liszka biega po trawie
Źródło: youtube.com/Sylwia Zając

Suczka przez całe życie mieszkała w klatce. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy wyszła na trawę

26 Lipca 2020

Suczka, przetrzymywana w strasznych warunkach została uratowana z prywatnej posesji. Wolontariusze Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt otrzymali zgłoszenie o psie zamkniętym w ciasnej, krępującej swobodzie ruchów klatce. Od razu podjęli decyzję o interwencji. W serwisie Youtube, Sylwia Zając udostępniła nagranie z momentu, w którym pies po raz pierwszy może pobiegać po trawie. Pies dosłownie szaleje z radości.

Suczka spędziła całe swoje dotychczasowe życie w klatce, która nie pozawalała jej nawet stanąć na wyprostowanych nogach. Właściciel nie wypuszczał jej choćby na kilka minut, by mogła pobiegać po podwórku. Pies przeżył traumę, do tej pory na widok klatki drży i kładzie się na ziemi. Pobyt w ciasnym więzieniu odbił się także na jej zdrowiu. Cierpi na przykurcz mięśni, jej kręgosłup jest skrzywiony a jedna z tylnych łapek zesztywniała. Wolontariusze i weterynarze próbują przywrócić jej pełną sprawność, pies do końca życia będzie jednak borykał się z problemami.

Kamil oszukał wszystkich? Wychodzą na jaw wstrząsające kulisy tresury pumy Nubii, w tle afera o pieniądzeKamil oszukał wszystkich? Wychodzą na jaw wstrząsające kulisy tresury pumy Nubii, w tle afera o pieniądzeCzytaj dalej

Suczka boi się na sam widok klatki

Liszka reaguje strachem i kłapie zębami, gdy tylko ktoś zbliży się do jej dawnego więzienia. Życie w klatce wiązało się dla niej z ogromnym bólem. Właściciel ignorował jednak cierpienia zwierzaka. Wyjąca suczka nie wzbudzała jego współczucia. Na szczęście inspektorzy pochylili się nad jej losem. Pies został odebrany poprzedniemu opiekunowi. Obecnie może cieszyć się sporym wybiegiem, wygodną budą i stałym kontaktem z życzliwymi ludźmi. Pies bardzo się zmienił od podjęcia interwencji. Na nowo otworzyła się na ludzi. Na początku, gdy tylko ktoś wszedł na wybieg, nawet niosąc miskę z karmą przerażone zwierzę chowała się w rogu. Ciężko sobie wyobrazić co, poza więzieniem w klatce, przeżyła suczka. Dzięki wytrwałej pracy wolontariuszy obecnie pies jest radosny i energiczny.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski
2. Opiekun przed śmiercią chciał zobaczyć się z ukochanym psem. Reakcja wzrusza do łez
3. Dwa jamniki wkradły się na wybieg ogromnego lwa. Finał mógł być tylko jeden

Na nagraniu widzimy jak pies przeżywa jeden z pierwszych dni na wolności. Mimo, że wciąż porusza się z dostrzegalnym trudem, a jej tylna łapka często odmawia jej posłuszeństwa, Liszka biega po całym wybiegu i próbuje przekonać kobietę nagrywająca film do zabawy. Na przemian wbiega do budy i z niej wychodzi, tarza się po trawie i liże wolontariuszkę oraz kamerę. Sprawia wrażenie radosnej i beztroskiej. Dosłownie szaleje z radości machając ogonem. Trudno uwierzyć, że kilka dni wcześniej była psem lękliwym, który przeszedł przez piekło. Dzięki masażom wykonywanym przez nowych opiekunów, przykurcz mięśni stopniowo ustępuje, a za sprawą ich miłości i opiekuńczości piesek odżywa i odzyskuje nadzieję i wiarę w ludzi.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Skrzyżowali pomeraniana z husky. Wygląd szczeniaka zwala z nóg
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętom
  5. Pies nagle zrozumiał, że jedzie do weterynarza. Nagrała się przezabawna reakcja owczarka, rozkłada na łopatki
  6. Sanniki. Na terenie posesji znaleziono martwe zwierzęta. Dramatyczne kulisy interwencji
  7. Natura nie miała litości. 2 kobiety zginęły na miejscu, dramat za granicą

Źródło: https://www.youtube.com/Sylwia Zając

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł