Szczeniak walczy z wężem
Źródło: youtube.com/Happy Dog

Szczeniak był więziony na łańcuchu. Zaczął walczyć o życie w nierównej walce z wężem

16 Lipca 2020

Szczeniak przywiązany był łańcuchem do słupa i pozostawiony bez opieki, prawdopodobnie został porzucony przez byłego właściciela. Czworonóg nie miał szans samodzielnie się wydostać, a mało tego, został zaatakowany przez węża! Gad oplótł się w okół szyi psiaka i zaczął go dusić. Gdyby nie pomoc ludzi zajmujących się ratowaniem porzuconych zwierzaków, starcie skończyłoby się dla niego tragicznie.

Szczeniak znajdował się w poważnych tarapatach. Na nagraniu widzimy jak wąż przez kilka minut dusi go, podczas gdy ten próbuje się oswobodzić, używając swojego pyska i łap. Widać jak z każdą sekundą tej nierównej walki malec słabnie i dyszy coraz ciężej. Ludzie zamarli przyglądając się biednemu psiakowi i zastanawiając się, jak bezpiecznie uwolnić go od pełzającego napastnika.

Obrazy swiatzwierzat.pl"Puma w ogóle nie powinna być w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem" - ekspert w gorzkich słowach o sytuacji z NubiąCzytaj dalej

Szczeniak walczył z wężem

Nie wiadomo, ile trwały zmagania zwierząt zanim na miejscu zjawili się wolontariusze. Kolejne minuty zajęło im przygotowanie przyrządu, który pozwolił na zdjęcie z psa węża, tak żeby nie wyrządzić żadnemu z nich krzywdy. Szczeniak wyglądał na przerażonego. Był wyczerpany walką z przeciwnikiem, którego nie mógł dosięgnąć zębami, i który opierał się wysiłkom jego krótkich łapek. Malec nie miał pojęcia, jak odeprzeć niespodziewany atak. Jego wysiłków nie wspierał łańcuch, ciążący mu i ograniczający jego pole manewru. Ktokolwiek porzucił psa w ten sposób, praktycznie skazał go na śmierć. Gdyby nie pomoc przypadkowo znajdujących się w okolicy osób, finał historii mógłby być tragiczny.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pokazali w jakim stanie są suczki z Radys. Ciężko nie płakać, biedactwa
2.Mały kotek jeszcze nie ma imienia. Jakie do niego pasuje?

Uratowany szczeniak trafił do weterynarza

Ratownikom udało się uwolnić szczeniaka. Zaopiekowali się psem i zabrali go do weterynarza na badania. Okazało się, że poza otarciami na szyi, czworonogowi nic nie dolega. W momencie, w którym szczeniak urósł na tyle, by można go było oddać do adopcji, od razu znalazł dom. Mimo początkowej nieufności, stopniowo uczył się kochać ludzi, którzy otoczyli go opieką i miłością. Ostatecznie wiedzie szczęśliwe życie w nowym domu.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcie
  2. Radna zakryła tęczową flagą nazwę Puławy. Holendrzy zerwali współpracę z polską "strefą anty-LGBT"
  3. Rodzina zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie w górach. W domu odkryli niezwykłą prawdę
  4. Mężczyzna trzymał 16 psów bez stałego dostępu do jedzenia i wody. Część z nich była na poskręcanych łańcuchach
  5. Mamy kolejne zdjęcia pumy ze śląskiego zoo. Wiemy, jak czuje się Nubia
  6. Stało się. Unia Europejska proponuje zamknięcie granic dla niektórych państw. W wielu regionach sytuacja jest niepokojąca

Źródło: youtube

Następny artykuł