Szczeniaki przy torach kolejowych
Źródło: Facebook Pogotowia dla Zwierząt

Ktoś porzucił szczeniaki przy torach kolejowych. Bezbronne zwierzęta czekały na śmierć

19 Maja 2020

Szczeniaki w wieku około 7 tygodni zostały porzucone przy torach kolejowych. Biedne pieski czekały na śmierć, jednak w porę zjawił się rowerzysta, który zatrzymał się i zaczął szukać pomocy.

"Pogotowie dla Zwierząt" podzieliło się drastycznymi zdjęciami w mediach społecznościowych. Na nim malutkie szczeniaki siedzą przy torach kolejowych. Widać, że są przestraszone, niedożywione, zostały okropnie potraktowane przez człowieka. Pieski były o krok od śmierci, zapewne taki los zgotował im "właściciel".

Ktoś porzucił 9 szczeniaków pod Ostrołęką

Szczeniaczki zostały porzucone w gminie Rzekuń pod Ostrołęką. Czarne pieski zauważył przejeżdżający tamtędy rowerzysta, który wiedział, że nie może jechać dalej, musi pomóc bezbronnym stworzeniom. Mężczyzna zawiadomił organizację "Pogotowia dla Zwierząt", a pracownicy próbowali skontaktować się z gminą Rzekuń i schroniskiem, z którym gmina ma podpisaną umowę. Niestety, ponieważ był weekend, nikt nie chciał przyjąć zgłoszenia. Instytucje do tego powołane - zawiodły.

- Pomogli nam jedynie funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, bo trzeba było działać szybko. Wysłaliśmy na miejsce porzucenia psów patrol Pogotowia dla Zwierząt. Wspólnie z policją zabezpieczyliśmy 9 małych psiaków - czytamy w mediach społecznościowych.

DZISIAJ GRZEJE:1. Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Zgadzasz się?
2. Kot zachowuje się, jakby wychował się z królikami. Skacze jak one

Szczeniaki - 2 suczki i 7 samców były całe zapchlone, w kleszczach, wychudzone. Trafiły do lekarza weterynarii, gdzie je odrobaczono i poddawane są leczeniu. Każde z nich waży ok. 1,3 kg. Po zabiegach profilaktycznych i szczepieniach będą wszystkie do adopcji. Czy zwierzęta znajdą ciepłe i kochające domy? Mamy nadzieję, że tak!

Kontakt w sprawie adopcji:
adopcja@pogotowiedlazwierzat.pl

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małe dziecko zbliżyło się do wielkiego psa. Reakcja pupila była jedyna w swoim rodzaju, wszystko się nagrało
  2. Dwie dziewczynki ratują zwierzęta. Ich inicjatywa to prawdziwy powód do dumy
  3. Pracownicy schroniska oniemieli. Nie mieli pojęcia, jakie stworzenie znaleźli
  4. Kotka utkwiła w pokrywie silnika. Wzruszające zakończenie historii z udziałem mundurowych
  5. Makabryczne odkrycie w Izraelu. Woda zmieniła barwę na czerwoną. Chodzi o zwierzęta
  6. Matka porzuciła kotkę z powodu jej wyglądu. Dziś mruczek podbija Instagrama

Źródło: Facebook

Następny artykuł