Pies w ubranku
Źródło: unsplash/Kaitlan Balsam

Ubranka dla psów - modowa fanaberia czy absolutna konieczność? Czy twój zwierzak ich potrzebuje?

27 Listopada 2020

Ubranka dla psów to coraz częściej jedne z najbardziej rozchwytywanych artykułów w sklepach zoologicznych. Kiedy na dworze temperatura gwałtownie spada, a lodowaty wiatr wywołuje dreszcze, zwierzaki także cierpią z powodu zimna. Zmartwieni właściciele, chcąc zadbać o komfort swoich pupili, ubierają je w ciepłe sweterki, kurtki czy płaszczyki. Jednakże zdaniem niektórych osób psie przebieranki to zwykła fanaberia oraz przejaw próżności ich właścicieli. Czy odzież dla zwierząt powinna stać się nieodłącznym elementem zimowych spacerów?

Zapewne chociaż raz zastanawiałeś się nad tym, czy odzież przeznaczona do noszenia przez psy ma jakikolwiek sens. Niektórzy miłośnicy zwierząt z chęcią przebierają swoich pupili oraz regularnie urozmaicają ich garderobę nowymi kreacjami na każdą porę roku. Inni na sam widok czworonoga w kurteczce czy sweterku krzywią się z dezaprobatą. Jak to jest naprawdę? Czy psy powinny nosić ubrania, a może doskonale poradzą sobie bez niej?

Przyłapała wiewiórkę po kilku głębszych. Zjadła o jedną sfermentowaną gruszkę za dużoPrzyłapała wiewiórkę po kilku głębszych. Zjadła o jedną sfermentowaną gruszkę za dużoCzytaj dalej

Czy ubranka dla psów to artykuł pierwszej potrzeby?

Niektóre rasy psów nie są przystosowane do życia w chłodnym klimacie, dlatego okres zimowy potrafi solidnie dać im w kość. Podczas spacerów urodzone zmarźlaki mogą zachowywać się w nienaturalny sposób, podnosząc łapki w górę czy trzęsą się jak osika na wietrze. To niewątpliwy znak na to, że pilnie potrzebują się ogrzać. W tym wypadku zaopatrzenie ich w dodatkową ochronę w postaci odzienia będzie idealnym rozwiązaniem.

Psiaki należące do takich ras, jak chihuahua, yorkshire terier, shih tzu, maltańczyk, ale też doberman czy amstaff oraz czworonożni seniorzy i szczeniaki mają mniejszą tolerancję na zimno, a przez to są dużo bardziej narażone na przeziębienie. Wiele sklepów z artykułami dla zwierząt oferuje szeroką gamę odzieży dostosowanej do rozmiaru oraz potrzeb pupili. Podczas wyboru kreacji dla swojego podopiecznego nie zapominaj, że kwestią priorytetową jest jego komfort, a nie modny krój czy inne walory estetyczne! Jeżeli widzisz, że czworonóg czuje się dobrze w noszonym ubranku, to nie ma powodu do zmartwień. Jednakże, gdy tylko zauważysz u niego oznaki dyskomfortu, lepiej nie zmuszać go do paradowania w niewygodnym wdzianku.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Przyłapała wiewiórkę po kilku głębszych. Zjadła o jedną sfermentowaną gruszkę za dużo

2. Zygmunt Chajzer przeszedł operację. Filip Chajzer na przykładzie ojca zwrócił uwagę na poważną chorobą
3. Black Friday w Zooplus i Kakadu. Gigantyczne promocje wystartowały, aż żal przegapić tak świetną okazję

Nie można zapomnieć o tym, aby nie zakładać psu ubranka w ciepłe dni. W przeciwieństwie do człowieka zwierzę oddaje ciepło tylko i wyłącznie przez jamę ustną i nie posiada gruczołów potowych w skórze. Z tego powodu przegrzanie wskutek noszenia ubranka jest dla niego o wiele groźniejsze od wychłodzenia.

Black Friday w Zooplus i Kakadu. Gigantyczne promocje wystartowały, aż żal przegapić tak świetną okazjęBlack Friday w Zooplus i Kakadu. Gigantyczne promocje wystartowały, aż żal przegapić tak świetną okazjęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego "ataku zimy" dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  2. Znalazł sposób, jak obejść obostrzenia. Wszystko opowiedział. Właściciel hotelu jednak przyjmie gości
  3. Zemsta na myśliwym. Jeleń ukradł mu broń, absurdalne zgłoszenie na policję
  4. Czy koty płaczą? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kocich emocjach
  5. Nastolatek wsadził pieska do piorącej pralki i pochwalił się na Facebooku. Zwierzak jest przerażony
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Wmawiano nam nieprawdę. Ujawniono ważne informacje o graczach, wyniki badań są jednoznaczne

źródło: naszezoo.pl

Następny artykuł