pies straszne i przykre
Źródło: facebook.Joan Smith

Zaniosła ciało psa do weterynarza, aby je skremować. Lekarza zamurowało, zadzwonił po pomoc

20 Października 2020

Weterynarz był wstrząśnięty widokiem ciała psa, który został do niego przyprowadzony. Właścicielka poprosiła o kremację zwierzęcia, ale trudno było w nim odnaleźć czworonoga. Pies był wyraźnie zaniedbany, jego sierść była splątana, psiak przypominał jeden wielki kołtun. Do kobiety wezwano policję.

Kiedy kobieta otworzyła pudło, weterynarz nie był do końca przekonany, jakie zwierzę mu przyniosła. Abbey, bo tak nazywał się czworonóg, wyglądał koszmarnie. Widać było, że ktoś nie dbał o niego długimi latami. Jak czytamy na theanimalclub.net, nogi psa były tak grube, że przypominały pnie drzew. Z jednej z łap wciąż wyciekała ropa, widok był porażająco straszny. Dlaczego właściciel dopuścił do tego?

Jak wyglądają szczeniaki różnych ras zwierząt? Piękne i niezwykłe zdjęciaJak wyglądają szczeniaki różnych ras zwierząt? Piękne i niezwykłe zdjęciaCzytaj dalej

Weterynarz wezwał pomoc

Choć pies nie żył, weterynarz postanowił powiadomić o nim odpowiednie służby. Gołym okiem widać było, że czworonóg za życia bardzo cierpiał. Choć jego ciało pokrywało mnóstwo sierści, to był skrajnie zaniedbany, bardzo wychudzony, w ogóle nie przypominał psa.

- Abbey była w bardzo złej kondycji, miała niedowagę jak na swój rozmiar i typ rasy. Jej cierpienie musiało trwać latami - czytamy na Facebooku.

Weterynarz postanowił wezwać policję na miejsce, pokazać im psa. Sprawa trafiła do Sądu, gdzie ławnicy orzekli o winie kobiety. Emily Louise Frield została ukarana grzywną i otrzymała zakaz posiadania zwierząt na okres 5 lat. Za znęcanie się nad zwierzętami można również trafić do więzienia, więc kobieta miała szczęście, że otrzymała tak niski wyrok.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Jak wyglądają szczeniaki różnych ras zwierząt? Piękne i niezwykłe zdjęcia
2. Kierowcy mogą mieć problemy na drogach. Wszystko zacznie się 21.10

Co zrobić z ciałem psa?

Wielu właścicieli nie wie, co powinno się zrobić ze zmarłym zwierzęciem. Niestety, ale wciąż popularne jest zakopywanie zwłok w ogródku, lesie lub wyrzucanie zwierzęcia w kartonie na śmietnik, ponownie do lasu. W przypadku skargi sąsiada lub innej osoby postronnej można zostać oskarżonym o złamanie przepisów dot. szkodnictwa leśnego, polnego i ogrodowego. Mandat może wynieść nawet 1000 złotych!

Po śmierci zwierzęcia należy zawieźć je do jednej z lecznic lub zamówić odbiór zwłok u jednej z firm utylizacyjnych na terenie miasta. Koszt utylizacji to zazwyczaj ok. 10 zł za kilogram masy ciała. Ciało psa należy zawinąć w ręcznik/prześcieradło i ułożyć np. w pudełku. Należy pamiętać o środkach bezpieczeństwa, np. lateksowych rękawicach, ponieważ bardzo często dochodzi do uwolnienia płynów ustrojowych.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Piesek

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera nagrała, co chłopiec robi z psem sąsiadów. Każdego dnia zakrada się do ich garażu
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Grzybiarz znalazł w środku lasu kartonowe pudło. Kiedy zajrzał do środka, od razu wezwał policję
  4. Przez 20 lat codziennie odwiedzał cmentarz. Kot wyznaczył sobie zadanie, niemożliwe, jakie
  5. Magda Gessler tłumaczy się z zupy za 60 zł. Do jej nowego lokalu można przyjść z psem
  6. Świetne wieści od PKO BP. Cieszyć mogą się również klienci innych banków
  7. W 3 dni możesz oczyścić kości i stawy, różnicę odczujesz od razu. Wystarczy pić w odpowiednich ilościach wywar z liści laurowych

Źródła: theanimalclub.net

Następny artykuł