szczeniak i bramka
Źródło: facebook.com/DailyMail

Założyli blokadę. Szczeniak poradził sobie z nią wyśmienicie (WIDEO)

13 Sierpnia 2020

Szczeniaki potrafią być niesforne. Każdy właściciel małego psiaka prawdopodobnie miał okazję się o tym przekonać. Oczywiście ciężko być na złym, a nawet jeśli już uda im się wyprowadzić nas z równowagi, to zwykle jedno spojrzenie wystarczy, byśmy im wybaczyli. W tym przypadku właściciele namęczyli się budując barykadę, mającą powstrzymać psa przed schodzeniem do piwnicy.

Szczeniaki lubią eksplorować różne zakamarki nowego domu. Z tego powodu wielu właścicieli, w trosce o ich bezpieczeństwo stosuje różne środki majce zabezpieczyć dom przed małym psotnikiem. Zdaniem doświadczonych trenerów i hodowców psów, kluczowe jest między innymi zablokowanie schodów i zabezpieczenie poręczy, na przykład tarasu, tak by nieporadny malec nie spadł z dużej wysokości i nie zrobił sobie krzywdy. Niektórzy właściciele zdejmują także obrusy ze stołów, by czworonóg nie mógł ich ściągnąć i zrzucić z niego rzeczy.

Starszy weteran dostał udaru, w pobliżu był tylko jego chihuahua. Niewiarygodne, co zrobił piesStarszy weteran dostał udaru, w pobliżu był tylko jego chihuahua. Niewiarygodne, co zrobił piesCzytaj dalej

Szczeniakowi nie spodobała się blokada

Małe psy uwielbiają eksplorować nieznane przestrzenie, szczególnie te, które właściciele próbują przed nimi zamknąć. Im bardziej naciskamy, by nasz pupil gdzieś nie wchodził, tym większą on odczuwa potrzebę, by sprawdzić, co próbujemy przed nim ukryć. Najczęściej, jeśli zostawiamy zwierzę samo w domu, będzie ono szukać rozrywek, jedzenia lub towarzystwa. Maluch nudzi się i tęskni za swoim opiekunem. Z tego powodu, młode zwierzaki często powodują szkody, gryząc lub drapiąc meble i poduszki, kopiąc w ogrodzie czy przewracając doniczki z kwiatami. Robią to z ciekawości, nie złośliwości czy potrzeby zemsty. Szczeniakowi, widocznemu na nagraniu nie spodobała się bariera, blokująca drogę po schodach w dół.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Shiba inu udawał przed właścicielką, że nie żyje. Powód zachowania pupila jest zaskakujący
2. Labrador i chihuahua mają szczeniaka. Właściciele pokazali mieszkankę tych dwóch ras, niewiarygodne

Uparty szczeniak poradził sobie z zabezpieczeniem

Właściciel szczeniaka ustawił kamerę, by móc sprawdzać co jakiś czas, co jego pupil robi. Dzięki temu możemy podziwiać upór, z jakim zwierzak forsuje zabezpieczenia swojego pana. Mężczyzna nie sądził, że uszczelnienie szpary pod bramką kocami może nie być najlepszym pomysłem. Zmyślny zwierzak od razu wiedział, co zrobić by uwolnić się z potrzasku. Przywiązane do dołu zapory kawałki miękkiej tkaniny to idealny obiekt do gryzienia i przeciągania. Zabezpieczenie, na które zdecydował się opiekun psiaka nie było solidnie przytwierdzone do ściany. Ciągnąc za róg kocyka pies zdołał przechylić barierkę na tyle mocno, że się przewróciła, pozwalając mu na ucieczkę. Nie wiemy niestety jak długo uparty psiak cieszył się wolnością, właściciel z pewnością będzie musiał zainwestować w solidniejsze zabezpieczenia.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupili psa, ale się mocno zdziwili. Gdy zobaczył go weterynarz, od razu wezwał policję
  2. 32-latka miała wypadek i zapadła w śpiączkę. Wybudziła się w wieku 59 lat i od razu powiedziała jedno słowo
  3. Golden retriever uratował swoją rodzinę. Stanął oko w oko z dinozaurem (WIDEO)
  4. Przestraszone dziecko zaczęło biec w kierunku psa. Niebywałe, co zrobił husky
  5. Winny pies błagał pana o wybaczenie. Co przeskrobał labrador?
  6. "Syn krzyczał i prosił o pomoc". Tragedia, zagraniczne media potwierdziły

Źródło: thedodo.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł