kot adoptowany przez weterynarza
Źródło: Facebook/Lucie McKenzie

Strzelano do niego, zostawiono na śmierć. Pomógł weterynarz, który zadoptował wyjątkowego kotka

4 Października 2020

Weterynarz musiał zająć się 8-tygodniowym kotkiem, którego znaleziono w opuszczonym magazynie. Ktoś próbował zabić malucha strzelając do niego z wiatrówki. Cztery pociski przebiły czaszkę, szyję i klatkę piersiową zwierzaka. Sprawca tego okrutnego czynu zostawił go tam na śmierć. Na szczęście przechodnie znaleźli go, nim było za późno.

Weterynarz od razu przyjął kota do swojej kliniki. Zajęła się nim doktor Lucie McKenzie. Była w szoku widząc w jakim stanie jest jej pacjent. Kotek wymagał pilnej operacji. Niestety, trzeba było usunąć jedno z jego oczu oraz wyjąć śrut, który utkwił w jego czaszce i kręgosłupie. Lekarka nie była pewna czy zwierzak przeżyje noc. Zwierzak ukrywał się przez jakiś czas w kurniku, na początku kobieta myślała, że widoczne rany zostały zadane przez kury. Szybko jednak okazało się, że obrażenia są wynikiem działań okrutnego człowieka.

Próbowali blefować, aby nie odpowiadać za stan psa. Prawda szybko wyszła na jawPróbowali blefować, aby nie odpowiadać za stan psa. Prawda szybko wyszła na jawCzytaj dalej

Weterynarz zajęła się kotkiem

W jego rany zdążyło wdać się zakażenie. Jedną z nich pokrywały białe larwy. Operacja, którą trzeba było przeprowadzić nie należała do prostych, rutynowych zabiegów. Kotek był tak mały, że zabieg musiał być wykonywany bardzo precyzyjnie i szybko.

-Operacja była tak trudna ze względu na jego niewielkie rozmiary. Istniało ryzyko spadku temperatury jego ciała. Amputacja oka zawsze jest trudna, istniało ryzyko wdania się infekcji, ze względu na larwy znajdujące się w ranie - napisał na swoim profilu na Facebooku lekarka.

Kobieta zdecydowała się nie usuwać śrutu znajdującego się w jego kręgosłupie obok ogona. Nie sprawiał on żadnych problemów, a w trakcie operacji mogłoby dojść do uszkodzenia rdzenia kręgowego, co mogłoby się skończyć paraliżem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Porażające odkrycie na Mazowszu. Kajakarze nie mogli uwierzyć własnym uszom, z zarośli słychać było piski
2. Wszyscy myśleli, że pies wraca na grób swojego pana. Gdy poznali prawdę, musieli natychmiast zareagować
3. Dziś Światowy Dzień Zwierząt 2020. Pochwalcie się swoimi milusińskimi

Kot został adoptowany przez weterynarza

Kobieta zakochała się w dzielnym maluchu, który tak wiele wycierpiał w tak młodym wieku. Wiedziała, że szanse na adopcje jednookiego kota pokrytego bliznami są bardzo niewielkie. Podjęła jedyną słuszną decyzję. Zdecydowała, że kot zamieszka u niej. W ten sposób mogła upewnić się, że jego rany będą się dobrze goić i uchroni go od smutnego i samotnego życia w schronisku. Nadała mu imię Pirat. Zwierzak dołączył do jej rodziny. Lekarka już wcześniej przygarniała uratowane przez siebie zwierzaki. Mieszkały z nią dwa psy i dwa inne koty.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Alarm w Warszawie. Stolicę opanowała prawdziwa plaga, mieszkańcy nie mają wyboru, muszą się bronićAlarm w Warszawie. Stolicę opanowała prawdziwa plaga, mieszkańcy nie mają wyboru, muszą się bronićCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ewę Talar z serialu "Dom" pokochali nie tylko Polacy. Co dzisiaj słychać u Joanny Pacuły?
  2. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku
  3. Maleńki corgi z rozpędu skoczył na kanapę. Nie wszystko poszło zgodnie z planem, wideo rozkłada na łopatki
  4. Kot zobaczył własne odbicie w lustrze i nie wytrzymał. Puściły mu wszelkie hamulce, wideo
  5. Kasia Tusk pokazała zachwycające fotki z sypialni. Nie do wiary, kto czekał na nią w łóżku
  6. TVN ostrzega, będzie gorzej niż zakładano. Lepiej odwołać wszystkie wyjazdy

Źródło: yahoo.com

Następny artykuł