Szczeniak nie ufał nikomu
Źródło: youtube/Cute Animals

Szczeniak drżał ze strachu przed ludźmi. Gdy zbliżył się do dziecka wydarzył się cud, poruszające wideo

29 Lipca 2020

Szczeniak po przejściach był uprzedzony w stosunku do ludzi. Nie chciał podchodzić do swoich opiekunów i zawsze trzymał się na uboczu. Wszystko zmieniło się w chwili, gdy poznał się ze śpiącym niemowlęciem.

Szczeniak o imieniu Callie był mieszańcem ras pitbull i catahoula. Maluch został znaleziony przez swoją nową rodzinę po tym, jak jego poprzedni właściciele przywiązali go do płotu i pozostawili na pastwę losu. Behawioryści specjalizujący się w zachowaniu zwierząt zwracają uwagę, że porzucone psy odczuwają taki sam ból jak ludzkie dzieci. Z tego powodu zwierzęta, które doświadczyły w swoim życiu traumatycznych wydarzeń bywają zlęknione i nieufne nawet w stosunku do ludzi, którzy chcą im okazać czułość. Callie była właśnie takim szczeniakiem.

Wypuścili husky'ego, aby pobiegał przed snem. Wydarzyła się tragediaWypuścili husky'ego, aby pobiegał przed snem. Wydarzyła się tragediaCzytaj dalej

Szczeniak nikomu nie ufał

Kiedy psiak został odnaleziony miał zaledwie 3 miesiące, jednak w tym czasie nie nauczył się, jak nawiązywać więzi z innymi zwierzętami i ludźmi. Był zmęczony, głodny i roztargniony. Nawet wtedy, gdy przygarnięto go do nowego domu pies pozostawał bardzo czujny, nerwowy i nie potrafił im w pełni zaufać. Bał się zasypiać, kiedy w pobliżu była jakakolwiek osoba. Opiekunowie próbowali różnych metod, aby zdobyć zaufanie psiaka, jednak nic nie pomagało do czasu, gdy wpadli na pomysł, aby położyć zwierzątko obok ich śpiącego synka Iana. Spodziewali się, że Callie będzie zdenerwowana, lecz im oczom ukazał się rozczulający widok.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Opiekun przed śmiercią chciał zobaczyć się z ukochanym psem. Reakcja wzrusza do łez
3. Dwa jamniki wkradły się na wybieg ogromnego lwa. Finał mógł być tylko jeden

Bliskość niemowlęcia uspokoiła zlęknionego szczeniaczka

Na nagraniu, które rodzice małego Iana opublikowali na mediach społecznościowych widać, że niemowlę śpi smacznie na kocyku w dinozaury, a Callie siedzi niepewnie tuż obok. W oka mgnieniu psiak rozumie, że niewinne dziecko nie stanowi dla niego najmniejszego zagrożenia, dlatego zaczyna je obwąchiwać z zainteresowaniem i stopniowo nabiera do niego zaufania. W tamtym czasie zarówno piesek, jak i dziecko mieli tylko trzy miesiące, więc może to właśnie podobny wiek pomógł im nawiązać nić porozumienia. Callie przysuwa się coraz bliżej Iana, aż w końcu nieśmiało kładzie swój pyszczek na plecach chłopczyka. Szczeniak jest już pewien, że może liczyć na swojego nowego przyjaciela, przy którym wreszcie czuje się bezpiecznie. Ta słodka para wspólnie ucina sobie drzemkę i chwyta za serca milionów internautów.

Cztery lata później rodzina Iana opublikowała nowy film, który udowadnia, że przyjaźń Callie i Iana przetrwała po dziś dzień. Na filmie widać, jak czteroletni chłopiec bawi się ze swoim dorosłym pupilem. Callie z zatroskanego i zlęknionego szczeniaka stała się odważnym i przyjaznym psem. Cóż to za niesamowita zmiana!

ZOBACZ NAGRANIA:

ŚLEDŹ NAS NA INSTAGRAMIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakochaną parę poniosło na wieży widokowej. Kamera wszystko nagrała, sprawę bada prokuratura
  2. Skrzyżowali pomeraniana z husky. Wygląd szczeniaka zwala z nóg
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Strażak wyskoczył z munduru i rzucił się do wody. Powód zasługuje na wielkie brawa
  5. Odbiera mowę, przyznali się dlaczego porzucili psa. Nie mieści się w głowie
  6. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
  7. Porażająca decyzja sztabu kryzysowego. Kolejny hotel w Krakowie zamieniają w izolatorium

Źródło: animalchannel.co

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł