Urlop psacierzyński
Źródło: unsplash/ Braedon McLeod

Właściciele psów mogą pójść na urlop. Znana firma wprowadziła urlop psacierzyński. Ile wynosi?

6 Października 2020

Urlop psacierzyński otrzymają wszyscy pracownicy, którzy zdecydują się na adopcję zwierzęcia ze schroniska. Znana firma postanowiła pomóc pracownikom, którzy zastanawiali się nad adopcją. Osoby, które przygarną pod swój dach psa/kota czy innego pupila ze schroniska mogą kilka dni spędzić w domu z kochanym zwierzakiem. Ile dokładnie?

Urlop macierzyński, urlop ojcowski, a teraz i urlop psacierzyński! Znana firma na całym świecie postanowiła pomóc przyszłym rodzicom, którzy nie oczekują pojawienia się w domu dziecka, a nowego zwierzęcia. Osoby zatrudnione, które przygarną psa/kota czy innego pupila ze schroniska mogą skorzystać z 3 płatnych dni urlopu. "W czasie pandemii dbanie o dobre samopoczucie zespołu Bolt stało się dla nas szczególnie ważne. Chcemy dawać przykład jako najlepsze miejsce pracy i oferować pracownikom to, czego potrzebują, by pomóc im zachować szczęście w życiu zawodowym i osobistym", tłumaczy Olimpia Kicielińska, partner firmy.

Właściciel agresywnego pitbulla, który zagryzł 12-latka usłyszał zarzuty. Twierdzi, że jest niewinnyWłaściciel agresywnego pitbulla, który zagryzł 12-latka usłyszał zarzuty. Twierdzi, że jest niewinnyCzytaj dalej

Urlop psacierzyńśki - czy inne firmy powinny go wprowadzić?

Urlop psacierzyński jest nowością, którą zdecydowanie wiele firm mogłoby rozważyć. Pandemia sprowadziła wszystkich do domów, ludzie szybko dostrzegli, że brakuje im w nich przyjaciela, który nie ocenia, wspiera i można się do niego przytulić. W Nowym Jorku niektóre ze schronisk zaczęły świecić pustkami. Zwierzęta zyskały nowe domy, opiekunowie przyjaciół, ale pozostaje mieć nadzieję, że psy i koty nie wrócą do przytulisk, gdy wszystko się skończy.

Z urlopu psacierzyńskiego w Bolcie mogą również skorzystać osoby, które wcześniej adoptowały zwierzaka. Ku uciesze pracowników prawo działa wstecz. Zapewne sporo osób z niego skorzysta. 3 dodatkowe dni w domu z opiekunek z pewnością pomogą zwierzęciu w aklimatyzacji. Kiedy właściciel wróci do pracy, na pewno zwierzę będzie tęsknić, jednak będzie czuło się bezpieczne w nowym miejscu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Oddali go do schroniska, bo wyglądał jak "potwór". Szczeniak otrzymał szansę, niewiarygodne, jak się zmieniłh
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Zdjęła ubrania i zasłoniła się tylko zwierzęciem. Fani zachwyceni, nie mogą wyjść z podziwu

Niektóre firmy pozwalają swoim pracownikom przyprowadzać psy do pracy. Właściciele czworonogów często korzystają z tego rozwiązania, ale nie należy nigdy zaprowadzać psa na siłę do miejsca pracy. Wiele pupili może czuć się przytłoczonych obecnością wielu osób i hałasem. Czasem lepiej zostawić zwierzaka w domu, niż ciągnąć go za sobą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pan młody wybiegł z własnego wesela. Gdy goście poznali powód ucieczki, osłupieli ze zdumienia
  2. Mops i chihuahua zostali rodzicami. Szczeniaki są nieziemskie, ich widok aż zapiera dech
  3. Grupa twardzieli budzi postrach wśród oprawców zwierząt. Wymierzają sprawiedliwość lepiej niż policja
  4. Nastolatek wyrwał bezdomnemu z rąk królika i zrobił najgorszą rzecz na świecie. Wszyscy się przyglądali, ale nikt nie pomógł
  5. Dramatyczne zdjęcia słoni obiegły świat. Zwierzęta żywią się na wysypisku śmieci
  6. Nie żyje, nie było szans. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, wszystko na turystycznym Pomorzu

źródło: o2, nypost.com, youtube.com

Następny artykuł