pies kundelek
Źródło: screen z facebook/Schronisko dla zwierząt "Kundelek"

Poprosili weterynarza o uśpienie agresywnej suczki. Kiedy lekarz zbadał psa, odkrył prawdę

3 Czerwca 2020

Weterynarz musiał podjąć bardzo ciężką decyzję. Opiekunowie psa zwrócili się do niego z prośbą o pomoc. Chcieli uśpić suczkę, która miała być agresywna. Kiedy lekarz przystąpił do badania, odkrył szokującą prawdę. Jaką?

Schronisko dla zwierząt "Kundelek" podzieliło się wstrząsającą wiadomością w sieci. Właściciele suczki chcieli ją uśpić , bo miała być agresywna i za dużo skakać. Psiak objawiał nadmierną aktywność, ale czy to powód, aby go uśpić? Lekarz weterynarii nie zgodził się na zabieg!

Weterynarz odmówił uśpienia psa

Weterynarz zbadał psa i odkrył, że pies ma złamane przedramię z przemieszczeniem. Suczka bardzo cierpiała. Prawdopodobnie to było powodem jej "złego" zachowania. Po zbadaniu zwierzęcia, lekarz nie zgodził się na eutanazję. Psiak na pewno nie był agresywny, po prostu potrzebował pomocy.

- Weterynarz słusznie nie dopatrzył się psa agresywnego do uśpienia, ale za to ujrzał młodziutką, cierpiącą, wymagającą pomocy psinkę. Suczka trafiła pod opiekę RSOZ, a teraz czekamy na zamówioną płytkę, żeby móc wyleczyć jej łapkę - czytamy na Facebooku schroniska.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Kucyk był głodzony i zaniedbany. Teraz szuka domu. Kto zaopiekuje się Apsikiem?

2. 2-letni chłopiec został pogryziony przez psa. Matka pokazała zdjęcie twarzy dziecka

Wesprzeć suczkę można TUTAJ. Pies znajduje się w Rzeszowskim Stowarzyszeniu Ochrony Zwierząt, które działa od 1997 roku. Bramę "Kundelka" od 2005 roku opuściło ponad 6 tys. zwierząt. Czy suczka też znajdzie kochający dom? Oczywiście, trzymamy za nią kciuki.

Pamiętajcie, że złe zachowanie psa nie bierze się bez powodu. W przypadku nieodpowiedniego zachowania zwierzaka najlepiej skontaktować się z weterynarzem lub behawiorystą.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna chorował na raka, cały czas towarzyszył mu pies. Gdy umarł, stała się niebywała rzecz
  2. Uwolniono 77 psów i kotów. Laboratorium chciało skazać je na pewną śmierć
  3. Mężczyzna wszedł do schroniska i pobił psy. Znamy szczegóły zatrważającego napadu
  4. Niemowlę zasnęło na gigantycznym psie. Potraktowało je jak poduszkę
  5. Pogoda na dziś: 3 czerwca. Jak przygotować się na spacer z psem?
  6. Usłyszał ciche skomlenie ze studni. Kiedy zajrzał do środka, przeraził się widząc w środku małego psa

Źródło: Facebook

Następny artykuł