szczeniak
Źródło: instagram/pinkpigletpuppy

Szczeniak urodził się różowy, głuchy i niewidomy. Kiedy dorósł, nikt nie mógł uwierzyć

4 Listopada 2020

Szczeniak urodził się z poważnymi wadami. Był głuchy, niewidomy, a do tego na jego ciele nie było w ogóle włosów. Pies został uratowany z domu, gdzie mieszkało 37 innych czworonogów. Trafił do cudownej rodziny, która nie poddała się i zawalczyła o jego życie.

Szczeniak otrzymał na imię Piglet, czyli Prosiaczek. Trafił do Melissy Shapiro, weterynarza, który postanowił mu pomóc. Jak wyznała kobieta w rozmowie z mediami, Prosiaczek był jednym z najbardziej niespokojnych psów, jakie miała okazję poznać. Zwierzę panicznie bało się świata. Nikt nie starał się mu wcześniej pomóc, choć wszyscy wiedzieli, że ma problemy ze słuchem i wzrokiem.

- To była trudna decyzja. Prosiaczek wymaga dużo pracy i jest jak pełnoetatowa opieka nad małym dzieckiem niepełnosprawnym. Ale jest taki słodki i w tym momencie nie mogłam go zdradzić! – powiedziała Shapiro.

Premier ogłosił nowe restrykcje. Galerie handlowe zamknięte, a co ze sklepami zoologicznymi?Premier ogłosił nowe restrykcje. Galerie handlowe zamknięte, a co ze sklepami zoologicznymi?Czytaj dalej

Historia psa Piglet, czyli Prosiaczka

Prosiaczek jest mieszanką jamnika z psem rasy chihuahua. Choć od lat mówi się o niekrzyżowaniu ze sobą niepodobnych do siebie ras, niestety spora część hodowców wciąż to robi, licząc na zysk. Za wygląd psa odpowiadają też liczne choroby, z którymi się urodził. Z początku niepełnosprawność dała mu się mocno we znaki, ale dziś pies nauczył się z nią żyć.

- Przez pierwsze tygodnie życia szczeniak cały czas krzyczał na swój sposób. Uspokajaliśmy go, uczyliśmy różnych sygnałów i przede wszystkim rutyny - powiedziała Shapiro w rozmowie z People.

Dodała, że przez pierwszy miesiąc od adopcji psa nie mogła wyjść z domu. Szczeniak był bardzo niespokojny i cały czas szczekał. Bawił się, kładł się spać, a kiedy wstawał i nie robił żadnej z tych czynności to znów szczekał.

DZISIAJ GRZEJE:1.Premier ogłosił nowe restrykcje. Galerie handlowe zamknięte, a co ze sklepami zoologicznymi?
2. Tak wyraża się Marta Manowska. Niebywałe słowa do Polaków
3. Prowadziła e-lekcję, kiedy wszedł wielki bokser. Zaskakujące zachowanie nauczycielki, wszystko jest na wideo

Pies ma ważny cel w życiu, pomaga innym

Ciężka praca opłaciła się, pies zaufał nowej rodzinie i innym zwierzakom, które mieszkały w tym domu. Między czworonogiem a właścicielką wytworzyła się niezwykła więź. Kobieta zdecydowała się jego historię opowiedzieć światu, zakładając mu konta w mediach społecznościowych, później udzielając wywiadów. Okazało się, że szczeniak ma do zaoferowania innym bardzo dużo. Pies angażuje się w różnego rodzaju akcje, ucząc dzieci, że należy pokonywać wyzwania.

- Prosiaczek był tak inspirujący dla dzieci, że postanowili jako klasa wykorzystać Prosiaczka jako wzór do naśladowania w rozwoju i stawić czoła każdego dnia w „stanie umysłu Prosiaczka”, aby rozwijać się jako studenci i osoby indywidualne. Kiedy w domu pojawiają się problemy, rodzice pytają swoje dzieci: „Co by zrobił Prosiaczek?” Uczniowie wysłali do Prosiaczka piękne ręcznie rysowane kartki z wiadomościami, które pozostawiły nas bez słowa! – napisała właściciel zwierzaka na swojej stronie internetowej.

Inicjatywa przekształciła się w program, z którego chętnie korzystają inne szkoły na całym świecie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Jansowidz Jackowski o duszach zwierząt. Wyjaśnia, jak znajduje zaginione i błąkające się pupileJansowidz Jackowski o duszach zwierząt. Wyjaśnia, jak znajduje zaginione i błąkające się pupileCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maleńki buldog złości się na swoją mamę. Właścicielka nagrała najbardziej uroczy napad gniewu
  2. Słowa grzęzną w gardle. Mąż zostawił przed zamkniętym cmentarzem wiadomość do zmarłej żony
  3. Afera futrzana w Wielkopolsce. Setki martwych lisów na nielegalnej fermie. Widok, który zastali wolontariusze, przechodzi ludzkie pojęcie
  4. Horror w supermarkecie. Zwierzęta obwinęli folią, wystawili na sprzedaż, wyglądały jakby umierały w cierpieniach
  5. Druzgocące doniesienia z Lublina. Lekarze walczyli do samego końca, niestety, nic nie dało się zrobić
  6. W łatwy sposób możesz pomóc w leczeniu COVID-19, a jeszcze sporo na tym zyskać. Wyjaśniamy szczegóły akcji
  7. Upieczony chleb ma kwaśny posmak? Wszystko przez jeden błąd, który masowo popełniamy, winny popularny składnik

Źródła: filing.pl, people.com

Następny artykuł