Szczeniaki w klatce
Źródło: policja.pl

Policjanci uratowali 9 szczeniąt. Małe zwierzęta były zaniedbane

8 Czerwca 2020

Szczeniaki nie były przetrzymywane w dobrych warunkach, odpowiednich dla zwierząt. Ktoś powiadomił policję, która chwilę później przyjechała na miejsce. Mundurowi pomogli pieskom, nie mogli patrzeć na to, co się dzieje. Jak obecnie czują się psiaki?

Policja, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt oraz Schronisko Zwierząt w Bydgoszczy uratowali 9 szczeniaków, które żyły w zaniedbanych warunkach. Zwierzęta mieszkały na jednej z koronowskich posesji. Malutkie 6-tygodniowe szczeniaki nie miały schronienia. Długo nie przeżyłyby w takich warunkach.

Policja uratowała szczeniaki

- Na miejscu znaleziono dziewięć sześciotygodniowych psów. W związku z tym, że szczenięta nie miały możliwości schronienia, a z powodu zarobaczenia były osłabione i apatyczne, zostały przewiezione do bydgoskiego Schroniska dla Zwierząt, gdzie otrzymały profesjonalną pomoc. Jeżeli leczenie przyniesie spodziewane rezultaty, wkrótce będą mogły trafić do nowych, odpowiedzialnych domów - informuje policja.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Anna i Robert Lewandowscy mają psa? Na Instagrama trafiły zdjęcia uroczego czworonoga
2. Dziecko patrzy na psa i zanosi się śmiechem. Po chwili wszystko idzie nie tak, nagranie zwala z nóg

I dodaje, że w związku z Ustawą o ochronie zwierząt (art. 9. 1.), właściciele mają obowiązek zapewnić zwierzętom pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami czy padami atmosferycznymi. Zwierzęta muszą mieć dostęp do światła, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody. Ich budy/domki/pomieszczenia powinny mieć takie wymiary, aby zwierzęta mogły swobodnie zmieniać pozycję ciała. Niezastosowanie się do tego przepisu jest karane.

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

SzczeniakiPieski będą wkrótce oddane do adopcji
policja.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka zostawiła dziecko z psem, nagle usłyszała głośny płacz. Kamery nagrały, co zrobiło zwierzę
  2. Suczka błagała przechodniów o pomoc. W zaspie śniegu skrywała porażającą tajemnicę
  3. Jakie zwierzę widzisz na obrazku? W 2 minuty dowiesz się prawdy o sobie
  4. Ktoś wsadził suczkę do reklamówki i próbował utopić ją w rzece. Policja szuka sprawcy
  5. Czy schroniska powinny dokładniej sprawdzać przyszłych opiekunów zwierząt?
  6. Anna i Robert Lewandowscy mają psa? Na Instagrama trafiły zdjęcia uroczego czworonoga

Źródło: policja.pl

Następny artykuł