Szczeniak leży na ziemi
Źródło: pixabay/N01Z

Nastolatka z Ukrainy kazała szczeniakowi napić się napoju wysokoprocentowego. Jej tłumaczenia porażają

30 Kwietnia 2020

Szczeniak został zmuszony do napicia się alkoholu. Jego właścicielka kazała mu pić wódkę. Wszystko nagrała i umieściła w sieci.

Nastolatka z Ukrainy została oskarżona o znęcanie się nad zwierzętami. 18-letnia dziewczyna zmusiła psa do picia wódki. Wszystko filmowała swoim telefonem, a chwilę potem nagranie trafiło do sieci, gdzie stało się viralem. Policjanci znaleźli sprawczynię.

Zmusiła psa do picia wódki - odpowie za znęcanie się nad zwierzętami

Okropne zdarzenie miało miejsce we wsi Mamornytsya w zachodniej części Ukrainy. Na nagraniu widać jak dziewczyna wlewa wódkę do gardła szczeniakowi. Nastolatka chciała zobaczyć jak pies zareaguje. Wideo miało trafić tylko do jej znajomych. Całe szczęście, ci podzielili się nim dalej, aż znalazło się u policji.

- Tu jest trochę wódki dla mojego ukochanego szczeniaka. Teraz zobaczymy, co się z nim stanie - mówiła do kamery.

Nie trudno domyśleć się, że szczeniak bardzo źle zareagował na alkohol. Odskoczył, zaczął drżeć, dziewczyna śmiała się z całego zajścia.

Jak informuje "The Sun" po całym zajściu 18-latka została aresztowana przez policję. Swoje zachowanie tłumaczyła w porażający sposób - wyznała, że zrobiła to dla żartu. Niezależnie od motywu, którym się kierowała, nigdy nie powinna podawać alkoholu żadnemu zwierzęciu. Jak czytamy dalej, dziewczynie grozi grzywna około 8 tys. 500 hrywien, czyli ponad 1 tys. 300 złotych.

Mundurowi potwierdzili, że szczeniakowi nic się nie stało i nie dostał żadnych obrażeń. Niestety, nie wiadomo, czy pies zostało odebrany nastolatce, czy został u niej w domu.

Pies nie może pić alkoholu

Podanie alkoholu zwierzętom jest surowo zakazane. Psy, koty i żadne inne stworzenia nie powinny pić trunków z procentami. Alkohol (piwo, wódka, wino, gin itp.) szkodzi zwierzętom i może doprowadzić nawet do ich śmierci! Wskutek wypicia niedozwolonego napoju zwierzę może dostać biegunki, odwodnienia, może obniżyć się poziom cukru we krwi czy pojawią się wymioty.

Zwierzęta powinny pić wyłącznie wodę, która jest niezbędna do ich funkcjonowania. Można podawać wodę butelkowaną, filtrowaną czy też z kranu. Niedobór wody może prowadzić do odwodnienia czy nawet śmierci. Latem powinno się wymieniać wodę w misce nawet kilka razy dziennie. Zwierzętom należy podawać chłodną wodę.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

PiesPsy powinny pić tylko wodę
unsplash/Courtney Clayton

PiesWoda jest niezbędna do normalnego funkcjonowania zwierząt
pixabay/947051

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies płakał przy każdym dotknięciu ludzkiej ręki. Zwierzę musiała spotkać okropna rzecz, jest nagranie
  2. Porzucony kot został adoptowany przez fretki. Myśli, że jest jednym z nich
  3. Właściciele pudla zmarli z powodu koronawirusa. Na apel psa ze schroniska odpowiedziało tysiące osób
  4. Pies płakał przy każdym dotknięciu ludzkiej ręki. Zwierzę musiała spotkać okropna rzecz, jest nagranie
  5. W słynnym miejscu koty pracują na pełen etat. Zajęcie na pewno przynosi im satysfakcję
  6. Źrebak nie chce opuścić uwięzionej matki. Nagranie wyciska łzy z oczu

Źródło: news18.com

Następny artykuł