brama zoo
Źródło: commons.wikimedia.org/Roman Eugeniusz

Warszawskie zoo czeka na prezenty dla zwierząt. Każdy może przynieść upominek

16 Grudnia 2020

Warszawskie zoo co roku organizowało spotkania świąteczne dla rodzin z dziećmi. W tym roku taka forma świętowania będzie niemożliwa. W zamian zorganizowano zbiórkę prezentów dla zwierzaków, jak i zaproszono dzieci do ozdabiania ogrodu własnoręcznie wykonanymi ozdobami.

Warszawskie zoo przyjmuje upominki w godzinach pracy ogrodu, od 14 do 31 grudnia. Mimo że spotkania w większym gronie i wspólne przygotowywanie ozdób trzeba było odwołać ze względu na panującą pandemię koronawirusa, pracownicy chcą by zwiedzający, jak i zwierzaki, którymi się opiekują, miały szansę poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Warszawskie zoo przygotowuje się na święta

W związku z tą sytuacją władze zachęcają do przynoszenia do zoo własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Dzieci będą mogły zawiesić je na choince, która stanęła w budynku Ptaszarni.

- W ubiegłych latach zoo organizowało spotkania na swoim terenie ze zwiedzającymi i wspólne tworzenie ozdób choinkowych. Bieżący rok przynosi nowe rozwiązania: unikamy zgromadzeń, więc żaden event się nie odbędzie, ale ozdoby wykonane w domu można przynieść do zoo w dowolnym momencie i samodzielnie zawiesić na choince ustawionej w Ptaszarni - czytamy w komunikacie władz na stronie placówki.

Pracownikom warszawskiego zoo zależy jednak na tym, by wszystkie ozdoby były, w miarę możliwości wykonane z materiałówpochodzących z recyklingu, biodegradowalnych, lub naturalnych, jak owoce i szyszki.

Dlaczego kot wspina się po choince? Czy można oduczyć mruczka niszczenia?Dlaczego kot wspina się po choince? Czy można oduczyć mruczka niszczenia?Czytaj dalej

Częścią misji każdego ogrodu zoologicznego jest edukacja związana z ochroną środowiska naturalnego i ratowaniem zagrożonych wyginięciem gatunków. Jak widać pracownicy, nie zapominają o tym, nawet okresie przedświątecznym. Z tego powodu, zamiast ścinać drzewko, postawiono na drewnianą "eko-choinkę".

- Z pewnością znajdziecie pomysły na stworzenie w domu pięknych ozdób z naturalnych, może niepotrzebnych już materiałów. Mogą to być dekoracje wykonane np. z szyszek, gazet, tektury, sznurka, masy solnej. Ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia i jak mawiał klasyk: „The sky is the limit!”. Pamiętajcie tylko o zrobieniu większych zawieszek, bo „gałązki”, naszej choinki nieco grubsze, niż tradycyjnego drzewka - czytamy w utworzonym na tę okazję wydarzeniu na Facebooku.

Zoo w Warszawie zbiera upominki dla zwierząt

Władze placówki nie zapomniały jednak o swoich podopiecznych. Zwierzęta były w tym roku bardzo grzeczne, także zasłużyły więc na prezenty. Jeśli nie macie pomysłu na to co kupić swojemu ulubionemu zwierzakowi, ich opiekunowie, którzy znają je najlepiej, przygotowali listę potrzebnych przedmiotów:

Oto lista podarków, o które proszą zwierzęta z warszawskiego ZOO:

 • owoce suszone (figi, morele, daktyle, rodzynki, żurawina)
 • herbaty owocowe
 • zioła do parzenia w torebkach (mięta, koper włoski, melisa, rumianek, lipa, morwa)
 • płatki kukurydziane
 • miód
 • spirulina w proszku
 • dżemy owocowe (prosty skład)
 • owoce w puszce (brzoskwinia, ananas, liczi, mango, papaja)
 • sucha karma dla kotów/psów
 • kocyki
 • węże ogrodowe
 • wiaderka i miski plastikowe
 • mniejsze i większe kosze wiklinowe
 • liny: jutowe, konopne, sizalowe (od 5 m długości i 2 cm grubości)

Mamy nadzieję, że wiele osób włączy się w organizowaną przez warszawskie zoo akcję. To niepowtarzalna okazja, by podzielić się ze zwierzakami odrobiną świątecznej radości.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

źródło: facebook.com

Następny artykuł