Mały, czarny i bardzo przestraszony szczeniak w samochodzie
Źródło: Facebook/Patrycja Makucewicz

Przywiązali szczeniaka do słupa i skazali na straszny los. Policja szuka sprawców

21 Czerwca 2020

Szczeniak został przywiązany w pobliżu wiaduktu, na którym panował duży ruch samochodowy. Przerażone zwierzę zostało porzucone na pastwę losu, nie miało wody ani pożywienia. Kiedy pewien mężczyzna zauważył biedne zwierzę nie wahał się ani chwili i od razu się przy nim zatrzymał, napoił i wezwał policję. Gdyby nie jego dobra wola szczeniak umarłby z odwodnienia i wycieńczenia.

Mały, śliczny szczeniaczek został przywiązany do słupa i zostawiony na pastwę losu. Zwierzę nie miało dostępu do wody pitnej ani pożywienia. Gdyby nie ludzie dobrej woli i ich zaangażowanie w pomoc psiakowi, maluch skończyłby tragicznie. Trudno w jakikolwiek sposób znaleźć wytłumaczenie dla motywów, które kierowały postępowaniem tych, którzy zostawili małego psa na pewną śmierć.

Przywiązali szczeniaka do słupa i zostawili na pastwę losu

Pan Andrzej przejeżdżał wiaduktem, kiedy nagle zauważył, że w przydrożnych krzakach leży pies. Co więcej - szczeniak został przywiązany do słupa, nie miał możliwości odejść z niebezpiecznego miejsca. Przy psie nie było ani wody, ani pożywienia. Znalazca malucha nie wahał się ani chwili - zatrzymał się, napoił psa i wezwał policję. Gdyby nie pan Andrzej, szczeniak nie przeżyłby w palącym słońcu, bez dostępu do wody pitnej. Czworonóg był bardzo spłoszony i bał się człowieka. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce nie byli w stanie uwierzyć, że ktokolwiek byłby w stanie zgotować taki koszmarny los żywemu stworzeniu.

Znaleźli w samolocie 500 buldogów. Kilkadziesiąt było nieżywychZnaleźli w samolocie 500 buldogów. Kilkadziesiąt było nieżywychCzytaj dalej

Szczeniak został natychmiast zabrany z upału i przewieziony do na komendę. Zdarzenie opisała na łamach Gazety Działdowskiej sierżant szt. Justyna Nowicka:

Pies został przez policjantów odwiązany i przewieziony na komendę policji. Zostało skierowane zgłoszenie do straży miejskiej. Ma on zostać przez nich odebrany, a gdzie dalej zostanie przekazany, ciężko mi powiedzieć. Podejmowane będą czynności celem ustalenia właściciela pieska.

Niestety - są poważne przesłanki, żeby domniemywać, że maluch był bity. Panicznie boi się człowieka. Znalazł dom tymczasowy, znajduje się pod opieką i jest bezpieczny.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Horror w ogromnym schronisku w Radysach. Tony szczątek zwierząt, żywe psy w zatrważającym stanie 2. Na zdjęciu ukryty jest pies. Większość osób potrzebuje przynajmniej 20 sekund, żeby go znaleźć

Jak donosi Gazeta Działdowska, tożsamość sprawcy jest już znana. Policja zajmuje się sprawą.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu znajduje się pies. 98% osób poddaje się po 10 minutach szukania
  2. Chihuahua spędziła 9 lat w pseudehodowli. Nagrano moment, kiedy po raz pierwszy otrzymała łóżko
  3. Suczka została porzucona przy drodze. Kiedy ratownicy przyjechali ją uratować, zamarli
  4. Połamali małemu lwiątku łapy. Turyści robili sobie z nim zdjęcia, ślepi na jego cierpienie
  5. Ogromny pies położył łapy na ramionach dziewczynki. Matka nagrała wszystko
  6. Husky zaczepił dziecko łapą po twarzy. Ojciec próbował uspokoić synka, jest nagranie

Źródło: dzialdowo.wm.pl

Następny artykuł