Psy przy basenie
Źródło: Facebook/Julieta Firpo

Starszy pies wpadł do basenu. Na ratunek natychmiast wyruszył szczeniak

26 Grudnia 2020

Starsza suczka przypadkiem wpadła na do basenu na posesji właścicieli. Nie miała szans w wodzie, była słaba i niedowidząca. Na szczęście na ratunek od razu wyruszył szczeniak i zrobił co mógł, żeby pomóc starszej przyjaciółce. Cała sytuacja została nagrana przypadkiem, a wzruszający filmik właścicielka psów udostępniła na Facebooku.

Niezwykła rzecz przydarzyła się dwóm psom, których właścicielką jest Julieta Firpo. Gdy jeden z czworonogów niefortunnie wpadł do basenu i potrzebował pomocy, nie było w pobliżu żadnego człowieka. Był natomiast szczeniak, młodsza suczka, która bez wahania postanowiła pomóc przyjaciółce. Nie było to jednak zadanie łatwe.

Szczeniak ruszył na pomoc

Właścicielka psów, Julieta Fripo, pewnego dnia zorientowała się, że jej starsza, 14-letnia suczka Luna wróciła do domu mokra. Wiedziała, że przy domu jest basen i Luna ewidentnie musiała w nim pływać. Nie spodziewała się jednak tego po niej, ponieważ pies był już starszy i niedowidzący, a przez to też nie tak odważny, by próbować swoich sił w głębokiej wodzie.

Jednak prawda okazała się być zaskakująca, o czym przekonano się tylko i wyłącznie dzięki kamerce zainstalowanej na posesji. Luna nie weszła do basenu celowo, tylko wpadła do niego przypadkiem! Bawiąc się na podwórku ze szczeniakiem, zagapiła się i po prostu wbiegła do wody.

Starsza Luna mogłaby się tam utopić, nie mogąc sobie poradzić z wyjściem z basenu. W pobliżu nie było nikogo, żadnych ludzi. Była tam natomiast szczeniak, Caipirinha, która bez chwili wahania ruszyła na pomoc przyjaciółce. Podbiegła do basenu i starała się pomóc, jak tylko mogła.

Caipirinha szybko wpadła na pomysł, jak pomóc wydostać się Lunie z basenu. Sięgnęła do niej swoim nosem i cały czas naprowadzała starszą suczkę w stronę schodków. Wskazywała jej kierunek pływania i drogę do wyjścia!

Najpopularniejsze imiona dla czarnych kotów. Jak nazwać mruczka?Najpopularniejsze imiona dla czarnych kotów. Jak nazwać mruczka?Czytaj dalej

Luna, dzięki pomocy szczeniaka szybko i sprawnie dotarła do schodków. Młodsza przyjaciółka wprowadziła ją na schody, skąd już był tylko krok w stronę wyjścia. Mogąc oprzeć się łapami o podłoże, Luna mogła chwilę odpocząć i już nie groziło jej utonięcie.

Caipirinha walczyła do końca, aż Luna nie pozostała całkiem bezpieczna. Chwyciła ją zębami za obrożę, by wyciągnąć ją z wody na brzeg! Wszystko to uchwyciła kamerka. Po dłuższym wysiłku udało się młodszej suczce wyciągnąć bezpiecznie z wody na brzeg najlepszą, starszą przyjaciółkę. Akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem!

Udana akcja ratunkowa

Julieta Fripo, gdy tylko obejrzała nagranie, by ustalić, co się właściwie stało, nie dowierzała własnym oczom. Gdyby nie młodsza suczka Caipirinha, która była w pobliżu, sytuacja mogłaby się skończyć naprawdę tragicznie. Starsza Luna miała wiele szczęścia, że w pobliżu był szczeniak!

- Caipirinha była już ulubieńcem domu - powiedział Firpo w rozmowie z The Dodo. - Teraz jest naszą bohaterką.

Dzięki szybkiej interwencji młodszej suczki Luna wyszła ze strasznego incydentu bez szwanku. Miała sporo szczęścia! Zdarzenie, które uchwyciła podwórkowa kamerka, zostało udostępnione przez Fripo na Facebooku. Nagranie to udowadnia, że pies jest nie tylko najlepszym przyjacielem człowieka. Psy są także najlepszymi przyjaciółmi dla siebie nawzajem.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: thedodo.com

Następny artykuł