szczeniak patrzy w tv
Źródło: youtube.com/Vlog Squad Highlights

Włączyli szczeniakowi bajki i nagrali jego reakcję. Słodkie wideo roztopi niejedno serce

20 Września 2020

Szczeniak wydaje się z zainteresowaniem wpatrywać w ekran telewizora, na którym wyświetlane są kreskówki. Ignoruje nawet porozrzucane wokół zabawki. Możliwe, że chce przyjrzeć się temu, co tak interesuje jego opiekunów. Choć naukowcy nie mają wątpliwości, co do tego, że pies może rejestrować obrazy pojawiające się w telewizji, nie zawsze przykuwają one jego uwagę. Psiak widoczny na nagraniu jest nimi jednak zafascynowany.

Szczeniaki zajmują się najróżniejszymi rzeczami. Zazwyczaj są bardzo ciekawe świata, fascynuje je każdy detal. Nie zawsze potrafią poradzić sobie z nadmiarem bodźców. Czasem maluchy potrafią długo szczekać na worek na śmieci szeleszczący na wietrze. Bardzo często ignorują leżące wokół gryzaki i zabawki, tylko po to, by ciągnąć za nitkę wystającą z dywanu lub ubrania właściciela. Ciężko przewidzieć jak zachowa się młodziutkie zwierzę. Niezależnie od tego, najczęściej są po prostu rozkoszne.

Myślał, że nikt go nie zauważy. Kotek uciekł z klatki, aby być z przyjacielem, wszystko nagranoMyślał, że nikt go nie zauważy. Kotek uciekł z klatki, aby być z przyjacielem, wszystko nagranoCzytaj dalej

Szczeniak aż usiadł z wrażenia widząc bajki na ekranie

Szczeniak wpatrywał się w świecący ponad jego głową w ekran. W pewnym momencie, gdy wyświetlany obraz mocniej się zmienił aż usiadł z wrażenia. Psy widzą ostrzej od ludzi. Ich oczy potrafią wychwycić nawet najdrobniejsze poruszenie. Zawdzięczają to temu, że wyłapują one drgania o większej od ludzi częstotliwości. My widzimy płynny film, jeśli wyświetlany jest w minimum 50 HZ. Zwierzęta wymagają minimum 75HZ w związku z czym nagranie, które oglądamy, może wyglądać dla nich jak pokaz slajdów lub zacinająca się płyta. Większość naszych telewizorów nie obsługuje takich wartość odświeżania. Jeśli chcemy oglądać z pupilem telewizję niezbędna może okazać się modernizacja sprzętu. Maluch może więc nie reagować na to, co dzieje się na ekranie, a jedynie zmieniające się barwy światła.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zostały 4 dni, aby uratować ciężarną klacz i niedawno narodzone źrebię. Liczy się każda złotówka
2. Zmaltretowany kociak pełzał po ulicy. Zabrali go ze sobą, niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda
3. Mężczyzna znalazł małego kotka oblepionego olejem samochodowym. Zdjęcia jego przemiany wprawiają w osłupienie

Szczeniak wpatrywał się w telewizor

Ciężko przewidzieć co dzieje się w głowie malucha. Być może po raz pierwszy zwrócił uwagę na wydający rozmaite dźwięki i mieniący się różnymi kolorami sprzęt, wiszący ponad jego głową. Taki widok mógłby wywoływać doznania podobne do kalejdoskopu. Zwierzaki częściej reagują na widok innych przedstawicieli swojego gatunku na ekranie, szczególnie gdy towarzyszą mu ich odgłosy. Z badań wynika, że innymi przykuwającymi uwagę psów obrazami są przejeżdżające karetki i samochody, lub reklamy przeznaczonej dla nich karmy.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Warto sprawdzić portfel. Ta pięciozłotówka jest warta fortunę
  2. Lew i dziecko występowali w programie na żywo. Wystarczyłyby sekundy, by doszło do tragedii
  3. Chihuahua próbowała zaatakować pitbulla. Wideo z jej poczynań jest hitem w sieci
  4. Kobieta głodziła swoje psy, usłyszała wyrok. Absurdalna decyzja Sądu
  5. Podkarpacie. Chciał pokazać córeczkom weselną bramę. W drodze na miejsce zaatakowały go rozwścieczone osy
  6. Turyści uciekali przerażeni. Nagranie z lotniska, którego nie da się wyrzucić z pamięci

Źródło: youtube.com

Następny artykuł