smietnik
Źródło: RSPCA

Ktoś wyrzucił szczenięta do kosza na śmieci. Robaki zjadały je żywcem

11 Listopada 2020

Szczenięta walczyły o każdy oddech. Pieski zostały wyrzucone przez pseudowłaściciela do śmietnika, który wsadził je do worka tak, aby nie wydostały się z niego. Ich płacz usłyszała matka z córką, które od razu rzuciły się zwierzętom na ratunek.

Szczeniaki w wieku ok. 5 tygodni były zjadane żywcem przez robaki. Nie wiadomo, ile czasu spędziły w zamknięciu, ale właściciel bardzo postarał się, aby nikt się o nich nie dowiedział. Na szczęście nie udało mu się, choć pewnie uniknie konsekwencji. Znalezione pieski nie miały żadnego czipa, karteczki, obroży. Nie wszystkie przeżyły.

Obrazy swiatzwierzat.pl"Biedny owczarek, wskoczył do wody tylko dla rozrywki samolubnych właścicieli". Wstyd, jak zachowali się opiekunowieCzytaj dalej

Pseudowłaściciel zamknął szczeniaki w śmietniku

Nicole Olsen i jej 6-letnia córeczka znalazły 8 szczeniaków rasy kelpie-cross. Pieski były w siatkach, które ktoś włożył do śmietnika. Na nich leżały nie tylko śmieci, ale dwie wielkie karmy z jedzeniem. Pseudowłaściciel chciał pozbyć się zwierzaków uniemożliwiając im ucieczkę, oddychanie. Matka i córka wyjęły pieski z dna, jednak nie wszystkie się ruszały.

Szczeniaki były zjadane żywcem przez robaki i inne larwy. Matka i córka napoiły pieski, zadzwoniły po pomoc do organizacji pro zwierzęcej prosząc o wsparcie. Pracownicy przyjechali na miejsce i zabrali szczenięta od Nicole i Harper. Od razu zabrali je do weterynarza, jednak stan dwóch piesków cały czas się pogarszał.

DZISIAJ GRZEJE:1. Suczka wbiegła pod koła rozpędzonego auta. Miała ważny apel do kierowców
2. Państwo wkroczyło na pola rolników i odebrało im ziemię. Ani złotówki rekompensaty
3. "Biedny owczarek, wskoczył do wody tylko dla rozrywki samolubnych właścicieli". Wstyd, jak zachowali się opiekunowie

2 szczeniaki, które miały największe obrażenia zmarły. Weterynarzowi nie udało się uratować zwierzaków. Niestety było już za późno.

Pozostałe 6 szczeniąt czuje się dobrze. Wszystkie wkrótce trafią do adopcji, jednak na razie są za małe. Szczeniaki nie powinny być zbyt szybko odłączane od matki. Wpływa to negatywnie na ich psychikę. Dlatego jeśli szukacie dla siebie psa czy kota do adopcji pamiętajcie, że 5-8 tygodniowe szczenię nie powinno być wydane do adopcji! Im czworonóg więcej czasu spędzi z mamą tym lepiej.

Kary za znęcanie się nad zwierzakami

Policja poszukuje pseudowłaściciela, który miał suczkę rasy kelpie-cross. Jednak może to okazać się bardzo trudne. Osoby, które chcą pozbyć się zwierząt często przemierzają setki kilometrów, aby nikt nie połączył ich ze sprawą. Tu właściciel wyraźnie się postarał, licząc na to, że nikt nie znajdzie niewinnych stworzeń. Prawie mu się udało. 2 pieski przecież nie przeżyły.

W każdym państwie kary za znęcanie się nad zwierzętami są różne. W Polsce grożą 3 lata więzienia lub 5, jeśli miało to miejsce ze szczególnym okrucieństwem. Decyzją sądu winny może też otrzymać karę pieniężną nawet do 100 tys. zł, która trafi do placówki związanej ze zwierzętami. Sąd może też wydać zakaz posiada zwierząt czy pracy z nimi.

Jaką karę powinien otrzymać pseudowłaściciel, który skazał psy na takie cierpienia?

Suczka wbiegła pod koła rozpędzonego auta. Miała ważny apel do kierowcówSuczka wbiegła pod koła rozpędzonego auta. Miała ważny apel do kierowcówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mieszkańcy przeżywają istne piekło. Mówią już o pladze, są małe, włochate i niewyobrażalnie niebezpieczne, koszmar w Wirginii
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Nagle złodziej wyważył drzwi i rzucił się na kobietę. Reakcja psa pozostawia wiele do życzenia
  4. Zrozpaczona właścicielka wszędzie szukała psa. Nagle znalazł się na cudzym balkonie, porażający widok
  5. Policja zatrzymała podejrzanego, który zakopał psa żywcem w Lublinie. Wiadomo, kim on jest
  6. Pan Bogusław spadł z roweru i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Niefortunny wypadek okazał się wyjątkowo cenny
  7. Najszybszy chleb na świecie bez drożdży, zakwasu i wyrastania. Zastosuj jeden trick, a przygotujesz go w 40 minut

Źródło: themirror

Następny artykuł