Szczeniaki ugotowały się na słońcu
Źródło: twitter/BBCEssex

Nie żyją 3 szczeniaki, które porzucono w kartonie. Było ponad 32 stopnie

13 Sierpnia 2020

Szczeniaki zostały porzucone w kartonie na jednym z osiedli w Wielkiej Brytanii. Maluchy dzielnie walczyły o życie, jednak ostatecznie przegrały to nierówne starcie. Winny jest okrutny właściciel, który postawił je w 32 stopniowym skwarze.

Szczeniaki w typie rasy springer spaniel angielski zostały zauważone przez rowerzystę w miejscowości Rochford w angielskim hrabstwie Essex. W tamtym czasie przez Wielką Brytanię przytaczała się fala obezwładniających upałów, które osiągały wysokość nawet 32 stopni Celsjusza, dlatego życie maluchów było w ogromnym niebezpieczeństwie. Osoba, która porzuciła zwierzęta nie przemyślała tragicznych konsekwencji swojego czynu - trzy szczenięta nie żyją.

Dog niemiecki zrobił awanturę, bo nie dostał jedzenia na czas. Właściciele płakali ze śmiechuDog niemiecki zrobił awanturę, bo nie dostał jedzenia na czas. Właściciele płakali ze śmiechuCzytaj dalej

Szczeniakom cierpiały przez przegrzanie organizmu

Dzień, w którym były właściciel zwierząt domowych zdecydował się je porzucić należał do najupalniejszych w ciągu całego roku.Temperatura na termometrach ciągle wzrastała, dlatego długotrwałe przebywanie na zewnątrz może doprowadzić do omdleń, przegrzania organizmu, a nawet udaru. Rowerzysta zgłosił znalezienie trzech szczeniąt w kartonie, który ustawiony był w nasłonecznionym miejscu. Na miejsce przyjechali pracownicy Królewskiego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt, którzy ocenili, że jedno ze zwierząt nie żyje. Pozostałe dwa szczenięta zostały przetransportowane do pobliskiej kliniki weterynaryjnej. Ich wiek oceniono na około 8 tygodni.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kotka robi najpiękniejsze prezenty. Zawstydziła wszystkich romantyków
2. Porażające wideo z Tatr, uchwycono dziwaczne zwierzę. Internauci zachodzą w głowę, czym jest

Niestety, w trakcie badań pozostałe dwa pupile straciły życie. Główny zarządca organizacji RSPCA na obszarze Essex - Samantha Garvey, poinformowała prasę o tym, że przyczyną zgodu szczeniąt był niezwykle niebezpieczny dla psów parwowirus. Zwierzęta były odwodnione wskutek niekontrolowanych wymiotów i biegunki, a wysoka temperatura jedynie pogorszyła już i tak tragiczną sytuację. Pracownicy fundacji podejrzewają, że psy pochodziły z wiejskiej pseudohodowli i w chwili, kiedy zachorowały ich właściciele postanowili się ich pozbyć. Niestety, winni są nie tylko zachłanni zysku hodowcy, ale także ludzie, którzy decydują się na zakup zwierzęcia z niecertyfikowanych hodowli. Duży popyt na rasowe pupile sprawia, że kolejne zwierzęta cierpią wskutek działań pseudohodowli.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po ulicy błąkał się samotny pies. Gdy mężczyzna przeczytał, jaką notatkę miał przyczepioną do obroży, zalał się łzami
  2. 32-latka miała wypadek i zapadła w śpiączkę. Wybudziła się w wieku 59 lat i od razu powiedziała jedno słowo
  3. Państwo weźmie się za rolników. Chcą spisać wszystkie kury, krowy, świnie
  4. Aż 700 corgi bawiło się wesoło na plaży, istny raj na ziemi. Zabawne wideo rozkłada na łopatki
  5. Winny pies błagał pana o wybaczenie. Co przeskrobał labrador?
  6. Trwa akcja na Wiśle. Maszyna z załogą wpadła do wody

Źródło: mirror.co.uk

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł