Lilo została skazana na śmierć
Źródło: greensboro.com/Rob Brown

Szczeniaka otoczyła chmara sępów. Właściciele zostawili go na pastwę losu

13 Lipca 2020

Szczeniak znalazł się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Zwierzę drżało ze strachu w środku budy, która stała w samym centrum stada sępów, ptaki czyhały na jego życie. Sąsiedzi zareagowali w samą porę.

Szczeniak był przypięty smyczą do plastikowej budy, która z zewnątrz przypominała porzucony śmieć. Zwierzę schowało się w jego wnętrzu, jednak nadal pozostawało uwięzione w śmiertelnej pułapce. Pies zostały okrążony przez chmarę wygłodniałych ptaków, w każdej chwili się mogły się na niego rzucić. Stan zwierzaka był tragiczny, nikt się nim nie interesował, dlatego wygłodniałe ptaki zgromadziły się w jego otoczeniu i czekały aż skona. Właściciele zrzekli się opieki nad sunią, nie widzieli problemu w tym, aby pozostawić przywiązane młode zwierzę samotnie na zewnątrz, gdzie w każdej chwili może paść ofiarą drapieżników. Zmienne warunki pogodowe także mogły okazać się dla niego tragiczne w skutkach. Biała suczka w brązowe łatki, która w tamtej chwili miała zaledwie osiem miesięcy przeżyła niewyobrażalny stres. Cała dygotała z przerażenia i mogła przypłacić głupotę właścicieli własnym życiem. Przejeżdżające samochody nie zatrzymywały się, aby jej pomóc.

Można pomóc Kamilowi S. i pumie Nubii. W sieci zorganizowano zbiórkę pieniędzyMożna pomóc Kamilowi S. i pumie Nubii. W sieci zorganizowano zbiórkę pieniędzyCzytaj dalej

Szczeniakowi cudem udało się wymknąć z objęć śmierci

Suczka o imieniu Lilo ze zgrozą patrzyła na otaczające ją drapieżne ptaki, które były kilkukrotnie większe od niej samej, a także przewyższały ją liczebnie. W bezpośrednim starciu nie miałaby z nimi najmniejszych szans. Patrząc na zdjęcie tej fatalnej sytuacji, szczeniak wygląda, jakby modlił się w duchu o to, aby ktoś przyszedł mu z pomocą. Na całe szczęście w pobliżu znajdowali się ludzie, którzy skojarzyli, że sępy pożywiają się jedynie padliną, dlatego z ciekawości zbliżyli się do plastikowej budy. Kiedy zobaczyli, że pies nadal żyje, to bez zastanowienia chwycili za telefon i zaalarmowali odpowiednie służby. Wkrótce na miejscu pojawili się inspektorzy, którzy przegonili krwiożercze ptaki, a mała Lilo została uratowana! Była wychudzona i samotna, cierpiała na poważne choroby, dlatego jej stan osądzono jako agonalny. Chociaż z początku Lilo miała duży problem w zaufaniu nowym opiekunom, kwestią czasu było to, że ich stosunki się ociepliły, a psina zaczęła dochodzić do siebie.

Dzisiaj grzeje: 1. Przerażeni właściciele zorientowali się, że nie ma ich ślepego i głuchego jamnika. Zwierzę wpadło do studzienki
2. Szczeniak usłyszał swoją ulubioną piosenkę z filmu Disneya. Właścicielka nagrała reakcję, rozkłada na łopatki

Opieka nad zwierzęciem wymaga od właściciela przede wszystkim odpowiedzialności

Dzisiaj Lilo nie grozi już żadne niebezpieczeństwo. Oparcie oraz bezgraniczną miłość zaoferowali psince jej nowi właściciele - Keana Lynch i Travis Henley. Para zabrała suczkę do swojego domu, gdzie psiak może liczyć na długie godziny przytulania, jedzenie w misce oraz wygodne posłanie. Na pewno nie zatęskni za klaustrofobiczną, przemokniętą budą w ogrodzie, w której czuła się jak w pułapce. Lilo mieszka teraz z dwoma psimi towarzyszami, z którymi chętnie chodzi na długie spacery i na pewno świetnie się ze sobą dogadują, co widać na opublikowanych zdjęciach przez jej właścicieli. Cieszymy się, że historia suczki zakończyła się happy endem!

Pamiętaj, żeby zawsze zaalarmować odpowiednie służby, jeśli podejrzewasz, że zwierzę cierpi lub jest w niebezpieczeństwie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcie
  2. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet
  3. PILNE: Koniec poszukiwań pumy Nubii. Zwierzę trafiło do nowego domu
  4. Kotka 5 razy wracała do stojącego w płomieniach domu. W środku znajdowały się jej kociaki
  5. Internauci nie mogą dojść do porozumienia. Zagadkowe zdjęcie zebr wywołało duże poruszenie
  6. Znamy dokładne wyniki wyborów z Zakopanego. Było o włos

Źródło: pikio.pl kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł