pies i rozbite auto
Źródło: źródło: facebook.com/Tarnowska Policja

Tarnów: auto dachowało, dwie osoby trafiły do szpitala, pies zginął. Drugi zwierzak uciekł, trwają poszukiwania

3 Września 2020

Tarnów: na autostradzie A4 w kierunku Rzeszowa doszło do wypadku, w którym ucierpieli nie tylko ludzie. W aucie razem z matką i córką znajdowały się dwa psy. Niestety, wypadek był na tyle poważny, że auto dachowało i wypadło poza jezdnię, w wyniku czego jeden z psów zginął. Matka i córka zostały przetransportowane do szpitala, a drugi pies zaginął w pobliskim lesie.

Tarnów: tarnowska policja poinformowała o wypadku na 505 kilometrze autostrady A4. Do zdarzenia doszło ostatniego 31 sierpnia. Z niewyjaśnionych przyczyn samochód wpadł w poślizg, po czym dachował i wypadł poza mokrą jezdnię. W samochodzie była kierująca 44-letnia matka z 21-letnią córką. W wyniku wypadku obie trafiły do szpitala, a jeden z jadących z nimi psów nie przeżył. Drugi uciekł do lasu, trwają poszukiwania.

Był najzimniejszy dzień w roku. Mężczyzna zdjął koszulę, aby otulić nią bezpańskiego psaBył najzimniejszy dzień w roku. Mężczyzna zdjął koszulę, aby otulić nią bezpańskiego psaCzytaj dalej

Tarnów: wypadek na A4

Auto zostało doszczętnie zniszczone, a utrudnienia na autostradzie trwały kilka godzin. Dwie kobiety przebywające w dachującym pojeździe trafiły do szpitala, a po badaniach zostały z niego wypuszczone. Mimo tego, jak poważnie wyglądał wypadek obrażenia nie były poważne. Niestety, straciły jednego ze swoich czworonożnych przyjaciół. Teraz trwają poszukiwania drugiego z nich - suczka wabi się Laska, a po wypadku spłoszyła się i zniknęła w pobliskim lesie. W jednym z udostępnianych na Facebooku postów jest mowa o tym, że zagubiona psina była ciężko ranna. Mimo że do zdarzenia doszło już kilka dni temu, 2-letniego zwierzaka nadal nie udało się odnaleźć, w grę wchodzą Tarnów i okoliczne miejscowości, ranny pies prawdopodobnie nie zaszedłby daleko. Poniżej znajdują się zdjęcie zaginionego czworonoga.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Był najzimniejszy dzień w roku. Mężczyzna zdjął koszulę, aby otulić nią bezpańskiego psa
2. Kara za maltretowanie zwierząt. Ten sędzia wymyślił nietypowy sposób
3. Zostawiła pudelka na chwilę w domu. Kiedy wróciła chciało jej się płakać, pies zjadł bardzo cenne rzeczy

Bezpieczeństwo psa w aucie

Choć nie wiemy, czy w tym przypadku właścicielki zachowały zasady bezpieczeństwa, warto przypomnieć zasady przewożenia psów, które zmniejszą ryzyko obrażeń lub śmierci naszego pupila w razie wypadku samochodowego. Choć w przepisach o ruchu drogowym nie istnieją dokładne zapisy, artykuł 63 głosi, że każde zwierzę musi być transportowane w sposób bezpieczny - jeśli jest inaczej grozi nam nawet 200 złotych mandatu. Bezpieczne przewożenie psa powinno odbywać się przy pomocy transportera lub specjalnych szelek czy smyczy. Niezabezpieczony zwierzak w razie uderzenia może przelecieć przez cały samochód. Warto zapoznać się z ofertą szelek, pasów, transporterów czy kratek zabezpieczających, by zapewnić naszemu pupilowi maksymalne bezpieczeństwo.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wolontariusze cudem uratowali konającego psa. Właściciele powinni być surowo karani za takie zaniedbania?
  2. Aż milion Polaków dostanie wielki prezent. Ich oczekiwanie do lekarza znacznie się skróci
  3. Owczarek australijski stracił szczenięta w przedwczesnym porodzie. Nagle stała się niebywała rzecz
  4. Ktoś przywiązał kartkę do obroży psa i zostawił go pod sklepem. Ciężko powstrzymać łzy
  5. Niedźwiedź polarny wdarł się na kemping. Doszło do najgorszego, dramat
  6. Minister w końcu wyjawił prawdę. Chodzi o drugą blokadę Polski

źródło: facebook.com/Tarnowska Policja, zwierzaki.trojmiasto.pl

Następny artykuł