szczeniak poparzony biedny
Źródło: Facebook/Columbus Division of Fire

Dramat rozegrał się w parku. Łzy same cisną się do oczu, kiedy dowiadujemy się, co stało się szczeniakowi

16 Października 2020

Szczeniak miał wiele szczęścia, że przeżył, jednak nigdy nie zapomni dramatu, jaki go spotkał. Być może sierść psa nigdy nie odrośnie, a wszystko przez człowieka, który zgotował mu piekło i to słowo nie jest użyte w przenośni. Blizny na jego ciele pozostaną już na zawsze, mamy nadzieję, że sprawca zostanie solidnie ukarany.

Szczeniak z ogromnymi ranami na ciele trafił do kliniki weterynaryjnej. Kiedy strażacy z Columbus Division of Fire zostali wezwani do pożaru plastiku, nie spodziewali się, że oprócz gaszenia pudeł, uratują też pieska! Do zdarzenia doszło w parku w Walnut Hill Park w stanie Ohio. Strażacy gasili plastikowe pudła, kiedy zobaczyli osmolonego czworonoga, który prawdopodobnie sekundy wcześniej znajdował się w jednym z kartonów! Ktoś próbował go podpalić.

Przemyśl. Dramatyczny i poruszający apel właścicielki pitbulli. Przemyśl. Dramatyczny i poruszający apel właścicielki pitbulli. "Najlepiej jest uśpić i mieć problem z głowy, bo jest nagonka"Czytaj dalej

Strażacy uratowali szczeniaka

Strażacy uratowali poparzonego psa i zawieźli go do Diley Hill Animal Medical Center, gdzie weterynarze zajęli się jego poparzeniami. Wszyscy podejrzewali najgorsze, jednak pies pokazał ducha walki i poddał się leczeniu, które szybko zaczęło przynosić efekty. Medycy zakochali się w suczce i w jej łagodnym charakterze. Na miejscu okazało się, że jedna z osób jest chętna adoptować zwierzaka. Tragiczne wydarzenie zakończyło się szczęśliwie, ale suczka wciąż musi być pod opieką weterynaryjną.

Strażacy podzielili się historią w sieci, licząc na to, że ktoś rozpozna psa i uda się złapać osobę, która podpaliła zwierzaka. Znęcanie się nad zwierzętami jest surowo karane w USA, tak samo jak wzniecanie pożarów. Jeśli ktokolwiek rozpoznaje właścicieli pieska proszony jest o kontakt ze strażakami. Mamy nadzieję, że sprawca otrzyma surową karę i takie zachowanie nie ujdzie mu płazem.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kot z Bydgoszczy został cudem uratowany. Teraz jest pielęgniarzem dla innych zwierzą
2. Golden retriever za nic nie chce się ruszyć z kanapy. Właściciele nagrali przezabawny opór psa

Kary za znęcanie się nad zwierzętami

W Polsce za znęcanie się nad zwierzętami grożą 3 lata pozbawienia wolności, a znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem jest karane 5 latami w więzieniu. W 2019 roku prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę, która okrucieństwo wobec zwierząt uznaje za przestępstwo federalne. Za takie czyny grozi 7 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Królowe życia": Izabela Macudzińska spodziewa się nowego członka rodzin. Kobieta podzieliła się radosną informacją
  2. 4-latka po śmierci ukochanego psa napisała list do Boga. Kilka dni później stało się coś zaskakującego
  3. Ma tylko 1,5 roku, a już jest gigantyczny. Mastif Balto z Polski podbija serca
  4. Pieniądze z wygranego turnieju wydała na niecodzienne zwierzęta. Iga Świątek zaskoczyła zakupem
  5. Mężczyzna przygarnął do domu 300 psów. Nie mógł przejść obok nich obojętnie
  6. Usłyszał 130 zarzutów za nielegalny handel grami. Polakowi grozi gigantyczna kara

źródło: theanimalclub

Następny artykuł