekundowy spot w przerwie finału ligi futbolu amerykańskiego - Super Bowl!

Mecz najlepszych drużyn ligi NFL jest jednym z najlepiej oglądanych wydarzeń w amerykańskiej telewizji. Ubiegłoroczny finał śledziło przed telewizorami ponad 98 mln osób! Miliony fanów sportu gromadzi się w tym czasie przed telewizorami, dlatego reklamodawcy dosłownie biją się o nawet kilkusekundowy spot w przerwie spotkania.

W 30-sekundowym spocie nie tylko ukazano historię czworonożnego Scouta oraz jego walki z ciężką chorobą, ale przede wszystkim zachęcono do wpłacania darowizn na rzecz dzielnych weterynarzy z Wisconsin. Możemy sobie tylko wyobrazić, jaką minę zrobili lekarze, kiedy zobaczyli tę reklamę!

ZOBACZ WIDEO:

Chihuahua nienawidzi rozstawać się ze swoim panem. Gdy ktokolwiek inny bierze go na ręce, robi numer nie z tej ziemiChihuahua nienawidzi rozstawać się ze swoim panem. Gdy ktokolwiek inny bierze go na ręce, robi numer nie z tej ziemiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Dlaczego kot ma szorstki język? Niewiarygodne odkrycie naukowców wprawia w osłupienie
  4. Suczka niepostrzeżenie wskoczyła do tira. Przejechała nim ponad 100 kilometrów, kierowca nie dowierzał
  5. Gdy ją znaleźli, zaniedbana klacz wyglądała jak skóra i kości. Jej zadziwiająca metamorfoza wzrusza do łez
  6. Uwielbiana wokalistka Ich Troje poświęca się teraz szlachetnemu zajęciu. Z sentymentem wspominamy Justynę Majkowską
  7. Pierogi podczas mrożenia przyklejają się do siebie? Wszystko przez jeden szalenie popularny błąd

źródło: biznes.radiozet.pl

Następny artykuł