Swiatzwierzat.pl
szczeniaki gonią chłopca

youtube.com/ Lorie Umfleet

Gromada szczeniaków zaczęła gonić chłopca. Słodki widok ich zabawy rozczuli każdego (WIDEO)

19 Października 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Szczeniaki to rozczulające stworzonka. Wiele osób marzy jedynie o tym, by pobiegać z nimi po łące i dać im się do siebie przytulić. Pewien chłopiec dostał dokładnie taką możliwość. Biegał po łące z 9 szczeniakami nowofundlanda. Beztroską zabawę dzi

Szczeniaki to najczęściej bardzo skore do zabawy stworzenia. Często próbują prowokować ludzi do wspólnych aktywności fizycznych, czasem nawet podgryzając ich. Ma to miejsce szczególnie w okresie ząbkowania. Po 6 tygodniu życia zwierzaki stają się stopniowo coraz bardziej niezależne od matki. Wtedy też uczą się tego, jak powinny funkcjonować w relacji z człowiekiem. To najlepszy okres na uczenie małych piesków zabaw i budowanie z nimi relacji. Właśnie to robił syn ich właścicielki. Kobieta prowadzi hodowlę tej rasy, jak widać, maluchy mają tam świetne warunki. Psiaki wyglądają jak szczęśliwe kłębki futerka.

Szczeniaki goniły chłopca

Psy praktycznie od urodzenia znają dwa typy zabaw. Jedną z nich jest odpowiednik ludzkiego berka. Zwierzaki odczuwają przyjemność z samego faktu biegania z innym czworonogiem. Jeśli do gry włączymy też uniki, pogoń i inne elementy przypominające polowanie, otrzymujemy najlepszą możliwą rozrywkę dla psa. W tego typu gonitwach często posługują się różnymi rekwizytami. Wtedy chodzi nie o dogonienie innego uczestnika gry, a wyrwanie mu patyka, gryzaka czy kawałka sznurka. Szczeniaki widoczne na filmiku nie potrafią jeszcze biegać w dostatecznie sprawny sposób. Mimo to wyglądają jakby bieganie za chłopcem, sprawiało im masę frajdy. Durga z psich rozrywek przypomina zapasy. Psy starają się przewrócić innego uczestnika na ziemię, lub podgryzać tak, by ten przyjął pozycję uległą. W tym wypadku miały ułatwione zadanie. Dziecko samo kładło się na ziemi, czekając, aż maluchy do niego podbiegną.

Szczeniaki nowofundlanda świetnie się bawiły

Maluchy wyrosną kiedyś na ogromne owczarki nowofundlandzkie. Już teraz wykazują jednak charakterystyczne dla tej rasy cechy. Według standardów wodołazy to przyjacielskie, aktywne zwierzaki uwielbiające zabawę z człowiekiem. Mają nienaganną opinię, uchodzą za świetne psy rodzinne, które wykazują się ogromną cierpliwością i opiekuńczościom wobec dzieci. Wychowując szczeniaki, hodowcy starają się pielęgnować te cechy, dając im jak najwięcej okazji do zabawy i socjalizacji z ludźmi w różnym wieku. Za jedyny mankament tej odmiany, można uznać fakt, że bardzo słabo znoszą samotność. Potrafią wtedy dokonywać szkód domu. Kto jednak potrafiłby zostawić takiego rozkosznego zwierzaka na dłużej niż kilka godzin.

Źródło: youtubue.com

Podobne artykuły

Psy

Mała dziewczynka otoczona przez 14 owczarków niemieckich. Internauci pieją z zachwytu

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Owczarek niemiecki

Psy

Olbrzymi owczarek kombinuje, jak wejść do transportera dla kota. Efekt rozśmiesza do łez (WIDEO)

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >
FB/Kącik Adopcyjny - Przytulisko w Łukcie

Psy

Suka i szczenięta porzucone w lesie. „Coraz mniej człowieczeństwa w ludziach”

Czytaj więcej >
Potrącony pies

Psy

Potrącony kundelek leżał w przydrożnym rowie, służby nie garnęły się do interwencji

Czytaj więcej >