morskie oko fasiągi
Źródło: Kuba Olewiński

Morskie Oko. Chętnych do przejazdu fasiągiem nie brakuje. Turysta pokazał zdjęcia pełnych wozów

14 Sierpnia 2020

Turysta podzielił się z naszą redakcją zdjęciami z drogi z Morskiego Oka do Palenicy. Choć każdego roku wiele organizacji prozwierzęcych oraz turystów apeluje o nie wsiadanie do fasiągów oraz nie przyczyniania się do męczenia koni, to okazuje się, że chętnych na ten sposób podróży wciąż nie brakuje.

Turyści w tym roku mają ograniczone pole do popisu jeśli chodzi o wakacje. Z powodu pandemii koronawirusa wiele osób zrezygnowało z urlopów lub wybrało wakacje w Polsce. Turystów nie brakuje na Mazurach, nad morzem czy w górach. Noclegi wyprzedają się jak świeże bułeczki, choć gospodarze i tak narzekają, że przez pandemię nie mieli okazji zarobić na przykład w majówkę. Jeden z naszych czytelników podzielił się z nami zdjęciami z trasy do/z Morskiego Oka. Mężczyzna schodził z gór około godziny 15. Jak wyznał po 10 godzinach spaceru był zmęczony, jednak nie zamierzał korzystać z fasiągów. Niestety, ale nie wszyscy turyści podzielali jego zdanie.

Tatry. Skandaliczne zachowanie turysty. Zabrał przerażonego psa na Orlą Perć (WIDEO)Tatry. Skandaliczne zachowanie turysty. Zabrał przerażonego psa na Orlą Perć (WIDEO)Czytaj dalej

Morskie Oko. Turyści z chęcią korzystają z koni

Transport konny na drodze do Morskiego Oka od wielu lat jest krytykowany przez organizacje prozwierzęce i turystów. Zwierzęta pracują w pełnym słońcu, nie mają siły, często padają z wycieńczenia. Fiakrzy deklarują, że dbają o konie, które nie jeżdżą na okrągło w górę i w dół, a odpoczywają między trasami. Nie wszyscy się z tym zgadzają. Poza tym, co jakiś czas słyszy się o upadkach koni w Tatrach.

Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który podzielił się z nami zdjęciami z trasy na parking do Palenicy. Okazuje się, że ludzie wciąż chętnie korzystają z transportu konnego, choć temperatura w ostatnich dniach wynosiła ponad 28 stopni Celsjusza. Jak mówi nam mężczyzna nie wie, jak wyglądały fasiągi do Morskiego Oka, ponieważ o godzinie 5 rano, kiedy wyruszał ich tam nie było. Niemniej jednak o 15 nie brakowało turystów i koni. Większość dorożek jechała pod górę pusta, jednak wracała pełna.

DZISIAJ GRZEJE:1.Tatry. Skandaliczne zachowanie turysty. Zabrał przerażonego psa na Orlą Perć (WIDEO)
2. Mężczyzna próbował kopnąć bezbronnego psa. Wszystko zarejestrowała kamera

Przypomnijmy, że trasa z Palenicy do Morskiego oka wynosi około 8 kilometrów. Szybkim tempem można pokonać ją w około 1,5 godziny, natomiast spacerem w około 2 godziny. Z zasłyszanej rozmowy przez innych turystów mężczyzna usłyszał, że zjazd kosztuje około 30 złotych. W poprzednich latach mówiono o kwocie 40 zł w dół, a 50 zł w górę. Czy około 500 złotych jest warte cierpienia zwierząt?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Turyści zjeżdżają do PalenicyTuryści zjeżdżają do Palenicy
Kuba Olewiński

Pusta dorożka wjeżdża na górę Pusta dorożka wjeżdża na górę
Kuba Olewiński

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Liczba psów, jaką widzisz, zdradza o Tobie wszystko. Ilu się doliczyliście?
  2. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
  3. Dlaczego koty mruczą? Powody mogą Cię zaskoczyć
  4. Jaką rasą kota jesteś? Quiz powie prawdę o Tobie
  5. Zostawił owczarka niemieckiego w hotelu dla psów. 2 tygodnie później wydarzyła się okropna rzecz
  6. Wracają patrole na polskiej granicy. Mogą zostać już na stałe

Źródło: swiatzwierzat.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł