TYGRYS
Źródło: youtube.com/ michael jamison

Nagrano moment, gdy szczeniaczki po raz pierwszy spotkały się z tygrysami. Reakcja rozkłada na łopatki

8 Września 2020

Szczeniaki prawdopodobnie po raz pierwszy widziały zwierzęta nie należące do ich gatunku. Być może ze względu na brak doświadczeń związanych z ogromnymi drapieżnikami, lub nie do końca wykształcony instynkt samozachowawczy szczeniaki wydają się nie przejmować obecnością tygrysów, znajdujących się ledwie kilka metrów od nich.

Szczeniaki od razu wzbudziły zainteresowanie tygrysów. Wielkie koty nie zareagowały jednak na ich widok agresją. Wydają się raczej zaciekawione małymi futrzakami niż skłonne je pożreć. Mężczyzna nagrywający całą sytuację po kolei podnosił każdego z 7 znajdujących się w wielkiej misce maluchów i pokazywał je przez siatkę dzikim kotom. One za to z niecierpliwością wyczekiwały możliwości poznania i obejrzenia z bliska słodkich psiaków. Być może kojarzyły im się one z ich własnymi młodymi. Możliwe też, że podobnie jak drobne czworonogi, nigdy wcześniej nie widziały takiego zwierzęcia.

York całe życie był przeznaczony tylko do rozpładniania. Ciężko na niego patrzeć, ale po metamorfozie uśmiech pojawia się na twarzyYork całe życie był przeznaczony tylko do rozpładniania. Ciężko na niego patrzeć, ale po metamorfozie uśmiech pojawia się na twarzyCzytaj dalej

Szczeniaki wyraźnie przypadły tygrysom do gustu

Prawdopodobnie na wolności to spotkanie przebiegałoby w zupełnie inny sposób. Tygrysy są urodzonymi myśliwymi. Polują na większość gatunków zwierząt zamieszkujących ich tereny łowne. Żyją one w tropikalnych lasach, oraz na zarośniętych gęstwiną krzaków i bambusów równinach. Stoją one na samym szczycie łańcucha pokarmowego, niewiele zwierząt jest w stanie odeprzeć atak dorosłego drapieżnika. Jedynie nosorożce oraz słonie są w stanie bronić się przed ogromnym kotem. Jego szczęki oraz pazury stanowią zabójcze uzbrojenie. Tygrysy potrafią biegać z prędkością 60 kilometrów na godzinę, choć rzadko kiedy są zmuszone uciekać się do długiej pogoni za swoją ofiarą. Polują zazwyczaj z ukrycia, czekając aż zwierzyna niepotarzanie znajdzie się jego zasięgu. Rzadko kiedy polują na ludzi. Starszym osobnikom zdarza się czatować w pobliżu siedzib człowieka, głównie ze względu na utratę sprawności łowieckiej, która zmusza je do polowania na niebezpieczniejszą, jednak mnie sprawną zwierzynę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wstrząsające wideo z polskiej wsi. 10-latki robiły okropne rzeczy kotu, wszystko nagrały
2. Połączyli pitbulla z corgi. Szczeniak wygląda przesłodko, ciężko oderwać wzrok
3. Chihuahua nie chce się podzielić smakołykiem z drugim psem. Reakcja olbrzyma rozbraja

Samica tygrysa przypatrywała się szczeniakom jedzącym pokarm matki

Być może tygrysica z nagrania sama chciałaby doczekać się potomstwa. Tłumaczyłoby to jej zainteresowanie małymi pieskami. Internauci nie byli jednak przekonani co do bezpieczeństwa psiaków. Jeden z komentujących postanowił jednak rozwiać ich wątpliwości.

- Dla wszystkich pytających o to, czy to bezpieczne, szczeniakom nic nie jest. Zostały przedstawione tygrysowi, ponieważ będą pod jego opieką, aż ktoś ich nie adoptuje. Tygrysy wiedzą co stanowi, a co nie stanowi zwierzyny łownej. Mężczyzna widoczny na nagraniu posiada ogromne doświadczenie. Wie jak obchodzić się z tygrysami. Gdy dziki kot prycha, nie musicie się martwić. To dźwięk wyrażający pozytywne emocje. Czasem trzyma się psy z tygrysami, by uspokoić je po rozstaniu z matką - wyjaśnił jeden z komentujących.

Istotnie pomiędzy zwierzętami nie widać żadnego napięcia. Tygrysy przypatrują się pieskom z życzliwym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że autor komentarza ma rację i będziemy świadkami pięknej, międzygatunkowej przyjaźni.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pani Jadwiga pracuje na poczcie od 18. roku życia. Teraz otrzymała od mieszkańców nowy rower
  2. Ludzie myśleli, że pies wraca na grób pana z tęsknoty. Prawda okazała się zupełnie inna
  3. Niebo dla fanów golden retrieverów. Największy piknik dla miłośników rasy jest najszczęśliwszym miejscem na świecie
  4. Mężczyzna chciał sprawdzić swojego psa, zaczął płakać. Reakcja golden retrievera topi serca
  5. Myśleli, że zaadoptowali mikroświnkę. Nie wiedzieli, że ich życie zmieni się na zawsze
  6. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb

źródło: youtube.com

Następny artykuł