Emu przed adopcją
Źródło: Facebook/Sidewalk Specials

Stary pies miał zostać uśpiony. Weterynarz zobaczył go i w ostatniej chwili zmienił zdanie

17 Listopada 2020

Weterynarze muszą czasem podejmować trudne decyzje. Najciężej zawsze przychodzi im uśpienie zwierzęcia. Większość stara się tego uniknąć za wszelką cenę. Gdy lekarz zobaczył starego psa, który trafił do jego gabinetu, nie mógł zmusić się do przeprowadzenia zabiegu.

Weterynarz postanowił zaopiekować się bezdomnym, starym psem, którego wszyscy inni spisali na straty. Lekarz stwierdził, że podejmie się leczenia zwierzaka i znajdzie mu rodzinę, z którą dożyje końca swoich dni. Niestety nie było to proste zadanie. Większość osób chętnych do adopcji, szuka psów młodych, zdrowych i szczęśliwych. Wiekowy, zapuszczony i lękliwy czworonóg o imieniu Emu miał małe szanse na znalezienie opiekuna.

Pomogła bezpańskiej kotce. W ramach podziękowań otrzymała od niej prezent, o jakim nigdy nie śniłaPomogła bezpańskiej kotce. W ramach podziękowań otrzymała od niej prezent, o jakim nigdy nie śniłaCzytaj dalej

Weterynarz skontaktował się z fundacją

Lekarz nie miał warunków, by samemu zaopiekować się Emu. Postanowił więc skontaktować się z fundacją Sidewalks Specials, by jej wolontariusze zaczęli szukać dla niego domu. Sam podjął się w tym czasie leczenia zapuszczonego zwierzaka, który od kilku lat błąkał się po ulicach.

Pies został wysterylizowany, odrobaczony, umyty i zaszczepiony. Jego rany zostały opatrzone, wciąż jednak widać było, że wiele przeszedł. W niektórych miejscach na jego ciele futerko prawie całkowicie wyliniało.

Dzięki wysiłkom weterynarza i wolontariuszy szybko wracał do zdrowia. Wciąż pozostawała jednak kwestia lęku i nieufności, jaką żywił do napotkanych na swojej drodze ludzi. Zwierzak musiał na nowo przywyknąć do kontaktu z człowiekiem.

Ciężko powiedzieć, przez co Emu przeszedł. Prawdopodobnie został porzucony przez swoich poprzednich właścicieli. Sytuacja, w której ludzie, którym pies bezgranicznie ufał, zostawiają go w obcym miejscu, by nigdy nie wrócić, stanowiło dla niego traumę.

Życie ulicznego czworonoga także nie jest łatwe, o czym świadczyć mogą liczne urazy, którymi zajął się weterynarz - między innymi zadrapania oraz ślady ugryzień innych zwierząt.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Spacerowicze natknęli się na psa, który miał wbite 2 strzały. Wiemy, kto doprowadził do dramatu
2. Musiała uciec od męża alkoholika z piątką dzieci. Pani Angelika w końcu odmieniła swoje życie
3. Jak rozpoznać płeć kota? Czy podniesienie ogona wystarczy? Istnieje bardzo łatwy sposób, po tym trudno się pomylić

Weterynarz odmienił losy czworonoga

Posty dotyczące psiaka otrzymywały w internecie wiele reakcji, jednak oferty adopcji nie napływały. Gdy ratownicy zaczęli już tracić nadzieję na znalezienie Emu nowego domu, zgłosiła się do nich rodzina, skłonna zapewnić mu odpowiednie warunki i otoczyć go miłością.

Emu miał trafić do domu, w którym znajdował się również inny czworonóg - też wiekowa suczka o imieniu Sara. Trzeba było upewnić się, że psy dobrze się ze sobą dogadają. Zorganizowano spotkanie, podczas którego Emu był dość nieufny.

Jego nowi właściciele nie zniechęcili się tym początkowym niepowodzeniem. Spędzili z nim cały dzień, stopniowo oswajając psiaka ze swoją obecnością. Wiedzieli, że muszą go przygarnąć.

Weterynarz, gdy spotkał go po dwóch miesiącach, nie mógł uwierzyć w to, że to ten sam zabiedzony pies, którego kiedyś leczył. Metamorfoza psiaka zapierała dech w piersiach.

Nutzie, bo takie teraz nosił imię, pokryty był piękną jasną sierścią i wyglądał, jak zupełnie inny pies. Z jego niepewności i nieufności nic nie zostało!

ZOBACZ WIDEO:

Agresywny pies po raz pierwszy pozwolił się pogłaskać. Łzy cisną się do oczu, ile ten biedak musiał wycierpiećAgresywny pies po raz pierwszy pozwolił się pogłaskać. Łzy cisną się do oczu, ile ten biedak musiał wycierpiećCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  2. Panika i oburzenie. Tysiące Polaków reaguje na decyzje rządu o hotelach i feriach
  3. Pies myślał, że kot nie żyje. Po chwili dzieje się niezwykła rzecz, jest wideo
  4. Kipiel-Sztuka narzeka na finanse. "Kupiłam więcej karmy niż zwykle dla psa, bo w grudniu nie będę już miała z czego żyć"
  5. Pomogła bezpańskiej kotce. W ramach podziękowań otrzymała od niej prezent, o jakim nigdy nie śniła
  6. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  7. Tajemnicze cienie w centrum galaktyki. Niezwykłe zjawisko zaobserwowane przez Kosmiczny Teleskop Hubble'a

źródło: wp.pl

Następny artykuł