Sunia uratowana w Lublinie
Źródło: facebook/fundacjaexlege

Skandal w Lublinie. 7-letnia dziewczynka znęcała się nad szczeniakiem

20 Lipca 2020

Szczeniak był dręczony przez 7-letnie dziecko w jednym z mieszkań w samym centrum Lublina. Sąsiedzi wielokrotnie bez skutku zawiadamiali komendę policji oraz straż miejską. Nareszcie zwierzę, które padło ofiarą dziecka zostało odebrane rodzinie.

Szczeniak przez długi czas był zmuszony znosić gnębienie i złe traktowanie ze strony swoich właścicieli. Tym, co wydaje się szczególnie porażające w tej historii jest fakt, iż okrucieństwa na zwierzaku dopuszczała się głównie 7-letnia dziewczynka. W połowie lipca Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE otrzymała zgłoszenie w sprawie znęcania się nad małym pieskiem w centrum miasta Lublin, które wpłynęło od sąsiadów oskarżonej rodziny. Sąsiedzi zgłaszali podejrzenie popełnienia przestępstwa, gdyż byli wielokrotnie świadkami złego zachowania pobliskiej rodziny wobec niewinnych zwierząt domowych, jednak nigdy nie spotkała ich za to wystarczająca kara.

Widzieli wiele, ale nigdy psa w tak złym stanie. Porzucony na stacji kolejowej czworonóg prosi o wsparcieWidzieli wiele, ale nigdy psa w tak złym stanie. Porzucony na stacji kolejowej czworonóg prosi o wsparcieCzytaj dalej

Szczeniak obiektem przemocy ze strony dziecka

W asyście policjantów wolontariusze udali się pod wskazany adres, lecz nikogo nie zastali na miejscu. Przeprowadzili wywiad środowiskowy i pozyskali kolejne informacje, świadków oraz materiały dowodowe na temat zdarzenia, aż zauważyli, że w kierunku budynku zmierzają podejrzane osoby. Kiedy zapytali o szczeniaka, mina dziewczynki od razu zdradziła całą prawdę.Dziecko dobrze zdawało sobie sprawę, że wielokrotne upominania i krzyki sąsiadów, którzy widzieli przez okno, jak znęca się nad pupilem były uzasadnione i przyszła pora na zasłużoną karę. Funkcjonariusze weszli do mieszkania podejrzanych i od razu zwrócili uwagę na reakcję ze strony dręczonego zwierzęcia. W tej samej chwili, w której do pomieszczenia, gdzie przebywał szczeniak weszła dziewczynka, to zwierzę momentalnie uciekło z panice i schowało się za kanapą. Daisy, bo tak zwie się mała sunia, było zastraszone i z nieufnością podchodziła do ludzi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Właściciel schroniska w Radysach i jego syn wyszli na wolność. Porażająca relacja z miejsca

2.Pies po 5 latach spotkał się z rodziną. Nagrano reakcję labradora, ciężko się nie wzruszyć

ZOBACZ WIDEO:

Interwencja zakończyła się sukcesem

– Sąsiedzi wielokrotnie zgłaszali fakt zaniedbywania zwierząt policji i straży miejskiej. Toczyło się się nawet postępowanie wyjaśniające w tej sprawie, jednak finalnie odmówiono wszczęcia dochodzenia. Tymczasem psy znikały, trafiały do schroniska, były odbierane rodzinie przez empatycznych sąsiadów lub oddawane przez właścicieli w niewiadome ręce. Sąsiedzi twierdzą, że maleńka sunia to może być nawet ich 8 zwierzę na przestrzeni 5 lat. Na dzień dzisiejszy znamy los tylko jednego z nich – relacjonuje Marta Włosek z Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE.

Dzięki interwencji mała suczka została odebrana oprawcom. Sprawą ma się zająć Sąd Rodzinny i Nieletnich, obecnie trwa kompletowanie dokumentacji w tej sprawie. Piesek z pewnością musi otrzymać pomoc ze strony psiego behawiorysty i lekarza weterynarii, gdyż jej ciało jest silnie zainfekowane przez pasożyty.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Trzymamy kciuki, że lada chwila suczka wróci do zdrowia i będzie gotowa do ponownej adopcji przez kochającą rodzinę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W parku pełno jest dorosłych psów. Między nimi chowa się szczeniaczek, umiesz go znaleźć?
  2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
  3. Niesamowite. Wyłowili rybę, która ma część twarzy jak człowiek. Zdjęcia robią wrażenie
  4. Golden retriever dostał nową zabawkę. Właściciel nie przewidział jego reakcji, pies rozśmieszył tysiące internautów
  5. Kiedy należy wykastrować psa? Wszystko zależy od rasy
  6. Oburzające sceny nad Morskim Okiem. Aż przykro patrzeć

Źródło: lublin112.pl

Następny artykuł