weterynarz śpiewa
Źródło: facebook.com/TheDodo

Weterynarz znalazł genialny sposób na swoich pacjentów. Uśmiech sam pojawia się na twarzy

30 Sierpnia 2020

Weterynarze często muszą uciekać się do niecodziennych sposobów, by zredukować stres towarzyszący ich pacjentom podczas wizyt. Każdy właściciel czworonoga wie, jak zwierzaki reagują na choćby wspomnienie o leczeniu. Podczas wyjazdów zwierzęta potrafią zapierać się wszystkimi łapami, byle nie trafić do jego gabinetu. Niektórzy lekarze karmią pacjentów przysmakami, inni zapewniają im wygodę i udostępniają zabawki. Ten wybrał nietypowy sposób.

Weterynarz postanowił połączyć swoją pasję z pracą. Ross od zawsze chciał zostać lekarzem dla zwierząt. Młody chłopiec chciał iść w ślady ojca. W wielu wypadkach życie weryfikuje dziecięce marzenia o dorosłej karierze, w tym wypadku jednak jedynie utwierdziło go w wyborze ścieżki kariery. Miłość do leczenia futrzaków połączył z grą na swoim ulubionym instrumencie. By uspokoić swoich pacjentów gra im serenady na gitarze. Choć nie jest jasne, czy zwierzaki uspokajają się ze względu na dźwięki jego muzyki, czy raczej ton jego głosu, jego metoda odnosi zamierzone skutki.

Tysiące tygrysów żyją w Chinach w strasznych warunkach. Powody ich cierpień porażająTysiące tygrysów żyją w Chinach w strasznych warunkach. Powody ich cierpień porażająCzytaj dalej

Weterynarz śpiewa i gra swoim pacjentom

Zwierzaki odczuwają stres związany z wizytą w gabinecie z różnych powodów. Część z nich nie rozumie sytuacji, w której się znalazły, inne pamiętają nieprzyjemne i bolesne zabiegi jakie tam przeszły. Mało który zwierzak jest w stanie połączyć działania lekarza ze swoim wyzdrowieniem lub tym, że coś przestaje je boleć. Czworonogi wyczuwają także stres i strach o ich zdrowie, jaki przejawiają ich właściciele, co jedynie potęguje poczucie niepokoju. Weterynarz z pewnością wie, że zwierzaki nie postrzegają muzyki tak jak ludzie. Każdy gatunek słyszy inne częstotliwości dźwięków. Większość futrzaków ignoruje utwory muzyczne, traktuje je jako szum jakich w tle pojawia się wiele. Z tego względu mężczyzna postawił na wokalne utwory. Zwierzęta uspakaja ton jego głosu, oraz w niektórych wypadkach rytm zabawnej piosenki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kucyk uciekł właścicielowi. Szybko do akcji wkroczyła policja
2. Myśleli, że ich pies jest chodzącym ideałem. Wszystko zmieniło się, gdy zobaczyli nagranie z ukrytej kamery
3. Zatrzymano kłusownika, śledczy znaleźli na jego posesji prawdziwy arsenał. Aż strach pomyśleć, na co polował

Psy kochają swojego weterynarza

Ross jest uwielbiany przez swoich swoich pacjentów. Psy i koty przytulają się do niego słuchając jego kojącego głosu. Zwierzaki wyglądają jakby czuły się przy nim bardzo bezpiecznie. Mężczyzna z całą pewnością ma świetne podejście do swoich klientów. Nie wiemy czy chodzi o jego głos, umiejętności gry na gitarze czy ogólne wrażenie jakie robi. Potrafi uspokoić nawet najbardziej zestresowanego przyszłym zabiegiem czworonoga. Gdyby to futrzaki decydowały o tym, kto będzie je leczył, pod jego drzwiami z pewnością ustawiałaby się długa kolejka.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 6-latek rzucał szczeniakiem o beton. „Teraz płacze, więc jest mu przykro”
  2. Odwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymi
  3. Małgorzata Kożuchowska w doborowym towarzystwie na plaży. Dobrze razem wyglądają?
  4. Co pies myśli o właścicielu? Wielu z nas zadaje sobie podobne pytanie
  5. Po 4 latach psiak ma stracić dom. Wolontariusze mają ostatnią szansę, by znaleźć mu kochającą rodzinę
  6. Wiemy, jak Jarosław Kaczyński spędza wakacje. Wygadali się znajomi

źródło: thedodo.

Następny artykuł