Żółty kontener na śmieci
Źródło: Facebook/EKOSTRAŻ

Wrocław. Wyrzucił szczenięta w worku do śmieci. Maluchy walczą o życie

25 Czerwca 2020

Szczeniaki zostały odebrane matce tuż po narodzinach, wrzucone do plastikowego worka na śmieci i zostawione na śmietniku. Gdyby nie to, że maluchy ostatkiem sił piszczały i płakały, a pewna kobieta je usłyszała i przekopała się przez odpadki, żeby uratować małe psy. Niewiele brakowało, a szczeniaki udusiłyby się w ciasno zawiązanej, plastikowej torbie. Teraz maleństwa walczą o życie, każda chwila może zaważyć o ich losie.

Szczeniaki zostały zapakowane do plastikowej torby i wyrzucone na śmietnik. Zostały znalezione w kontenerze przy ulicy Łowickiej 9 we Wrocławiu przez kobietę wyrzucającą śmieci. Kiedy usłyszała dobiegające ze śmietnika popiskiwanie, nie zwlekała ani chwili - od razu zaczęła przekopywać stosy śmieci i szukać uwięzionych między nimi zwierzaków. Gdyby nie ona oraz to, że maluchy ostatkiem sił piszczały błagając o pomoc, wszystkie szczeniaki zmarłyby w męczarniach.

Pies płakał każdego dnia w klatce. Kiedy kobieta podeszła do niego, wszystko się zmieniłoPies płakał każdego dnia w klatce. Kiedy kobieta podeszła do niego, wszystko się zmieniłoCzytaj dalej

Szczeniaki wyrzucone na śmietnik walczą o życie, ich stan jest bardzo ciężki

Kiedy jedna z mieszkanek Wrocławia znalazła w kontenerze worek, do którego ktoś wrzucił miot szczeniąt, nie mogła uwierzyć w to, co widzi. Tego typu akt okrucieństwa nie mieści się w głowie. Kobieta od razu powiadomiła o zajściu lokalną organizację pro zwierzęcą, wolontariusze pojechali we wskazane miejsce i zabrali szczeniaki do weterynarza.

Maluchy są w bardzo ciężkim stanie - zanikł u nich odruch ssania, są wychudzone i o krok od śmierci. Pracownicy schroniska, w którym przebywają pilnie szukają karmiącej suczki, żeby pożywić szczeniaki. Wolontariusze apelują też do mieszkańców okolicy, w której zostały znalezione malutkie psiaki - jeżeli ktokolwiek posiada jakiekolwiek informacje, które mogłyby okazać się pomocne w znalezieniu oprawcy zwierząt, jest proszony/a o zgłoszenie się do Ekostraży. Dane znajdziecie w poście, który stowarzyszenie umieściło na swojej stronie na Facebooku.

Gorąco zachęcamy do wsparcia zbiórki na rzecz szczeniaków, każda złotówka się liczy. Maluchy nikną w oczach, ich stan jest fatalny.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Jelenia Góra. Mieszkał w bloku ze świnką wietnamską. Wyjechał, zwierzę dostało "dożywocie"
2. Fenomenalny trik na uspokojenie psa podczas burzy. Każdy właściciel powinien go poznać

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stwor

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beagle wąchał i lizał po nosie panią. Kobieta u lekarza poznała druzgocącą prawdę
  2. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją
  3. Powiedział husky'emu "Dzień dobry". Rozmowne zwierzę odpowiedziało właścicielowi w zabawny sposób, świetne nagranie
  4. Uratowali golden retrievera przed tragicznym końcem. Nie spodziewali się sekretu, który skrywało zwierzę
  5. Pitbulle zaatakowały chihuahua. Właściciele rzucili się psu na ratunek, doszło do tragedii
  6. Chiny "złamały obietnicę". Znowu wystartował skandaliczny festiwal

Źródło: Facebook/EKOSTRAŻ

Następny artykuł