Swiatzwierzat.pl
Suczka ze szczeniakami

youtube/SHIROSUKI

Niesforne szczeniaki dały popalić mamie. Nagle suczka nie wytrzymała, wszystko uchwyciła kamera

4 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Opiekunowie wiecznie narwanych szczeniaków rasy shiba inu dostrzegli, że cierpliwość ich mamy powoli się kończy. Wymęczona suczka potrzebowała jedynie pięciu minut relaksu i odpoczynku od swojego potomstwa, by zregenerować siły. Jednakże urocze psi

Macierzyństwo, wbrew powszechnemu wyobrażeniu o byciu najwspanialszym okresem w życiu każdej kobiety, w rzeczywistości bywa przepełnione trudnościami i wyzwaniami. Stwierdzenie to nie ogranicza się wyłącznie do gatunku ludzkiego, czego przykładem jest nagranie opublikowane na popularnej platformie Youtube.

Zwariowane szczeniaki wymęczyły psią mamę

Okazuje się, że bycie mamą w świecie zwierząt także nie należy do najłatwiejszych obowiązków, szczególnie gdy ma się do czynienia z więcej niż jednym potomkiem. Suczka imieniem Suki na własnej skórze przekonała się o tym, kiedy musiała samodzielnie zająć się aż trójką niepokornych maluchów. 

Hodowcy japońskiej rasy shiba inu opublikowali na swoim kanale wideo dokumentujące scenę z życia codziennego ich podopiecznych. Widzimy na nim, że trzy rozbrykane szczeniaczki urządzają sobie zapasy na posłaniu tuż obok przysypiającej psiej mamy. Początkowo Suki dzielnie znosi przekomarzania potomstwa, lecz z czasem wyraz pyska suczki zaczyna się zmieniać.

Widocznie zmęczony pupil zerka z ukosa na turlające się maluchy, którym nawet nie przyszło do głowy, że ich mama jest na skraju wytrzymałości. Szczeniaki kłócą się o zabawkę, wesoło szczekając i skacząc po posłaniu, a Suki już prawie pulsuje żyłka na czole. W pewnej chwili cierpliwość zwierzaka się kończy. Miarka się przebrała!

Suczka nie wytrzymuje i rzuca się z zębami w stronę szczeniaków. Właściciele w szoku obserwowali scenę, jaka działa się na ich oczach, lecz szybko dostrzegli, że Suki nie ma zamiaru zrobić krzywdy swoim dzieciom. Wystarczyło demonstracyjne kłapnięcie zębami tuż nad ich głowami, by cała trójka posłusznie się uspokoiła.

W następnych sekundach nagrania widać, że zdenerwowana mama ucieka na kanapę, żeby nareszcie uciąć sobie drzemkę w odosobnieniu. Co zabawne, potulne maluchy biegną kilka kroków za nią, wyglądając, jakby chciały ją przeprosić. To z pewnością znajomy widok dla większości matek, których dzieci zdały sobie sprawę, że dały rodzicom popalić. 

Pogryzanie w świecie zwierząt

Warto pamiętać, że małe czworonogi mają w sobie ogromne pokłady ciekawości, której niemal nigdy nie są w stanie zaspokoić. Wiecznie zwiedzają wszystkie kąty w domu, węszą w poszukiwaniu nieznanych zapachów, przyglądają się tajemniczo wyglądającym przedmiotom, a także rzucają się z zębami na resztę swojego rodzeństwa. Oczywiście nie chodzi w tym wypadku o atak, lecz zwykłą zabawę. 

Czy pogryzanie jest zachowaniem, za które opiekunowie powinni karcić swoje zwierzęta? Zdaniem ekspertów, szczeniaki dzięki gryzieniu przedmiotów, poznają otaczający je świat. Dla właściciela oznacza to zwykle zniszczone meble oraz obuwie bądź rozgryzione poduszki i posłania. Trzeba być jednak wyrozumiałym i stopniowo uczyć czworonożnych podopiecznych, że za wyrządzane szkody czeka je kara.

Dzięki przepychankom i delikatnemu podgryzaniu się nawzajem szczeniaki uczą się życia w grupie, a także rozładowują nagromadzoną energię. To ich własny sposób na wyrażenie sympatii i zaspokojenie potrzeb gatunkowych, dlatego, dopóki nie dochodzi do ewidentnych aktów agresji, właściciele mogą w spokoju przyglądać się swoim milusińskim, a interwencję pozostawić rodzicom gromadki. 

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: youtube

Podobne artykuły

Psy

Horror w Indiach. Aktywistka twierdzi, że wszystkie psy w wiosce zostały otrute

Czytaj więcej >

Psy

Suczka za wszelką cenę chciała zwrócić uwagę ludzi na dziurę pod domem. Miała ważny powód

Czytaj więcej >

Psy

Straszne znalezisko w woj. wielkopolskim. Internauci ruszyli do akcji, szukają sprawcy

Czytaj więcej >

Psy

Statek nagle wstrzymał kurs, oczy wszystkich skupiły się w jednym miejscu. Wszystko przez gapowicza

Czytaj więcej >

Psy

Porażający przykład porzucenia zwierzęcia. Suczka została spętana, szczenięta były bezradne

Czytaj więcej >

Psy

Wolfgang ważył ponad 40 kg i ledwo chodził. Przeszedł niezwykłą kurację, jest nie do poznania

Czytaj więcej >