szczeniak na śmietniku
Źródło: facebook.com/StrayRescue

Szczeniak został znaleziony na śmietniku. Podziękował za pomoc w najbardziej wzruszający sposób

11 Listopada 2020

Szczeniak znaleziony na śmietniku był wyraźnie zdezorientowany. Zauważył go pewien mężczyzna, wyrzucający śmieci. Śmietnisko ulokowane tuż za garażami osiedla stało się domem małego pieska, który za ratunek podziękował w wyjątkowo wzruszający sposób.

Szczeniak znalazł schronienie pod materacem porzuconym na śmietniku w jednej z dzielnic St. Louis w Missouri. Gdy zauważył go mieszkający w pobliżu mężczyzna, nie wahał się ani chwili. Natychmiast zadzwonił po pomoc, a wolontariuszka z organizacji Stray Rescue ruszyła z pomocą. Szybko okazało się, że szczeniaczek jest naprawdę kochającym zwierzęciem.

Pies bardzo nudził się sam na podwórku. Rozprawił się z nudą w genialny sposób, nagrano jego zabawęPies bardzo nudził się sam na podwórku. Rozprawił się z nudą w genialny sposób, nagrano jego zabawęCzytaj dalej

Szczeniak ze śmietnika

Maluch chował się pod materacem pośród tony śmieci. Dzień był pochmurny i deszczowy, a szczeniak wyraźnie zmarznięty i głodny. Mężczyzna, który go zauważył, szybko podał mu wodę i jedzenie, czekając na profesjonalną pomoc.

Na miejscu zjawiło się dwóch wolontariuszy z organizacji Stray Rescue z St. Louis, w tym Donna Lochmann, która natychmiast zakochała się z małym, przestraszonym piesku, przypominającym pitbulla.

Co ciekawe, szczeniak bez najmniejszego problemu dał się przypiąć do smyczy. Ratowniczka była w szoku, że porzucony lub zagubiony piesek tak bardzo ufał ludziom i zupełnie się ich nie bał. Chwilę po wzięciu na smycz, maluch ufnie ocierał się o nogi Donny i domagał się głaskania.

Psiak dawał wolontariuszce buziaki i bez chwili wahania wskoczył w jej ramiona, by mogła go podnieść. Widać było, że jest bardzo wdzięczny za pomoc, jakby wiedział, że przy ratownikach jest już bezpieczny.

- To bardzo mały szczeniak! Ma chore oczy i rany kłute na pyszczku. Pomimo tego, przez co przeszedł, jest taki szczęśliwy. Teraz jest bezpieczny - napisano pod filmem na stronie Stray Rescue of St. Louis.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pies przypadkiem zrzucił żelazko z deski do prasowania. Po chwili stało się najgorsze, nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
2. Nie kwarantanna zatrzymuje ich w domach. Kary nic nie wnoszą, mieszkańcy powoli załamują ręce
3. Psia ślina złotym środkiem na rany człowieka? Prawda i mity o lizaniu ran przez zwierzaki

Piękne podziękowanie psa

Gdy ratownicy wsiedli do samochodu, by zawieźć psa do schroniska, ten przez cały czas siedział na kolanach kobiety i wciskał głowę w zgięcie jej łokcia, zupełnie jakby chciał podziękować swojej wybawicielce i rozumiał, że dzięki niej nie będzie musiał już marznąć i głodować. Donna była poruszona zaufaniem, jakim obdarzył ją szczeniak.

- Po prostu ukrył pyszczek w naszych ramionach podczas swojej jazdy do wolności. Myśl, że ktoś mógłby go źle potraktować, sprawia, że chce nam się płakać. Ten aniołek nas potrzebuje. Jesteśmy bardzo wdzięczni dzwoniącym za podjęcie działania. Kiedy już się wyleczy, będzie szukał rodziny, która będzie go kochać przez całe życie. Nazwaliśmy go Chowder - napisała organizacja na Facebooku.

Gdy zjawili się w schronisku, był już jasne, że mimo tego, co przeżył, Chowder jest bardzo przebojowym psiakiem. Na razie nie jest jeszcze gotowy na nowy dom. Przystosowuje się do życia w rodzinie tymczasowej, która zapewnia mu wszystko, czego mu potrzeba. Czeka w kolejce na kastrację, oprócz tego jego infekcja oka wciąż wymaga leczenia.

Jednak z dnia na dzień szczeniak robi postępy i trudno się domyślić, że jeszcze jakiś czas temu żył na śmietniku. To bardzo wdzięczny i cieszący się życiem piesek, miejmy nadzieję, że szybko znajdzie kochającą rodzinę.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

Niedźwiedź pod Warszawą? Miał przebiec drogę kierowcom, podejrzana kolizjaNiedźwiedź pod Warszawą? Miał przebiec drogę kierowcom, podejrzana kolizjaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mieszkańcy przeżywają istne piekło. Mówią już o pladze, są małe, włochate i niewyobrażalnie niebezpieczne, koszmar w Wirginii
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Nagrał, co husky robią w nocy w łóżku. Odkrył powód, dlaczego się nie wysypia
  4. Lockdown a spacer z psem? Jak wyprowadzać zwierzęta na spacer?
  5. Bezdomny mężczyzna spędził noc pod drzwiami schroniska. Kiedy zdradził pracownikom powód, serca zabiły im mocniej
  6. "Modę na sukces" pamięta każdy. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowy Forrester?
  7. Gessler przeszła samą siebie. Jej przepis na kotlety po lwowsku jest absolutnym hitem

źródło: pawnygosh.co

Następny artykuł