Truskawki i pies
Źródło: pixabay/pies i truskawki

Czy pies może jeść truskawki? Ceny letnich owoców diametralnie spadają

5 Czerwca 2020

Truskawki można kupić już za kilka złotych. Owoce tanieją każdego dnia, choć wiele osób czeka, aż cena wyniesie ok. 6 zł za kilogram. Truskawki można jeść bez przygotowania, można z nich zrobić shake'a, dodać do makaronu. Ale czy czerwone owoce można podawać psom?

Nie da się ukryć, że ceny truskawek spadają, co kilka dni. Jeszcze kilkanaście dni temu kilogram w Warszawie kosztował nawet 30 złotych, a dziś można je kupić nawet trzy razy taniej. Ceny wciąż wahają się od lokalizacji, jednak niektórzy znaleźli już miejsca, gdzie kupujący sprzedają po 10 czy 15 złotych za łubiankę. Czerwone owoce kuszą na każdym kroku. Można je dodać do mnóstwa potraw, czy przyrządzić z nich smaczne dżemy na cały rok. Truskawki w 100 gramach mają około 33 kcal. Ale czy można podawać je naszym zwierzakom?

Czy pies może jeść truskawki?

Psy mogą jeść niektóre owoce i warzywa, choć ich dieta głównie powinna być oparta na mięsie. Od czasu do czasu nie zaszkodzi jednak podanie psu np. jabłka, gruszki czy banana. Zwierzę dobrze też strawi m.in. maliny, melony czy arbuzy. Czy na liście produktów, które nie szkodzą psom znajdują się truskawki? Odpowiedź może Was zaskoczyć, ale... pozytywnie! Psy mogą jeść truskawki, ale oczywiście z umiarem. Czworonogom można podawać świeże owoce, jak i te z zamrażalnika, ale oczywiście po wcześniejszym rozmrożeniu. Truskawki nie zaszkodzą psom, a nawet pomogą wybielić im zęby. Nie należy jednak podawać owoców codziennie w wielkich ilościach. Tak jak wyżej wspomnieliśmy, wszystko z umiarem.

Truskawki zawierają wiele błonnika, magnezu, potasu, żelaza i witaminy C, A oraz D. Są bogate w cukier, a zawarte w nich pektyny pobudzają pracę jelit czy przyśpieszają przemianę materii. Na dodatek kwasy organiczne regulują trawienie. Truskawki mają też działania żółciopędne. Po pierwszym podaniu psu truskawki należy sprawdzić, czy nie jest on uczulony. Wymioty, biegunka itp. mogą świadczyć o nietolerancji zwierzaka na ten owoc.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Głuchy pitbull nie potrafił pogodzić się ze stratą przyjaciela. Jego zachowanie poruszyło miliony osób
2. Kot przeszkadzał psu podczas robienia zdjęcia. Reakcja golden retrievera zdziwiła wszystkich

Ile pies może zjeść truskawek jednego dnia? Szacuje się, że dzienna dawka owoców powinna wynosić ok. 4 proc. całego posiłku.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pies i truskawkiPies może jeść truskawki
pixabay/ivanovgood

truskawkiTruskawki zawierają cukier
pixabay/FilipFilipovic

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna chorował na raka, cały czas towarzyszył mu pies. Gdy umarł, stała się niebywała rzecz
  2. Olsztyn. Dzik wybiegł zza śmietnika i zaatakował psa. Zdjęcia poszkodowanego zwierzaka porażają
  3. Wrocław. Mężczyzna znalazł pytona w łazience w bloku. Służby ratunkowe przez wiele godzin walczyły z wężem
  4. Zatrzymają Cię i wlepią mandat za niewłaściwe przewożenie psa. Ile?
  5. Sześć labradorów czekało na jedno słowo kobiety. Czy wszystkie psy są tak posłuszne?
  6. Właściciel doprowadził psa do otyłości. Czy uratowane zwierzę znajdzie kochający dom?

Źródła: wamiz.pl, czymozejesc.pl, psy.pl

Następny artykuł