mężczyzna porzucający szczeniaki
Źródło: facebook.com/Sonieczkowo

Wyrzucił szczeniaki na cudzą posesję i uciekł. Bulwersujące nagranie z monitoringu

6 Września 2020

Szczeniaki zostały podrzucone na posesję przez zamaskowanego mężczyznę, który przywiózł je na miejsce w sklepowym wózku. Pod osłoną nocy mieszkaniec Augustowa przerzucał je przez ogrodzenia na działki innych osób. Nie sądził jednak, że jego działania uchwyci monitoring. Obecnie psy znajdują się pod opieką schroniska Sonieczkowo. Pracownicy ośrodka starają się ustalić tożsamość sprawcy.

Szczeniaki zostały porzucone na osiedlu Borki w Augustowie. Mężczyzna chodził po okolicy z wózkiem sklepowym i przerzucał je na cudze posesje nie przejmując się ich stanem. Nie wiadomo czemu postanowił pozbyć się ich w taki sposób, niedaleko znajduje się schronisko oraz lokalny oddział Towarzystwa Ochrony Zwierząt. Obie instytucje pomogłyby znaleźć im nowy dom. Sprawca wolał jednak narazić je na poważne niebezpieczeństwo. Nie wiedział, czy wylądują bezpiecznie ani czy na działce nie znajdują się inne zwierzęta, które mogłyby zrobić im poważną krzywdę.

Afera w Trójmieście, padły oskarżenia. Czy wolontariusze ukradli kota dla okupu?Afera w Trójmieście, padły oskarżenia. Czy wolontariusze ukradli kota dla okupu?Czytaj dalej

Szczeniaki wrzucał na cudze posesje

Sytuacja miała miejsce w nocy z 31 sierpnia na 1 września. Przestępca miał na sobie bluzę z kapturem oraz maseczkę utrudniające jego identyfikację. Wakacje to okres kiedy wiele zwierząt traci domy. Nieodpowiedzialni właściciele porzucają je, ponieważ nie chcą rezygnować z wakacyjnych planów. Dochodzi też do wielu przypadków niekontrolowanego namnażania się zwierząt. Niepilnowane suczki zachodzą w ciąże ich opiekunowie nie wiedząc co zrobić z niechcianymi szczenięta pozbywają się ich na przeróżne sposoby. Choć znalezienie im nowego domu wydaje się naturalnym odruchem, wciąż często dochodzi do przypadków uśmiercania lub wyrzucania zwierząt, niezdolnych do życia bez matki na wolności. Zwierzęta porzucone przez mężczyznę znajdują się pod opieką personelu schroniska w Sonieczkowo, którzy próbują znaleźć dla nich domy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wolontariusze zdradzili sekrety schronisk. Skandal w Radysach to dopiero początek
2. Tragiczna niedziela w polskim mieście. Pożar wybuchł nagle, są ofiary
3.Tata pokazał psu noworodka. Gdy tylko chihuahua zobaczyła dziecko, zaczęła się niewiarygodnie zachowywać

Potraktował szczeniaki jak śmieci

Wolontariusze ze schroniska nie przebierają w słowach opisując zachowanie widocznego na nagraniu mężczyzny. Chcą ustalić jego personalia by móc zgłosić je policji. Porzucenie szczeniaków stanowi przestępstwo i zagrożone jest karą do trzech lat więzienia. Porzucone zwierzęta miały zaledwie 9 tygodni. Wiele miast prowadzi różne akcje mające na celu ograniczenie ilości incydentów tego typu. Kluczowa jest tutaj kontrola populacji bezpańskich psów oraz prowadzenie akcji nieodpłatnej kastracji i sterylizacji zwierząt, tak by nie dochodziło do przypadków pojawienia się niechcianych szczeniąt. W Holandii przepisy wymagają od wszystkich właścicieli zwierząt, które nie będą rozmnażane w licencjonowanych hodowlach, wysłania swoich zwierząt na takie zabiegi. Dzięki temu na terenie całego kraju udało się praktycznie wyeliminować problem bezpańskich psów i kotów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 77-letnia Urszula Dudziak zaskoczyła swoich fanów. Zdecydowała się na wyzwanie, którego nie podjęła się jeszcze nigdy w życiu
  2. Pamiętacie Manuelę Michalak z „Big Brothera”? Jest nie do poznania, niewiarygodne, czym się teraz zajmuj
  3. Wolontariusze odebrali policjantowi skrajnie zaniedbane psy. Teraz policja weszła do ich domów, oburzający powód
  4. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  5. Zmartwiona suczka podbiegła do obcych ludzi. Błagała o pomoc, chodziło o jej dzieci
  6. Wracali do domu z wakacji. Zatrzymali się tylko na chwilę. Doszło do tragedii

źródło: augustów.naszemiasto.pl

Następny artykuł