niewidomy piesek
Źródło: youtube/Benjamin May

Niewidomy pies w końcu zobaczył swoją rodzinę. Trudno się nie wzruszyć

26 Października 2020

Terier irlandzki był prawdziwym ratownikiem. Pies został wyszkolony do tego, aby pomagać innym, jednak w pewnym momencie dopadła go choroba. Terier zachorował na cukrzycę, w wyniku czego stracił wzrok. Opiekunowie byli pewni, że trzeba przygotować psa do zabiegu. Medycyna była na tyle rozwinięta, że zależało zaufać lekarzom. Z pewnością uda im się pomóc.

Terier o imieniu Duffy zmagał się z cukrzycą. Pomimo leczenia i ustabilizowania cukru w organizmie psa, ten nie odzyskał wzroku. Opiekunowie byli wstrząśnięci, ale wiedzieli, że nie ma potrzeby na odkładanie tej decyzji na potem. Zdecydowali się na operację wzroku psa. Lekarze nigdy nie dają pewności, jednak pies zasłużył na podjęcie próby wyleczenia go. W końcu przez wiele lat to on pomagał innym, teraz przyszła kolej na to, aby odwdzięczyć mu się za oferowaną pomoc.

Znalazł małego kotka na parkingu i zabrał do domu. 5 godzin później poznał zatrważającą o nim prawdęZnalazł małego kotka na parkingu i zabrał do domu. 5 godzin później poznał zatrważającą o nim prawdęCzytaj dalej

Terier ponownie zaczął widzieć

Terier został zaprowadzony do kliniki, gdzie lekarze podjęli się zabiegu na oczy. Wszyscy czekali zaniepokojeni, nikt nie wiedział, czy operacja przebiegła pomyślnie. Kiedy terier wybudził się i mógł spotkać się z rodziną, wszystko stało się jasne. Lekarze spisali się na medal, a terier odzyskał wzrok!

- Nagraliśmy reakcję psa, kiedy znów zobaczył rodziców. Powinniśmy wspomnieć, że zabieg miał miejsce w Veterinary Referral Center w Malvern w Pensylwanii - czytamy na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kraków. Pies załamał się po stracie właścicielki? Nowi opiekunowie pozostawili go na pastwę losu
2. Za 68 dni ogromne zmiany dla tysięcy rolników. Powód do radości czy smutku?
3. Założyła kamery w domu, aby sprawdzić, co robi border collie. Widok bardzo ją zasmucił

Terier odzyskał wzrok, a radości nie było końca. Internauci nie kryli zachwytu po obejrzeniu wideo. Widać, że pies w końcu jest szczęśliwy, jak i bliscy cieszą się jego szczęście, że w końcu może ich zobaczyć. W końcu nie każdego właściciela stać na tak kosztowną operację. Choć mówi się, że pies to członek rodziny, niestety nie wszyscy wciąż tak uważają i wiele osób oszczędza na zdrowiu czworonogów.

- Pies płacze ze szczęścia.
- To jest wspaniałe! Cudowny pies.
- Oo, malutki kochany. Duffy ma wspaniałą rodzinę, wszystko będzie w porządku.

Terier irlandzki - co to za rasa?

Teriery są to psy, które nie lubią się nudzić. Mają olbrzymi temperament, właściciele powinni zapewnić im mnóstwo sportu, spacerów, rozrywki. Znudzony terier może coś poniszczyć w domu czy przekopać ogródek. Raczej mało który właściciel ucieszy się z pogryzionych butów i rozszarpanej gazety na środku domu.

Terier lubi uczyć się nowych komend, ale bywa też uparty. Właściciel musi uzbroić się w cierpliwość, choć dobrze przeprowadzone szkolenie powinno szybko pokazać efekty. Jakie są jeszcze plusy teriera? Pies zazwyczaj nie zaczepia innych zwierząt i nie wdaje się w bójki. Łatwo przywiązuje się do właściciela, jednak nie można pozwolić, aby zwierzak wszedł na głowę.

Teriery uchodzą za rasę, która jest mało obciążona chorobami genetycznymi. Rzadko się zdarza, że pies ma problemy z drogami moczowymi. Można powiedzieć, że pies jest bardzo odporny na choroby. Niemniej jednak zawsze należy pamiętać o regularnych kontrolach u weterynarza!

Psy tej rasy żyją średnio 12-15 lat.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

Następny artykuł