zatroskany szczeniak
Źródło: Facebook.com/Dogs and Cats of Antigua

Szczeniak urodził się z niezwykłym wyrazem pyszczka. Ciągle wygląda na zmartwionego

15 Listopada 2020

Szczeniaki kojarzą nam się z rozkosznymi, radosnymi maluchami. W tym wypadku mamy jednak do czynienia ze zwierzakiem, który na pierwszy rzut oka wygląda na poważnie czymś zatroskanego. Niestety, za uroczym wyglądem pieska kryje się smutna historia.

Szczeniak został porzucony w kartonowym pudełku przed drzwiami gabinetu weterynaryjnego. Lekarz od razu wiedział, że psiak jest niepełnosprawny. Wystarczyło, że spojrzał na jego wiecznie zmarszczone czółko, by wiedział, że psiak prawdopodobnie nie widzi. Badania wykazały, że czworonóg nie wykształcił oczu, na dodatek jest bardzo mocno niedożywiony.

Kotek urodził się z wydłużoną nogą, jakiej jeszcze nikt nie widział. Właściciele od razu go oddaliKotek urodził się z wydłużoną nogą, jakiej jeszcze nikt nie widział. Właściciele od razu go oddaliCzytaj dalej

Szczeniak był w ciężkim stanie

Gdyby maluch trafił do schroniska, prawdopodobnie zostałby uśpiony. Sytuacja miała miejsce na wyspie Antigua, gdzie lokalne schronisko jest przepełnione i niedofinansowane. Na szczęście szczeniak trafił na ludzi zdeterminowanych, by walczyć o niego. Wolontariusze z fundacji Dogs and Cats of Antigua zaopiekowali się sierotą i opłacili jej leczenie. Okazało się, że mały pies ma ogromną wolę życia.

Zwierzak trafił do domu tymczasowego, gdzie opiekowała się nim Kate Venezia. Suczka otrzymała imię Faith (Nadzieja). Kobieta była w szoku, widząc, jak dobrze jej podopieczna radzi sobie z przemieszczaniem się po domu. Maluch uwielbia towarzystwo ludzi. Wystarczyło wydać najmniejszy dźwięk, by Faith ruszyła w kierunku człowieka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mama powiedziała córkom, że nie dostaną wymarzonego psa. Zapanowała histeria, wtedy ojciec zrobił niezwykłą rzecz
2. “Nie traćcie na mnie czasu”. Niewiarygodnie wzruszająca historia 90-latka chorego na Covid-19
3. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał

Szczeniak trafi do adopcji

Gdy tylko skończyło się leczenie psa w klinice w Nowym Jorku, wolontariusze udostępnili jego przesłodkie zdjęcia w mediach społecznościowych. Oferty adopcji zatroskanego szczeniaka spływały w setkach.

Obecnie trwają poszukiwania najbardziej odpowiedniego kandydata. Wolontariuszom zależy na tym, by pies trafił do osoby, która ma doświadczenie w opiece nad niepełnosprawnymi zwierzakami. Liczymy na to, że Faith znajdzie człowieka, który otoczy ją troskliwą opieką, na którą zasługuje!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Zatroskany szczeniak

Niewidomy pies po operacji pierwszy raz widzi panią. Niesamowita reakcja wzrusza do łezNiewidomy pies po operacji pierwszy raz widzi panią. Niesamowita reakcja wzrusza do łezCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

   1. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
   2. Zrobili zdjęcie nad jeziorem na Mazurach. Od razu stało się hitem internetu. Nie wierzyli, co zobaczyli
   3. W opolskim pies rzucił się na ośmiolatkę. Przewieziono ją helikopterem do szpitala
   4. Dlaczego kot śpi na człowieku? Ma swoje bardzo ważne powody
   5. Otrzymała wymarzony prezent od dzieci. Kiedy starsza pani zmarła, jej syn wyznał poruszającą prawdę
   6. Biały lew i biała tygrysica zostali rodzicami. Ich dzieci są niezwykłe
   7. Naukowcy aż osłupieli. Już wiedzą skąd się wzięła woda na Europie, zaskakujące informacje

źródła: thedodo

Następny artykuł