Swiatzwierzat.pl
Tygrys, który śpiewa

instagram.com/photooksanaw/

Rosja. 8-miesięczny tygrys "śpiewa" w zoo

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Tygrys, który śpiewa? Nie trzeba iść do cyrku, wystarczy odwiedzić ZOO! Nietypowy mieszkaniec ogrodu zoologicznego w Barnauł zdaniem opiekunów, próbuje w ten sposób zwrócić uwagę swojej matki.

Położone na Syberii Barnauł ma w swoim ogrodzie zoologicznym nietypowego lokatora. Jest nim rozśpiewany tygrys. Młody drapieżnik chce przez swój śpiew, jak twierdzą jego opiekunowie, zwrócić na siebie uwagę matki. 

Tygrys, który śpiewa

Barnauł (Барнаул) to położone w azjatyckiej części Rosji miasto. Liczy około 640 tysięcy mieszkańców. Jak na tak duży ośrodek posiada wszelakie niezbędne do życia instytucje. Wśród rozrywek, jakie do zaoferowania ma stolica Kraju Ałtajskiego, nie mogło zabraknąć ogrodu zoologicznego, który jest chętnie odwiedzany także zimą.

Teraz, do barnaulskiego zoo nadciąga prawdziwa rzesza chętnych. Nic dziwnego, wszyscy chcą zobaczyć Witasa, czyli młodego tygrysa. Pręgowany drapieżnik stał się prawdziwą atrakcją tutejszego zooparku. Trudno się jednak dziwić. Jest to tygrys niezwykły, bo śpiewający. Czy czeka go kariera wokalna i światowe tournée?

Witas przyszedł na świat 3 czerwca 2020 roku. Jak pisze na swoim instagramie baranulskie ZOO, tygrysek jest owocem miłości Aji i Altaja - rezydentów tutejszego ogrodu. Tygrys od małego przedstawiał niezwykłe zdolności wokalne, co zostało uwiecznione na licznych nagraniach.

Niesamowita atrakcja

A oto jedno z moich ulubionych nagrań. Witas się rozśpiewał - napisała pracownica ZOO na swoim instagramie. Po czym dodała - Witas, jak Ci się podoba rosnąca konkurencja? I oznaczyła w poście popularnego rosyjskiego piosenkarza, który właśni taki pseudonim nosi. Czy gwiazdor stanie się opiekunem swojego imiennika i będzie mu udzielał lekcji śpiewu - zastanawiają się w komentarzach internauci.

Pod nagraniem pojawiły się dziesiątki komentarzy. Internauci są zachwyceni opublikowanym wideo. Większość z osób, które udzielają się pod nagraniem wskazuje, że nigdy niczego podobnego nie widziały. Witas staje się królem internetu.

- O Boziuuuu... jaki on słodki! - pisze Nadieżda z Barnauł. Wtóruje jej inny internauta, który pisze, że to przecież najprawdziwszy wokalista. Komentujący są zgodni i w jednym tonie oceniają występ Witasa, zapowiadając, że czekają na kolejne koncerty tygrysiego śpiewu.

Polscy internauci nie podzielają zachwytu naszych wschodnich braci. W komentarzach pod nagraniem pojawiły się uwagi do warunków bytowych tygrysa. Jak się okazuje, tygrys jeszcze w pełni nie rozwinął swojego aparatu "mowy", dlatego wydaje takie dźwięki, które nie przypominają tych znanych z filmów przyrodniczych. Ponadto, mimo sporych rozmiarów, zwierzak jest jeszcze mały kocięciem, które tym "śpiewem" próbuje zwrócić na siebie uwagę matki, zaprosić ją do zabawy. Nie jest także prawdą, jakoby tygrys Witas był zwierzęciem schwytanym i umieszczonym w ZOO. Ten kociak, jak już pisaliśmy, przyszedł na świat w ogrodzie zoologicznym, jako potomek dwóch rezydentów tegoż ogrodu. Na innych filmach umieszczonych na Instagramie opiekunki Witasa widać także, że tygrys ma dostęp do pełnego wybiegu, gdzie może swobodnie biegać.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

FACEBOOK/WILDBASE

Inne zwierzęta

Sówka pierwszy raz została wykąpana. Jej zdjęcia robią furorę w sieci

Czytaj więcej >
unsplash/Svetozar Cenisev

Inne zwierzęta

Inwazja szczurów w Toruniu. Miasto rozpoczęło deratyzację, trzeba zachować ostrożność

Czytaj więcej >
polskiwilk.org.pl/

Inne zwierzęta

Śmierć młodego wilka w lesie. Zwierzę konało kilka dni

Czytaj więcej >
twitter/CPW_SE

Inne zwierzęta

Przerażony niedźwiedź utknął na drzewie. Podano mu środek uspokajający, by spadł na ziemię

Czytaj więcej >
pixabay/bparker73

Inne zwierzęta

Na świat przyszedł niezwykle rzadki cielak z dwoma głowami. To przypadek jeden na 100 tys. (WIDEO)

Czytaj więcej >
youtube/SaveAFox

Inne zwierzęta

Tak śmieją się listy. Ich chichot jest hitem w sieci, obejrzało go pond 56 mln osób

Czytaj więcej >