pilne
Źródło: swiatzwierzat

Spacer po lesie w czasie epidemii? Uwaga właściciele psów, TVP przekazało pilny komunikat, nie ma wątpliwości

19 Października 2020

TVP Info z samego rana wystosowała ważny komunikat w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną. Chodzi o piesze wycieczki po lasach w okresie wzmożonego rozprzestrzeniania się koronawirusa i wprowadzenia dodatkowych ograniczeń sanitarnych. Wiadomość nie pozostawia żadnych wątpliwości. O obecnie obowiązujących wytycznych muszą pamiętać wszyscy Polacy.

TVP Info przekazało pilną wiadomość w związku z rozprzestrzenieniem się koronawirusa na terenie Polski. Aktualne zasady i ograniczenia ogłaszane przez rząd ulegają ciągłej zmianie wraz z dynamicznym wzrostem zachorowalności w ciągu ostatnich dni. Tym razem chodzi o poruszanie się po otwartych przestrzeniach, takich jak parki czy lasy. Jakie obostrzenia obowiązują na ich terenie? Czy wielbiciele pieszych wycieczek oraz właściciele czworonogów będą musieli zrezygnować ze swojej dotychczasowej pasji?

Cichopek wzięła psa na ręce, sekundy później stała się tragedia. Wstydliwa wpadka w Cichopek wzięła psa na ręce, sekundy później stała się tragedia. Wstydliwa wpadka w "Pytaniu na śniadanie" TVPCzytaj dalej

Pilny komunikat TVP w kwestii lasów - czy spacery z psem wciąż są dopuszczalne?

Rozporządzenie opublikowane tuż przed północą w piątek 10 października wprowadziło bezwzględny obowiązek zasłaniania ust i nosa nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach i komunikacji publicznej, ale i na otwartych przestrzeniach. Wiele osób obawia się, że zakaz wstępu na leśne szlaki jest już tylko kwestią czasu. W odpowiedzi na pojawiające się pytania TVP Info wystosowało oficjalne oświadczenie. Potwierdzono, że na obecną chwilę rząd nie wprowadził zakazu chodzenia do lasów i parków. Jest to z pewnością świetna nowina dla wszystkich miłośników spacerów oraz właścicieli czworonogów, którzy uwielbiają ruch na świeżym powietrzu i nie chcą rezygnować z ulubionej przyjemności.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W kartonie znaleźli szczeniaka wraz z kartką. 12-letni właściciel wyjawił historię psa w rozpaczliwym liście
2. Pies ciągle zakrywał pyszczek łapą. Gdy ratownicy podeszli bliżej, poznali niezwykle smutny powód
3.Czy koty potrafią kochać? Wszystko, co musisz wiedzieć o ich zaskakującej naturze

Dodatkowo, według relacji TVP Info, rzecznik Lasów Państwowych, Anna Malinowska potwierdziła, że w lasach nie trzeba nosić maseczek. Przypomina jednak, że nie powinniśmy zapominać o zachowaniu społecznego dystansu, jeśli napotkamy kogoś na leśnej ścieżce.

- Trzeba pamiętać o tym, że lasy są otwarte, jednak gdy na parkingu czy na leśnej ścieżce natrafimy na inne osoby, musimy zachować dystans społeczny. O tej porze roku i w taką pogodę w lasach raczej tłumów nie ma. Mamy zupełnie inną sytuację niż wczesną wiosną czy latem. Dlatego nie ma specjalnych obostrzeń – wyjaśniła na ramach programu TVP Info rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska.

Warto pamiętać o niekwestionowanych korzyściach płynących ze spacerów. Regularne 30-minutowe wyjścia na łono natury to jedna z najlepszych i najzdrowszych rzeczy, które możesz i powinieneś zrobić dla swojego zdrowia. Spacer w towarzystwie ukochanego psa jest przyjemną czynnością, do której coraz częściej zachęcają eksperci.

– Od 10 października przez 11 weekendów na terenie Lasów Państwowych organizujemy treningi w ramach akcji „Biegam, bo lubię lasy”, więc jeśli ktoś chce pobiegać, może zrobić to podczas takiego treningu – dodaje rzeczniczka.

Jak wyglądają szczeniaki różnych ras zwierząt? Piękne i niezwykłe zdjęciaJak wyglądają szczeniaki różnych ras zwierząt? Piękne i niezwykłe zdjęciaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wprowadzi nowe świadczenie na czas pandemii. Możliwe 100 proc. dodatku do pensji i pełna wypłata podczas kwarantanny
  2. Połączyli pitbulla z corgi. Szczeniak wygląda przesłodko, ciężko oderwać wzrok
  3. Sekret o Mateuszu z "Rolnik szuka żony" wyszedł na jaw. Żarty na bok, on naprawdę jest zakochany, ale co z Magdą?
  4. Uwaga TVN: Sąsiad narzekał na szczekanie psa, poszedł do Sądu. Zaskakujący wyrok, właścicielka rozkłada ręce
  5. Co zrobić, kiedy zaatakuje nas pies? Powinieneś wiedzieć
  6. Naukowcy odkryli tajemnicze sygnały z kosmosu. Zamarli, gdy odkryli jeden szczegół
  7. Syrop z owoców czarnego bzu ma potężne działanie. Jest niezbędny w sezonie jesienno - zimowym

Źródło: tvp.info

Następny artykuł