Szczeniaki w legowiksu
Źródło: youtube.com/ Hope For Paws - Official Rescue Channel

Potrącona suczka osierociła szczenięta. Mężczyzna nie darował sobie, postanowił spełnić jej ostatnie życzenie

27 Października 2020

Szczenięta zostały zupełnie same na tym świecie, po tym jak jej matka zmarła potrącona przez samochód. Na szczęście trafiły na kogoś, komu ich los nie był zupełnie obojętny. Wolontariusz fundacji Hope For Paws, Eldad Hagar obiecał suczce, że zaopiekuje się jej dziećmi. Miał zamiar dotrzymać danego słowa.

Szczeniaki przyszły na świat krótko po tym, jak ich matka została porzucona. Być może ciąża była powodem, dla którego jej poprzedni właściciele się jej pozbyli. Suczka była dokarmiana przez ludzi. Nadano jej imię Gaia. Dwie kobiety, które pomagały jej i jej dzieciom skontaktowały się z fundacją, zajmującej się ratowaniem bezdomnych zwierząt. Choć wolontariusze przyjęli zgłoszenie, interwencja mogła się odbyć dopiero kilka dni później. Mieli wiele innych zgłoszeń, a matka szczeniaków znajdowała się na pustkowiu Kalifornii, niedaleko trasy szybkiego ruchu.

Wyjechali, zostawili psa na pastwę losu. Zwierzę cudem przeżyło, widok dla osób o mocnych nerwachWyjechali, zostawili psa na pastwę losu. Zwierzę cudem przeżyło, widok dla osób o mocnych nerwachCzytaj dalej

Szczeniaki zostały sierotami

Gdy jeden z wolontariuszy dotarł w końcu na miejsce, nie mógł nigdzie znaleźć Gai. Bez trudu dotarł jednak do maluchów, żyjących w nieużywanej betonowej rurze kanalizacyjnej. Pomyślał, że być może suczka poszła szukać jedzenia dla swoich dzieci. Siedział więc nieopodal legowiska.

- Rozglądałem się na wszystkie strony, obawiając się, że podkradnie się do mnie od tyłu i zaatakuje, myśląc, że chce zrobić szczeniakom krzywdę - relacjonował akcje ratowniczą Eldad Hagar.

W pewnym momencie podszedł do niego przechodzień, który spytał, czy czeka na suczkę, która się tu kręciła. Gdy wolontariusz przytaknął, mężczyzna pokręcił głową, mówiąc, że widział, jak godzinę temu potrącił ją samochód. Wskazał mu drogę do miejsca wypadku, położonego 1,5 kilometra od legowiska.

Gdy Eldad dotarł na miejsce, suczka już nie żyła. Mężczyzna był zdruzgotany, wiedząc, że spóźnił się zaledwie o godzinę. Za smutkiem wpatrywał się w jej nieruchome ciało leżące na skraju drogi. Po chwili otrząsnął się jednak. Zorientował się, że choć nie uda mu się już pomóc Gai, może zrobić coś dla trójki jej szczeniąt. Wiedział, że psia mama właśnie tego by od niego oczekiwała. Obiecał jej, że zaopiekuje się jej dziećmi.

Od razu ruszył w drogę powrotną do miejsca, w którym widział je po raz ostatni. Postanowił zawieźć je do ośrodka, gdzie otrzymają niezbędną opiekę. Później miały trafić do adopcji. Trójka pięknych, zdrowych szczeniaków powinna szybko znaleźć nowe domy.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Właściciel nagrał psa w nietypowej sytuacji. Jeden drobny szczegół przykuł uwagę wszystkich
2. Kary uderzą zapominalskich kierowców. Zaczynają się od 170 złotych, wystarczy zapomnieć o jednym
3. Monitoring nagrał, co sprzątacz robi psu. Nagranie dostało się do sieci

Wolontariusz chciał pomóc szczeniakom

Gdy dotarł na miejsce, zorientował się, że złapanie trójki energicznych zwierzaków może nie być takie proste. Doświadczony wolontariusz zawsze nosił przy sobie trochę psich smakołyków. Jeden ze szczeniaków od razu rzucił się na przysmaki. Mężczyzna złapał go i zapakował do transportera.

Maluch nie wiedział, co się dzieje. Nagle podniósł go jakiś człowiek i zapakował do ciasnej klatki. Zaczął głośno piszczeć i wyć, jakby chciał ostrzec swoje rodzeństwo przed podstępem, którego sam padł ofiarą. Dwa pozostałe zwierzaki od razu rzuciły się do ucieczki.

Przez dwie godziny czekał pod wylotem betonowej rury, w której się schowały. W końcu wpadł na pewien pomysł. Nie podobało mu się to, co musiał zrobić, jednak wiedział, że to może być jedyny sposób na uratowanie szczeniaków. Mężczyzna przyniósł ciało suczki i ułożył je przy wylocie kanału.

Po chwili udało mu się złapać kolejnego malucha. Na wyjście kolejnego, przyszło mu czekać kolejne cztery godziny, jednak w końcu udało mu się odłowić wszystkie trzy maluchy. Zgodnie z jego przewidywaniami, nie czekały długo na adopcję.

ZOBACZ FILMIK:

Pies, który wygląda, jak kot. Mamy zdjęcia niezwykłego szczeniakaPies, który wygląda, jak kot. Mamy zdjęcia niezwykłego szczeniakaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak był w okropnym stanie. Nie mógł uwierzyć, kto przyszedł go adoptować
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Kotek urodził się ze zdeformowanym pyszczkiem. Jest niepowtarzalny, pokochano go bez względu na wygląd
  4. Przyjechali zerwać łańcuchy, kiedy z szopy usłyszeli ciche piski. Niespodziewane tłumaczenia właścicielki
  5. Mocne słowa weterynarz w sprawie strajku kobiet. "W dzisiejszej Polsce chyba lepiej być s***, niż kobietą"
  6. Czynsz nawet za złotówkę. Miasto znalazło sposób na wsparcie tysięcy Polaków w obliczu pandemii
  7. Zostało ci mięso z rosołu? Cudownie, zrobisz z niego najlepszy farsz do pierogów

Źródło: videoasis.com

Następny artykuł