szczeniak
Źródło: facebook.com/rescatamebogota

Szczeniak został wystrojony na poznanie nowej rodziny. Ale ona nigdy się nie zjawiła

13 Listopada 2020

Szczeniak, który długo czekał na adopcję, w końcu miał znaleźć nową rodzinę. Wolontariusze z Rescátame Foundation w Kolumbii ubrali malucha w odświętne ubranko z okazji tego specjalnego dnia. Jednak szybko okazało się, że 3-miesięczne maleństwo będzie jeszcze musiało poczekać na nowy dom.

Szczeniak o imieniu Vincente został porzucony od razu po urodzeniu. Maluszek trafił do schroniska, gdzie wolontariusze zadbali o to, by był dość zdrowy i silny dla nowej rodziny. Kiedy w końcu udało znaleźć się chętnych, którzy mieli odebrać szczeniaczka, pracownicy schroniska nie posiadali się z radości. Wystroili maluszka w odświętny mini frak i czekali, aż nowa rodzina przyjdzie odebrać pieska. Ale nikt się nie zjawił.

Suczka została zwrócona do schroniska po 9 latach. Kilka dni później na miejscu zjawiają się niespodziewani gościeSuczka została zwrócona do schroniska po 9 latach. Kilka dni później na miejscu zjawiają się niespodziewani gościeCzytaj dalej

Szczeniak miał zostać adoptowany

Dzień pełen oczekiwania i radości szybko zmienił się w wyjątkowo ponury. Rodzina, która już podpisała wszystkie niezbędne dokumenty, w ostatniej chwili zmieniła zdanie, a maluszek został zupełnie sam, choć jego życie miało się właśnie odmienić.

Wolontariusze, choć oczywiście bardzo rozczarowani, postanowili nie tracić pogody ducha i nie dawać szczeniaczkowi więcej powodów do smutku. Korzystając z okazji, jak pięknie się prezentował, zrobili pieskowi kilka zdjęć i udostępnili w sieci.

Oczywiście opowiedzieli też historię tego feralnego dla szczeniaczka dnia. Trzeba byłoby być bez serca, by nie wzruszyć się historią Vincente. W związku z tym odbiór był naprawdę niesamowity!

Piesek otrzymał masę współczucia, wyrazów wsparcia, a nawet kolejnych ofert adopcyjnych. Jednak Rescátame Foundation, jak większość schronisk, bardzo ostrożnie dobiera potencjalnych nowych właścicieli - nie chcą, by sytuacje jak ta, która spotkała Vincente się powtarzały. Podziękowali więc za wszystkie propozycje, jednak proces adopcji pozostawał taki sam.

- Nie chcemy mieć najmniejszych wątpliwości, że nasze futrzaki będą w doskonałych rękach do końca życia - napisało schronisko na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy zwierzęta potrafią przewidzieć śmierć? Wstrząsające nagranie z hodowli świń nie pozostawia złudzeń, aż chce się płakać
2. Wyszła na pole i dokonała przerażającego odkrycia. Policja natychmiast zajęła się sprawą
3. Weterynarz zdębiał, gdy zobaczył kota. Przez 30 lat pracy nigdy takiego nie widział

Szczęśliwy finał

W swoim oświadczeniu fundacja zaznaczyła też, że musi przypomnieć o bardzo ważnej kwestii - decyzja o adopcji zwierzaka oznacza długoterminowy obowiązek i nie należy podejmować jej pochopnie. Impulsywnie adoptowane zwierzaki zazwyczaj po jakimś czasie wracają do schronisk.

Podobnie sprawa ma się w przypadku kupowania zwierząt jako prezentów. Taka decyzja również powinna być poprzedzona odpowiednim przygotowaniem, a przede wszystkim rozeznaniem, czy obdarowywana osoba ma możliwości, by zająć się zwierzęciem.

Po jakimś czasie od smutnego dla szczeniaka dnia schronisko wydało kolejne oświadczenie. Gruntowne poszukiwania zaowocowały odnalezieniem szczeniakowi kochającego domu! Maluch już pojechał do swojej nowej rodziny, a wolontariusze nie posiadali się ze szczęścia.

- Dziękujemy wszystkim zainteresowanym - nie sądziliśmy, że nasza historia zajdzie tak daleko. Chcemy Wam powiedzieć, że Vicente został już adoptowany przez wspaniałą rodzinę - czytamy w oficjalnym komunikacie schroniska.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Szczeniak ze swoją nową rodziną!

Dlaczego kot przewraca się na plecy na twój widok? Ma ważny powód, inny niż myśliszDlaczego kot przewraca się na plecy na twój widok? Ma ważny powód, inny niż myśliszCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta spojrzała na test ciążowy i była pewna. Winny jest jej kot
  2. Już od jutra, będzie łagodzenie obostrzeń, ale reżim na granicach. Za granicą trudności dla podróżnych z Polski
  3. Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersi
  4. Polscy ekolodzy biją na alarm. Zwierzęta giną w zastraszającym tempie, niedługo nie będziemy mogli ich już nigdy zobaczyć
  5. Dlaczego kot ma kieszonki w uszach? Niewielu wie, jaka jest ich prawdziwa funkcja, oto rozwiązanie zagadki
  6. Seweryn z “Rolnik szuka żony” zdradził poważne zamiary wobec swojej wybranki. Padły osobiste słowa w kierunku Marleny
  7. Przetestowali nowe telefony i aż zamarli. iPhone pozostał w tyle, zaskakujące zestawienie

źródło: woofwoof.tv

Następny artykuł