Wszyscy zastanawiali się, co knują ich pupile
Źródło: youtube/goldengirl_billie

Szczenięta bawiły się pod pudełkiem, nikt nie wiedział, co razem kombinują. Wszystko stało się jasne, kiedy zajrzano do środka

4 Sierpnia 2020

Szczenięta rasy golden retriever radośnie hasały i bawiły się w psim przedszkolu. W pewnej chwili maluchy zniknęły pod plastikowym pudełkiem i przez długi czas nie wychodziły na zewnątrz. Wszyscy opiekunowie zastanawiali się, co porabiają ich podopieczni. Nie wierzyli własnym oczom, kiedy zobaczyli, co psiaki wspólnie robiły pod pudełkiem.

Szczenięta to prawdziwe żywe srebro. Psiaki są skore do psot i wszędzie jest ich pełno. W obowiązku właściciele leży to, aby przez pierwsze tygodnie i miesiące rozwoju pupili, małe zwierzęta miały zapewnione różnorodne rozrywki, które umilą im aktywnie spędzony czas, a także pozwolą rozładować nagromadzoną energię. Posiadając czworonoga w domu, powinniśmy zapewnić mu też możliwość zabawy z innymi zwierzakami. Wspólna zabawa z innymi psami czy kotami przyczynia się do zacieśniania więzów i rozwijania ich umiejętności społecznych.

Porzucone w lesie szczeniaki znalazły nowy dom. Mężczyzna wybudował im najpiękniejszą budę świata, mieszkają w prawdziwym pałacuPorzucone w lesie szczeniaki znalazły nowy dom. Mężczyzna wybudował im najpiękniejszą budę świata, mieszkają w prawdziwym pałacuCzytaj dalej

Szczenięta od razu się polubiły

Świetnym pomysłem na socjalizację młodych zwierząt jest zapisanie pupila do psiego przedszkola, gdzie będzie uczęszczać na wspólne zajęcia socjalizacyjno-szkoleniowe z innymi szczeniętami. Do przedszkola przyprowadzane są szczenięta poniżej 5 miesiąca życia, najczęściej w okresie od 8 do 18 tygodni. Na psią szkółkę zdecydowała się między innymi Emily Buchenberger, która posłała swojego 4-miesięcznego szczeniaka rasy golden retriever o imieniu Billie, aby zaprzyjaźniła i wybawiła się z innymi zwierzakami w podobnym do siebie wieku. Szybko okazało się, że Billie najmocniej zakolegowała się z innymi psiakami swojej rasy, z którymi pozostawał nierozłączny.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wypuścili husky'ego, aby pobiegał przed snem. Wydarzyła się tragedia
2. Szczeniak bardzo chce się bawić z kotem. Mina mruczka mówi więcej niż tysiąc słów

- Goldeny mają podobny styl zabawy. Nie dziwię się, że tak szybko się nawzajem odnalazły i przystąpiły do działania. Nie zwracały uwagi na psy innej rasy. Były całkowicie ze sobą zżyte, mimo że widziały się po raz pierwszy! – wyjaśniła właścicielka szczeniaka.

Psiaki knuły coś pod pudełkiem

Już od pierwszych zajęć dla wszystkich właścicieli goldenów było oczywistym to, że ich psiaki znakomicie odnajdą się w swoim towarzystwie. Maluchy miały swoją małą paczkę i chętnie oddawały się wspólnym zabawom i psotom. Ich ulubionym miejscem spotkań okazała się być plastikowa pokrywka, pod którą wszystkie idealnie się mieściły. Szczeniaki spędzały tam dużo czasu, jednak cel ich schadzek pozostawał tajemnicą.

- Większość szczeniąt ganiała za sobą i wskakiwała na różne przedmioty rozstawione po sali, ale nie goldeny. One niemal przez cały czas bawiły się wyłącznie ze sobą, ukrywając się pod obiektami – powiedziała Buchenberger

Opiekunowie zainteresowali się, co też ich urwisy wyrabiają pod pudełkiem, dlatego postanowili to sprawdzić. Jedna z właścicielek uniosła plastikową pokrywkę w górę, a oczom wszystkich ukazał się zachwycający widok. Maluchy leżały miękko na brzuszkach i wyglądały tak, jakby trzymały się nawzajem za łapki! Zachowanie małych goldenów wywołało ogólny zachwyt wśród uczestników zajęć.

- Przyłapaliśmy je, jak spokojnie sobie leżały, trzymając się za łapki. Nie spodziewały się, że ktoś będzie usiłował je podejrzeć. Gdy to zrobiliśmy, niemal natychmiast rozproszyły się, jakby poczuły zawstydzenie. Ale już po chwili ponownie zorganizowały spotkanie we troje - wyjawiła właścicielka Billy'ego.

Zbiórka na karmę dla zwierząt z Radys, każdy grosz się liczy! Kliknij TUTAJ, aby pomóc.

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Duży pies w jednej chwili skoczył w kierunku dziecka. Sekundy później babcia musiała zareagować, wszystko się nagrało
  2. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  3. Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętom
  4. Pies nagle zrozumiał, że jedzie do weterynarza. Nagrała się przezabawna reakcja owczarka, rozkłada na łopatki
  5. Sanniki. Na terenie posesji znaleziono martwe zwierzęta. Dramatyczne kulisy interwencji
  6. Porażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Chodzi o koniec pandemii

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł