pies w gorącym samochodzie
Źródło: Naugatuck Police Department

Podczas niebywałego upału zamknął teriera w aucie i poszedł. Wstrząsające, dlaczego

28 Lipca 2020

Terier pozostawiony został w nagrzanym samochodzie, gdy jego właściciel robił zakupy. Pies spędził 26 minut w temperaturze przekraczającej 40 stopni Celsjusza. To temperatura groźna dla zdrowia człowieka, futrzaki odczuwają ją jednak jeszcze dotkliwiej ze względu na grube futro. Przechodnie, widząc cierpienia zwierzaka zawiadomili policje, która uwolniła go z gorącego potrzasku.

Teriera pozostawionego w samochodzie zgłosiło funkcjonariuszom kilka osób. Całe szczęście, społeczeństwo stało się wyczulone na przypadki okrucieństwa wobec zwierząt i szybko reaguje, co pozwala uchronić wiele z nich przed udarem cieplnym, który może prowadzić nawet do śmierci. Media donosiły o przypadkach, w których ludzie wybijali szyby samochodów, w środku których widzieli zamknięte zwierzaki. Mimo kilku przypadków nadgorliwości, akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem.

Kiedy turyści zobaczyli niedźwiedzia pobladli. Nauczył się walczyć kijem, wideoKiedy turyści zobaczyli niedźwiedzia pobladli. Nauczył się walczyć kijem, wideoCzytaj dalej

Terier spędził 26 minut w nagrzanym jak piekarnik aucie

Policjanci przybyli na miejsce dokonali bezkontaktowego pomiaru temperatury w samochodzie. Odczyt z termometru na podczerwień jasno wskazywał, że w środku było co najmniej 39,5 stopnia Celsjusza. Andre Rodriguez, 46-letni Amerykanin, zostawił psa w samochodzie idąc na zakupy do pobliskiego sklepu. Twierdzi, że nie miał świadomości tego, że w tak krótkim czasie temperatura w aucie może osiągnąć tak wysoki poziom. W gorący dzień na niezacienionym parkingu temperatura w środku samochodu może wzrosnąć nawet o 10 stopni w pół godziny. W zależności od koloru auta i kształtu nadwozia wyniki mogą się różnić. Niektóre organizacje zajmujące się ochroną praw zwierząt, starają się przeforsować przepisy zabraniające pozostawiania zwierząt w zaparkowanych samochodach w miesiącach letnich.

DZISIAJ GRZEJE:1.Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych
2. Gadający pies powiedział dziecku, że je kocha. Miłosne wyznanie trafiło do sieci
3. Myślała, że uratowała kota bez ogona. Dopiero po kilku dniach poznała porażającą prawdę

Mężczyzna poniesie konsekwencje

Amerykanin usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Niezapewnienie psu ochrony przed wysoką temperaturą stanowi wykroczenie, na tej samej zasadzie, co głodzenie go. Podstawowe potrzeby życiowe zwierzaka znajdującego się pod opieką osoby nie są zaspakajane w sposób zagrażający ich życiu i zdrowiu. Rozprawa mężczyzny odbędzie się jednak dopiero we wrześniu. Za to wykroczenie grozi mu kara aresztu, grzywny lub prac społecznych, które zgodnie z prawem stanu mógłby odbywać na przykład w schronisku dla zwierząt.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna
  2. Trudno powstrzymać uśmiech na widok psiaka Gomy. Wygląda jak miniaturowa owca
  3. Oświadczył się plastikowej lalce, niedługo będzie ślub. Wspólne zdjęcia wbijają w fotel
  4. Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętom
  5. Fotograf siedział sześć dni w lesie, żeby zrobić zdjęcia lampartom. Opłacało się, efekt jest powalający
  6. Pokazała zdjęcie syna z pierwszego i ostatniego dnia szkoły. Lata minęły, a przyjaciel pozostał
  7. Wspólne wyjście na plażę to dla nich "obciach". Tysiące polskich kobiet przeżywa rozczarowanie

Źródło: rep-am.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł