niedźwiedzie
Źródło: pixabay/Free-Photos

Tatry. Niedźwiedzie w ogóle się nie boją. W poszukiwaniu jedzenia wchodzą do miasta

15 Października 2020

Niedźwiedzie mieszkające w Tatrach wychodzą ze swoich kryjówek. Pożywienia szukają już nie tylko na szlakach, ale i w pobliskich miejscowościach. Wchodzą na teren Zakopanego, licząc na łut szczęścia. Mieszkańcy i turyści powinni uważać. Nie należy podchodzić do niedźwiedzi, próbować się z nimi zaprzyjaźnić czy zrobić "selfie".

Tatry słyną z pięknych krajobrazów, gór i... niedźwiedzi. Każdego roku turyści marzą, aby je spotkać, nie zdając sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne są misie. Kuszone zapachem jedzenia, niedźwiedzie wychodzą do turystów, co może zakończyć się tragicznie. Teraz jak informuje PAP, niedźwiedzie w poszukiwaniu czegoś na ząb wchodzą również do Zakopanego!

Owczarek niemiecki zginął w niewyobrażalnych cierpieniach. Policja zatrzymała 19-latkaOwczarek niemiecki zginął w niewyobrażalnych cierpieniach. Policja zatrzymała 19-latkaCzytaj dalej

Tatry - obroże dla niedźwiedzi

Co wiosnę przyrodnicy z TPN zakładają niedźwiedziom obroże telemetryczne, aby je śledzić, powstrzymywać je przed wchodzeniem do miast. W tym roku było to utrudnione ze względu na obostrzenia związane z pandemią, ale jak powiedział PAP wicedyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Filip Zięba, przyrodnik udało się założyć 3 obroże samicom.

- Śledzimy ich wędrówki i skutecznie je odstraszamy, kiedy próbują wchodzić w tereny zamieszkałe. Obserwujemy, że od ponad tygodnia te niedźwiedzie trzymają się z daleka od domów. Nadal jednak przynajmniej dwa inne osobniki schodzą na dół. Próbujemy także im założyć obroże telemetryczne, to jednak wymaga czasu i cierpliwości – wyjaśnił PAP Zięba. - W razie podchodzenia niedźwiedzi pod domy odstrasza się je gumowymi pociskami. Czasami wystarczy zajechanie ich ścieżki samochodem i utrudnienie im wędrówki w tym kierunku. Wówczas zawracają.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tak gorąco jeszcze nie było. Strażacy zapozowali ze zwierzętami do kalendarza na 2021 rok
2. Czy kot płacze? Co oznaczają łzy w oczach kota
3.
Para pelikanów przez 6 lat czekała na pisklę. Pracownik postanowił im pomóc, niebywałe jak

Niedźwiedzie w Tatrach

Niedźwiedzie lubią odżywiać się owocami rosnącymi na drzewach - śliwkami lub jabłkami. Przed okresem zimowym gromadzą pożywienie. Nie wszystkie niedźwiedzie schodzą po nie do miasta, większość z nich przygotowuje się do zimy w przestrzeni górskiej. Zdaniem przyrodników niedźwiedzie przed schodzeniem z gór może powstrzymać być rok nasienny buka.W tym roku przypada czteroletni cykl zrzucania nasion przez te drzewa, a niedźwiedzie się nimi chętnie odżywiają.

Niedźwiedzie w Polsce są objęte są ścisłą ochroną.

Cena najnowszych czapek z wizerunkiem buldoga zwala z nóg. Internauci są wstrząśnięci pomysłem RozenekCena najnowszych czapek z wizerunkiem buldoga zwala z nóg. Internauci są wstrząśnięci pomysłem RozenekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jessica z "Rolnik szuka żony" zmieniła się nie do poznania i otworzyła własny biznes. Fani nie szczędzą jej komplementów
  2. 4-latka po śmierci ukochanego psa napisała list do Boga. Kilka dni później stało się coś zaskakującego
  3. Dlaczego pies śpi w nogach? Powód jest bardzo przemyślany
  4. Pies ma całkowicie zieloną sierść. Powód jest inny, niż można się spodziewać
  5. Kot nie był przekonany do niemowlęcia. Któregoś dnia podszedł do niego i zrobił niezwykłą rzecz
  6. Premier Morawiecki wprowadził nagłe obostrzenia. Wiele miast w czerwonej strefie, nikt się nie spodziewał

źródło: wp.pl

Następny artykuł