Szczeniaki zostały uratowane przez bezdomnego
Źródło: youtube/RivCOanimalsPIO

Znalazł 3-dniowe szczenięta w kontenerze. Pieski porzucono w okropnych warunkach

27 Kwietnia 2020

Szczeniaki zostały porzucone na śmietniku. Gdyby nie wrażliwość bezdomnego, zwierzęta nie przeżyłyby kolejnego dnia. Mężczyzna stał się bohaterem.

Bezdomny mężczyzna pojawił się w okolicy kontenerów, by zebrać butelki i inne przedmioty nadające się do recyklingu. Nagle zobaczył plastikową torbę, a niej małe, płaczące szczeniaki. Nie zostawił psów w potrzebie.

Szczeniaki płakały w kontenerze

Gdyby nie interwencja bezdomnego mężczyzny, zwierzęta nigdy nie zostałyby odnalezione. Najprawdopodobniej nie przeżyłyby najbliższych godzin w takich dramatycznych warunkach. Na całe szczęście zostały szybko uratowane. W jaki sposób?

Gdy mężczyzna zajrzał do środka reklamówki, zobaczył płaczącą siódemkę szczeniaków. Postanowił za wszelką cenę je uratować. Podszedł do sklepu i zostawił maleństwa w widocznym miejscu, by każdy mógł się zainteresować ich losem. Nikt do kontenera by nie zajrzał.

- Śmietnik znajduje się na tyłach naszego sklepu. Nikt tam nie chodzi. Gdyby nie obecność bezdomnego mężczyzny, te maluchy nie przetrwałyby następnych godzin – opowiada Jazzy Espino, pracownik sklepu, w rozmowie z Daily Mail.

Tamtego dnia było bardzo gorąco, a na dodatek szczenięta były związane w szybko nagrzewającej się plastikowej torbie. Ktoś, kto porzucił szczeniaki, po prostu skazał je na śmierć. Nie mogłyby przeżyć takiej temperatury. Miały ledwie 3 dni. Były odwodnione i głodne. Pracownik sklepu wspomina, że małe psy całe się trzęsły. Podgryzały palce człowieka, bo były aż tak wygłodzone. Na całe szczęście ratownicy z pobliskiego schroniska przybyli na miejsce po 10 minutach. Zwierzęta zostały bezpiecznie przewiezione do specjalnego ośrodka. Maluchy walczyły o przeżycie. Miały najlepszych lekarzy.

Policjantom udało się namierzyć sprawcę tej tragedii. Okazało się, że w ten okrutny sposób szczeniaki potraktowała 54-letnia Deborah Sue Culwell. Szybko zatrzymano kobietę. Gdy wkroczono na teren jej posesji, funkcjonariusze ujrzeli wstrząsający widok. Kobieta trzymała prawie 40 psów w skandalicznie złych warunkach. Postawiono jej zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

Wszystkimi zwierzętami zaopiekowała się fundacja Riverside County Animal Services. Gdyby nie reakcja bezdomnego, nikt by się nie dowiedział o tragedii prawie 40 psów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Małe szczeniaki były skazane na porzucenieMałe szczeniaki były skazane na porzucenie
youtube/RivCOanimalsPIO

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znalazła porzucone szczeniaki pod autem. Rodzeństwo było w ciężkim stanie
  2. Uratowali lisa z hodowli na futra. Teraz zwierzę zachowuje się jak pies
  3. Dlaczego koty przewracają różne rzeczy? 5 powodów
  4. Adoptowała kota na studiach. Gdy urodziła dziecko, mruczek zrobił niewiarygodną rzecz dla opiekunki
  5. Zmarła panda z polskiego zoo. Znamy przyczyny śmierci
  6. Pies zachorował. Właściciele pokłócili się ze sobą, czy płacić za jego operację

Źródło: dailymail.co.uk

Następny artykuł