pies ze szczeniakami
Źródło: youtube.com/ Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Zostawili ciężarną suczkę w skandalicznych warunkach. Wstrząsające szczegóły tylko dla osób o mocnych nerwach

30 Lipca 2020

Suczka w ciąży została wrzucona do szopy. Spała na kamieniach i kawałkach cegieł. Rodzina z Pilawy Dolnej traktowała ją jak zepsuty sprzęt domowy. W końcu porzucili ją na kilka dni. Gdy wrócili, na miejscu pojawili się inspektorzy Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. To, co ujrzeli zszokowało wszystkich.

Suczka była zaniedbywana przez właścicieli w ogromnym stopniu. Matka i syn pozostawili ją bez dostępu do jedzenia i wody mimo, że wiedzieli, że lada dzień na świat mogą przyjść jej szczeniaki. Pies siedział w ciemności i brudzie. Właściciele nic sobie nie robili ze stanu zwierzaka. Uznali, że poradzi sobie rodząc na betonie. Przez ich zaniedbania, okrucieństwo i brak empatii, psia matka zachorowała. Jest wychudzona, jej stan mógł odbić się na jej dzieciach. Często, gdy ciężarny pies nie ma dość pożywienia, szczeniaki rodzą się z wadami takimi jak zaćma lub deformacjami.

Dał suczce jedzenie, a ona go nie zjadła. Pobiegł za nią, aby odkryć jej tajemnicęDał suczce jedzenie, a ona go nie zjadła. Pobiegł za nią, aby odkryć jej tajemnicęCzytaj dalej

Suczkę wrzucono do szopy

Wolontariusze Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt nie przebierają w słowach. Trudno im się dziwić, oglądając nagrania z interwencji łatwo dojść do wniosku, że rodzina najchętniej pozbyłaby się swojego zwierzaka. Na nagraniu widzimy inspektorów wchodzących do brudnego budynku gospodarczego. Cała podłoga jest pokryta brudem. Walają się po niej resztki roślin, pył, odpady gospodarcze oraz kamienie i cegły. W ciemności, pod ścianą dostrzegają przerażoną suczkę, która szczeka gdy próbują podejść. Szczeniaki, podobnie jak całe otoczenie są mocno zabrudzone. Widać wiele starych sprzętów, których najwyraźniej właściciele chcieli się pozbyć ze swojego domu. Maluchy tarzają się w zalegających zwałach kurzu i śmieci.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
3. Dwa jamniki wkradły się na wybieg ogromnego lwa. Finał mógł być tylko jeden

Psy odebrano właścicielom

Po tym, co zobaczyli inspektorzy nie zostawili psów w dotychczasowym domu. Suczka miała zapalenie listwy mlecznej, była wygłodzona i odwodniona. Jej pazury były tak długie, że utrudniały jej chodzenie. Zwierzęta potrzebują pilnej opieki weterynaryjnej. Szczenięta trzeba odrobaczyć i podać im podstawowy pakiet szczepień. Matka musi otrzymać antybiotyki, być może będzie trzeba podłączyć ją pod kroplówkę, by naprawić szkody wynikające z niedożywienia.

- Bezduszni mieszkańcy Pilawy Dolnej - Danuta S. wraz z synem utrzymywali psią matkę z dziećmi w niewyobrażalnym syfie. W czwartek rodzinka porzuciła zwierzęta i wyjechała do Wrocławia. Zostawili psiaki bez jedzenia i wody na kilka dni. Suczka urodziła na betonie. Jest wychudzona, ma przerośnięte pazury i zapalenie listwy mlecznej. Psiaki muszą trafić na leczenie, a właściciele przed oblicze sprawiedliwości. Rodzince za zaniedbanie psów grozi do 3 lat pozbawienia wolności - czytamy na Facebooku Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

Pomoc dla psów zabranych ze Schroniska w Radysach. Każda złotówka ma znaczeni.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd przywróci obostrzenia? Rzecznik przekazał wstrząsające wieści
  2. Skrzyżowali pomeraniana z husky. Wygląd szczeniaka zwala z nóg
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Strażak wyskoczył z munduru i rzucił się do wody. Powód zasługuje na wielkie brawa
  5. Odbiera mowę, przyznali się dlaczego porzucili psa. Nie mieści się w głowie
  6. 3-letni owczarek niemiecki cały czas wygląda jak szczeniak. Za słodkim wyglądem kryje się choroba
  7. Tragedia w Mikołajkach. Niestety, nie było szans

Źródło: https://wtv.pl/

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł